Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.09.2020 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 8 septembrie 2020, ora 12:11

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 16/2020 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor - O strategie europeană privind datele COM(2020)66
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:233 106 54 22 12 9 15 6 8
- voturi pentru (DA):233 106 54 22 12 9 15 6 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton PSD DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin PSD DA
13. Axinte Vasile PSD DA
14. Babuș Radu PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Birchall Ana - DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bodea Marius - DA
32. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
33. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Borza Remus-Adrian PNL DA
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran-Voinea Ioana PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cosma Lavinia-Corina - DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Dehelean Silviu USR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian Neafiliați DA
75. Drăghici Mircea-Gheorghe - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Erdei Dolóczki István UDMR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Camelia PSD DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
92. Georgescu Laura PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
95. Gheorghe Tinel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Gherman Dumitru PSD DA
99. Gilia Claudia PSD DA
100. Giugea Nicolae PNL DA
101. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
102. Gudu Vasile PNL DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria - DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru - DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Lupescu Dumitru USR DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia PNL DA
130. Mihalescul Dumitru PNL DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Mircea Florin PSD DA
133. Mînzatu Roxana PSD DA
134. Moise Costin-Sebastian PMP DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neagu Nicolae PNL DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL DA
142. Nicolae Andrei PSD DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Niță Mihai PRO România DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Olar Corneliu PNL DA
148. Olteanu Daniel PSD DA
149. Oprea Dumitru PNL DA
150. Oprișcan Mihai Doru PSD DA
151. Oros Nechita-Adrian PNL DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
159. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
160. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
161. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
162. Pop Andrei PSD DA
163. Pop Georgian PSD DA
164. Pop Rareș Tudor USR DA
165. Popa Florin PSD DA
166. Popa Mihai Valentin PRO România DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
169. Popescu Pavel PNL DA
170. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
171. Preda Cezar-Florin PNL DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR DA
174. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
175. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
176. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Dan-Răzvan - DA
179. Rădulescu Gabriel PMP DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL DA
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
186. Sefer Cristian-George PSD DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simionca Ionuț PMP DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PRO România DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
204. Șarapatin Elvira PSD DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șotcan Theodora PSD DA
208. Șovăială Constantin PNL DA
209. Ștefan Corneliu PSD DA
210. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Teacă Alexandru PMP DA
213. Teiș Alina PRO România DA
214. Terea Ioan PSD DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Trăilă Cristina PNL DA
217. Tudor Beatrice PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Tușa Adriana Diana PSD DA
220. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
221. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
222. Varga Vasile PNL DA
223. Vasile Daniel Minoritati DA
224. Vasilică Radu Costin PSD DA
225. Vexler Silviu Minoritati DA
226. Vișan George-Gabriel PSD DA
227. Vîrză Mihăiță PSD DA
228. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
229. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zainea Cornel USR DA
232. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 17 aprilie 2021, 17:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro