Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2020 > 12:22 Versiunea pentru printare
Marți, 8 septembrie 2020, ora 12:22

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 463/2019 pentru modificarea art.16 alin.(1) din Legea zootehniei nr.32/2019
- lege organică
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:240 107 58 23 13 7 15 9 7
- voturi pentru (DA):207 107 51 1 13 7 14 9 4
- voturi împotrivă (NU):23 - - 22 - - - - 1
- abțineri:10 - 7 - - - 1 - 2
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL Abținere
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton PSD DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR NU
12. Avram Constantin PSD DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL Abținere
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR NU
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana - DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Borza Remus-Adrian PNL DA
35. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
38. Bran-Voinea Ioana PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Cioabă Petre PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cobuz Maricela PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Codreanu Constantin PMP DA
61. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
62. Constantin Daniel PNL DA
63. Cosma Andreea PSD DA
64. Cosma Lavinia-Corina - Abținere
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
72. Dobre Victor Paul PNL DA
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian Neafiliați DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe - DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
80. Dunava Costel Neculai PSD DA
81. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
82. Erdei Dolóczki István UDMR DA
83. Farago Petru UDMR DA
84. Fădor Angelica PNL DA
85. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
86. Florea Damian PNL DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Camelia PSD DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Georgescu Laura PSD DA
96. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
97. Gheorghe Tinel PNL DA
98. Gheorghiu Bogdan PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL Abținere
104. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
105. Gudu Vasile PNL Abținere
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Iancu Iulian PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR NU
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
118. Jivan Luminița-Maria - DA
119. Kelemen Hunor UDMR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lazăr Sorin PSD DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Victoria Minoritati DA
124. Lovin Dumitru - DA
125. Lungu Tudorița PNL DA
126. Lupașcu Costel PSD DA
127. Lupescu Dumitru USR NU
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Marica Petru-Sorin PRO România DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PNL DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Moise Costin-Sebastian PMP DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neagu Nicolae PNL DA
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL DA
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nicolicea Eugen PSD DA
148. Niță Mihai PRO România DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olar Corneliu PNL DA
152. Olteanu Daniel PSD DA
153. Oprea Dumitru PNL DA
154. Oprișcan Mihai Doru PSD DA
155. Oros Nechita-Adrian PNL DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Pană Adriana-Doina PSD DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pașcan Emil-Marius PMP DA
161. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
164. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
165. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Pop Rareș Tudor USR NU
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PRO România DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
173. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
176. Preda Cezar-Florin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR NU
179. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
180. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
181. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
182. Rădulescu Alexandru PSD DA
183. Rădulescu Dan-Răzvan - NU
184. Rădulescu Gabriel PMP DA
185. Răduț Violeta PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
187. Roman Ioan Sorin PSD DA
188. Romanescu Cristinel PNL DA
189. Roșca Lucreția PSD DA
190. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
191. Sefer Cristian-George PSD DA
192. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
195. Simion Lucian-Eduard PSD DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
198. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Spânu Ion PRO România DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
202. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
203. Stancu Florinel PRO România DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șimon Gheorghe PSD DA
212. Șotcan Theodora PSD DA
213. Șovăială Constantin PNL DA
214. Ștefan Corneliu PSD DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
217. Teacă Alexandru PMP DA
218. Teiș Alina PRO România DA
219. Terea Ioan PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Turcan Raluca PNL Abținere
223. Tușa Adriana Diana PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Vasile PNL DA
227. Vasile Daniel Minoritati DA
228. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
229. Vasilică Radu Costin PSD DA
230. Vass Levente UDMR DA
231. Vexler Silviu Minoritati DA
232. Vișan George-Gabriel PSD DA
233. Vîlceanu Dan PNL DA
234. Vîrză Mihăiță PSD DA
235. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zainea Cornel USR NU
239. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 15 aprilie 2021, 2:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro