Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2020 > 17:11 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2020, ora 17:11

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.9/2017 privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Delegației permanente a Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei.
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR
- prezenți:328 112 55 21 17 7 11 7 52 16 10 7
- voturi pentru (DA):323 110 55 21 17 7 9 7 52 16 10 7
- voturi împotrivă (NU):3 2 - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
3. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
4. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Antal István-János deputat UDMR DA
8. Anton Anton deputat PSD NU
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
12. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
13. Avram Nicolae senator PSD DA
14. Axinte Vasile deputat PSD DA
15. Babuș Radu deputat PSD DA
16. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR DA
21. Bădălău Niculae senator PSD DA
22. Bădulescu Dorin-Valeriu senator Neafiliați DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD DA
24. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
29. Benkő Erika deputat UDMR DA
30. Bica Dănuț deputat PNL DA
31. Birchall Ana deputat Neafiliați DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
34. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
36. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
39. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
40. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
41. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
42. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Buican Cristian deputat PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
47. Bulacu Romulus senator PNL DA
48. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
51. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
52. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
53. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
54. Caracota Iancu senator PNL DA
55. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Căciulă Aurel deputat PSD DA
58. Călin Ion deputat PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
60. Cârciumaru Florin senator PSD DA
61. Cherecheș Florica deputat PNL DA
62. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
66. Cioabă Petre deputat PSD DA
67. Ciocan Dan deputat PSD DA
68. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
69. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Cocoș Vasile deputat PSD DA
72. Codreanu Constantin deputat PMP DA
73. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
74. Coliban Allen senator USR DA
75. Corlățean Titus senator PSD DA
76. Cosma Andreea deputat PSD DA
77. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
78. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
79. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
80. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
81. Crețu Gabriela senator PSD DA
82. Cristache Cătălin deputat PMP DA
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
85. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
86. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
87. Csoma Botond deputat UDMR DA
88. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
89. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
90. Culeafă Mihai deputat PNL DA
91. Cupă Ion deputat PMP DA
92. Cupșa Ioan deputat PNL DA
93. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
94. Dehelean Silviu deputat USR DA
95. Deneș Ioan senator PSD DA
96. Derzsi Ákos senator UDMR DA
97. Diaconescu Renică senator PSD DA
98. Dima Carmen senator PSD DA
99. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
100. Dircă George-Edward senator USR DA
101. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
102. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa DA
103. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
104. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
105. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
106. Dogariu Eugen senator PSD DA
107. Dohotaru Adrian-Octavian deputat Neafiliați DA
108. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat Neafiliați DA
109. Drulă Cătălin deputat USR DA
110. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
111. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
112. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
113. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
114. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
115. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
116. Farago Petru deputat UDMR DA
117. Fădor Angelica deputat PNL DA
118. Fălcoi Nicu senator USR DA
119. Federovici Doina Elena senator PSD DA
120. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
121. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
122. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
123. Florea Damian deputat PNL DA
124. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
125. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela deputat PSD DA
126. Furic Iarco deputat Minoritati DA
127. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
128. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
129. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
130. Georgescu Laura deputat PSD DA
131. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
132. Gerea Andrei Dominic deputat PSD DA
133. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
134. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
135. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
136. Gherman Dumitru deputat PSD DA
137. Ghica Cristian senator USR DA
138. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
139. Gilia Claudia deputat PSD DA
140. Gioancă Eugen senator PNL DA
141. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
142. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
143. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
144. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
145. Halici Nicușor deputat PSD DA
146. Hărătău Elena deputat PNL DA
147. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
148. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
149. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
150. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
151. Iancu Iulian deputat PSD DA
152. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
153. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
154. Iftimie Neculai deputat Neafiliați DA
155. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
156. Ilie Viorel senator PNL DA
157. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
158. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
159. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
160. Ionescu George deputat PNL DA
161. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
162. Iordache Florin deputat PSD DA
163. Iordache Virginel senator PSD DA
164. Iriza Scarlat senator PSD DA
165. Itu Cornel deputat PSD DA
166. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
167. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
168. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
169. László Attila senator UDMR DA
170. Lazăr Sorin deputat PSD DA
171. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
172. Longher Victoria deputat Minoritati -
173. Lovin Dumitru deputat Neafiliați NU
174. Lungu Dan senator USR DA
175. Lungu Tudorița deputat PNL DA
176. Lupașcu Costel deputat PSD DA
177. Lupescu Dumitru deputat USR DA
178. Lupu Victorel senator PSD DA
179. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
180. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
181. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
182. Manoliu Dan senator PSD DA
183. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
184. Mareș Mara deputat PNL DA
185. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa DA
186. Marin Gheorghe senator PSD DA
187. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
188. Marussi George-Nicolae senator USR DA
189. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
190. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
191. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
192. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
193. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
194. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
195. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
196. Mihu Ștefan senator PSD DA
197. Mircea Florin deputat PSD DA
198. Mirea Siminica senator PSD DA
199. Moga Nicolae senator PSD DA
200. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
201. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
202. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
203. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
204. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
205. Neață Eugen deputat PSD DA
206. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
207. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
208. Nicolae Andrei deputat PSD DA
209. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
210. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
211. Niță Ilie senator PSD DA
212. Niță Nicu deputat PSD DA
213. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
214. Olar Corneliu deputat PNL DA
215. Olteanu Daniel deputat PSD DA
216. Oprea Dumitru deputat PNL DA
217. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
218. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
219. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
220. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
221. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
222. Palăr Ionel deputat PNL DA
223. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
224. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
225. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
226. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
227. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
228. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
229. Păle Dănuț deputat PSD DA
230. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
231. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
232. Pistru Eusebiu-Manea deputat PMP DA
233. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
234. Pop Georgian deputat PSD DA
235. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
236. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
237. Popa Cornel senator PNL DA
238. Popa Ion senator PNL DA
239. Popa Mihai Valentin deputat PRO Europa DA
240. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
241. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
242. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
243. Popescu Pavel deputat PNL DA
244. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
245. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
246. Presură Alexandra deputat PSD DA
247. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
248. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
249. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
250. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
251. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
252. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
253. Răduț Violeta deputat PSD DA
254. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
255. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
256. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
257. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
258. Romașcanu Lucian senator PSD DA
259. Roșca Lucreția deputat PSD DA
260. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
261. Rotaru Ion senator PSD DA
262. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
263. Salan Viorel senator PSD DA
264. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
265. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
266. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
267. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
268. Seres Dénes deputat UDMR DA
269. Sibinescu Ionuț senator PSD DA
270. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
271. Silistru Doina senator PSD DA
272. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
273. Simionca Ionuț deputat PMP DA
274. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
275. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
276. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
277. Solomon Adrian deputat PSD DA
278. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
279. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
280. Stan Ioan senator PSD DA
281. Stan Viorel deputat PSD DA
282. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
283. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
284. Stănescu Paul senator PSD DA
285. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
286. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
288. Suciu Matei deputat PSD DA
289. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
290. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
291. Szabó Ödön deputat UDMR DA
292. Șarapatin Elvira deputat PSD NU
293. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
294. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
295. Șișcu George deputat PNL DA
296. Șotcan Theodora deputat PSD DA
297. Șova Lucian deputat PSD DA
298. Șovăială Constantin deputat PNL DA
299. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
300. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
301. Teacă Alexandru deputat PMP DA
302. Terea Ioan deputat PSD DA
303. Todor Adrian deputat PSD DA
304. Toma Ilie deputat PSD DA
305. Toma Vasilică senator PSD DA
306. Tudor Beatrice deputat PSD DA
307. Turcan Raluca deputat PNL DA
308. Turos Lóránd senator UDMR DA
309. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
310. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
311. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați DA
312. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
313. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
314. Varga Vasile deputat PNL DA
315. Vasile Daniel deputat Minoritati -
316. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
317. Vass Levente deputat UDMR DA
318. Velcea Nicolae deputat PSD DA
319. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
320. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
321. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
322. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
323. Vosganian Varujan deputat PSD DA
324. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
325. Vulpescu Ioan senator PSD DA
326. Weber Mihai deputat PSD DA
327. Zainea Cornel deputat USR DA
328. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 august 2020, 14:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro