Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 02.02.2021 > 15:50 Versiunea pentru printare
Marți, 2 februarie 2021, ora 15:50

Subiect vot: Vot final
Respingere PL 263/2017 privind înființarea Băncii de Resurse Genetice Vegetale " Mihai Cristea "Suceava, prin divizarea parțială a Laboratorului Central pentru Calitatea Semințelor și a Materialului Săditor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR PLUS AUR UDMR Minoritati
- prezenți:287 92 82 51 30 18 14
- voturi pentru (DA):279 88 81 51 28 18 13
- voturi împotrivă (NU):5 3 1 - - - 1
- abțineri:3 1 - - 2 - -
- nu au votat:0 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR PLUS DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR PLUS DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banciu Ionuț-Sorin PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Băltărețu Viorel USR PLUS DA
32. Bejinariu Eugen PSD NU
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR PLUS DA
36. Berescu Monica-Elena USR PLUS DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR PLUS DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru PNL DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR PLUS DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR PLUS DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda USR PLUS DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra USR PLUS DA
55. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR Abținere
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR PLUS DA
62. Chira Claudiu-Martin PNL DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR PLUS DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR PLUS DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Damian Romulus-Marius PSD DA
82. Dancă Ionel PNL DA
83. Dehelean Silviu USR PLUS DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Drancă Andrei-Iulian USR PLUS DA
86. Drulă Cătălin USR PLUS DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil PNL DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Enachi Raisa AUR DA
91. Farago Petru UDMR DA
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR PLUS DA
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodorov Lucian AUR DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Anamaria AUR DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR PLUS DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
114. Giugea Nicolae PNL DA
115. Giurgiu Adrian USR PLUS DA
116. Gliga Dumitrița PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
118. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Hajdu Gábor UDMR DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hangan Pollyanna-Hanellore USR PLUS DA
125. Havârneanu Filip USR PLUS DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Horga Maria-Gabriela PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
130. Huțu Alexandra PSD DA
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ichim Cristian-Paul USR PLUS DA
134. Ilie Victor USR PLUS DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ionescu George PNL DA
138. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lasca Mihai Ioan AUR DA
148. Lazăr Ion-Marian USR PLUS DA
149. Lazăr Teodor USR PLUS DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati NU
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR PLUS DA
153. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
155. Lupu Andrei-Răzvan USR PLUS DA
156. Macovei Silviu Nicu PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
158. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
159. Mang Ioan PSD DA
160. Manta Claudiu PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
162. Mărculescu Dumitru PNL DA
163. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
164. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
165. Miftode Marius-Andrei USR PLUS DA
166. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR PLUS DA
171. Mitrea Dumitrina AUR DA
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian USR PLUS DA
175. Morar Olivia-Diana PNL DA
176. Moșteanu Liviu-Ionuț USR PLUS DA
177. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
178. Munteanu Remus PSD DA
179. Murariu Oana USR PLUS DA
180. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
181. Mușoiu Ștefan PSD DA
182. Nacov Gheorghe Minoritati DA
183. Nagy Szabolcs UDMR DA
184. Nagy Vasile AUR DA
185. Năcuță Sorin PNL DA
186. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
187. Neagu Denisa-Elena USR PLUS DA
188. Neață Eugen PSD DA
189. Nechita Aurel PSD DA
190. Niță Nicu PSD DA
191. Orban Ludovic PNL DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana USR PLUS DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Panait Radu USR PLUS DA
196. Paraschiv Rodica PSD DA
197. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
198. Pecingină Gheorghe PNL DA
199. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
200. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
201. Piper-Savu Florin PSD DA
202. Plăiașu Gabriel PNL DA
203. Polak Tudor PNL DA
204. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR PLUS DA
205. Pop Darius AUR DA
206. Pop Rareș Tudor USR PLUS DA
207. Popa Alexandru PNL DA
208. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
209. Popescu Dan-Cristian PSD DA
210. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
211. Popescu Vlad PSD NU
212. Popica Eduard-Andrei PSD DA
213. Predescu Ana-Loredana PSD DA
214. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
215. Presură Alexandra PSD DA
216. Prunean Alin-Costel USR PLUS DA
217. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
218. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
219. Rizea Cristina Camelia USR PLUS DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel USR PLUS DA
221. Roman Florin-Claudiu PNL DA
222. Roșca Mircea PNL DA
223. Rujan Dumitru PNL DA
224. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
225. Salan Viorel PSD DA
226. Sandu Viorica PSD DA
227. Sas Lóránt-Zoltan USR PLUS DA
228. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
229. Scripnic Lilian AUR DA
230. Seidler Cristian-Gabriel USR PLUS DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
233. Simion George-Nicolae AUR DA
234. Simonis Alfred - Robert PSD DA
235. Stancu Ionel Minoritati DA
236. Stancu Paul PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan PSD DA
238. Stănescu Vetuța PNL DA
239. Stoian Maria PNL DA
240. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
241. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
242. Stoica Diana USR PLUS DA
243. Stoica Elena PSD DA
244. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
247. Șandru Cosmin PNL DA
248. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
249. Șerban Gianina AUR DA
250. Șimon Gheorghe PSD DA
251. Șișcu George PNL NU
252. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
253. Șoldan Gheorghe PSD NU
254. Șovăială Constantin PNL DA
255. Ștefan Ion PNL DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
257. Tanasă Dan AUR DA
258. Tănase Antonel PNL DA
259. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
260. Tătaru Nelu PNL DA
261. Teniță Dragoș-Cătălin USR PLUS DA
262. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
263. Terente Eugen USR PLUS DA
264. Thellmann Christine PNL DA
265. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
266. Toda Daniel-Liviu USR PLUS DA
267. Todosiu Beniamin USR PLUS DA
268. Toma Ilie PSD DA
269. Toma Vasilică PSD DA
270. Trăilă Cristina PNL DA
271. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
272. Tudorache Daniel PSD DA
273. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
274. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR PLUS DA
275. Turcan Raluca PNL DA
276. Tuță George-Cristian PNL DA
277. Țachianu Marian PSD DA
278. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
279. Țoiu Oana-Silvia USR PLUS DA
280. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
281. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR PLUS DA
282. Vexler Silviu Minoritati DA
283. Volosatîi Boris AUR DA
284. Vulpescu Ioan PSD DA
285. Wiener Adrian USR PLUS DA
286. Zakarias Zoltán UDMR DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 6:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro