Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.06.2020 > 17:05 Versiunea pentru printare
Marți, 30 iunie 2020, ora 17:05

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.17/2017 pentru aprobarea componenței nominale a Comisiei permanente comune a Camerei Deputaților și Senatului privind Statutul deputaților și al senatorilor, organizarea și funcționarea ședințelor comune ale Camerei Deputaților și Senatului.
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR
- prezenți:333 114 57 22 15 8 13 7 54 15 9 5
- voturi pentru (DA):333 114 57 22 15 8 13 7 54 15 9 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anton Anton deputat PSD DA
9. Apjok Norbert deputat UDMR DA
10. Arcan Emilia senator PSD DA
11. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
12. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
13. Avram Nicolae senator PSD DA
14. Axinte Vasile deputat PSD DA
15. Babuș Radu deputat PSD DA
16. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR DA
21. Bădălău Niculae senator PSD DA
22. Bădulescu Dorin-Valeriu senator Neafiliați DA
23. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD DA
24. Bârlădeanu Dragoș-Petruț deputat PSD DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
29. Benkő Erika deputat UDMR DA
30. Bica Dănuț deputat PNL DA
31. Birchall Ana deputat Neafiliați DA
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
33. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
34. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
35. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
36. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
39. Bontea Vlad deputat PSD DA
40. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
41. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
42. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
43. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
46. Buican Cristian deputat PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulacu Romulus senator PNL DA
49. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Butunoi Ionel Daniel senator PSD DA
52. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
53. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
54. Caracota Iancu senator PNL DA
55. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Căciulă Aurel deputat PSD DA
58. Călin Ion deputat PSD DA
59. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
60. Cârciumaru Florin senator PSD DA
61. Cherecheș Florica deputat PNL DA
62. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
63. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
66. Cioabă Petre deputat PSD DA
67. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
68. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Cobuz Maricela deputat PSD DA
71. Cocoș Vasile deputat PSD DA
72. Codreanu Constantin deputat PMP DA
73. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
74. Corlățean Titus senator PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
76. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
78. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
79. Crețu Gabriela senator PSD DA
80. Cristache Cătălin deputat PMP DA
81. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
84. Csoma Botond deputat UDMR DA
85. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
86. Culeafă Mihai deputat PNL DA
87. Cupă Ion deputat PMP DA
88. Cupșa Ioan deputat PNL DA
89. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
90. Dehelean Silviu deputat USR DA
91. Deneș Ioan senator PSD DA
92. Derzsi Ákos senator UDMR DA
93. Diaconescu Renică senator PSD DA
94. Dima Carmen senator PSD DA
95. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
96. Dircă George-Edward senator USR DA
97. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
98. Dobre Mircea-Titus deputat PRO Europa DA
99. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
100. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
101. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
102. Dogariu Eugen senator PSD DA
103. Dohotaru Adrian-Octavian deputat Neafiliați DA
104. Drăghici Mircea-Gheorghe deputat Neafiliați DA
105. Drulă Cătălin deputat USR DA
106. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
107. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
108. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
109. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
110. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
111. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
112. Farago Petru deputat UDMR DA
113. Fădor Angelica deputat PNL DA
114. Fălcoi Nicu senator USR DA
115. Federovici Doina Elena senator PSD DA
116. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
117. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
118. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
119. Florea Damian deputat PNL DA
120. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
121. Furic Iarco deputat Minoritati DA
122. Furtună Mirela deputat PSD DA
123. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
124. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
125. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
126. Găină Mihăiță deputat PNL DA
127. Georgescu Laura deputat PSD DA
128. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
129. Gerea Andrei Dominic deputat PSD DA
130. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
131. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
132. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
133. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
134. Gherman Dumitru deputat PSD DA
135. Ghica Cristian senator USR DA
136. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
137. Gilia Claudia deputat PSD DA
138. Gioancă Eugen senator PNL DA
139. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
140. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
141. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
142. Gudu Vasile deputat PNL DA
143. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
144. Halici Nicușor deputat PSD DA
145. Hărătău Elena deputat PNL DA
146. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
147. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
148. Huncă Mihaela deputat PRO Europa DA
149. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
150. Iancu Iulian deputat PSD DA
151. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
152. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
153. Iftimie Neculai deputat Neafiliați DA
154. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
155. Ilie Viorel senator PNL DA
156. Iliescu Cătălin Lucian senator Neafiliați DA
157. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
158. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
159. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
160. Ionescu George deputat PNL DA
161. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
162. Iordache Florin deputat PSD DA
163. Iordache Virginel senator PSD DA
164. Iriza Scarlat senator PSD DA
165. Itu Cornel deputat PSD DA
166. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
167. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
168. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
169. László Attila senator UDMR DA
170. Lazăr Sorin deputat PSD DA
171. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
172. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
173. Longher Victoria deputat Minoritati DA
174. Lovin Dumitru deputat Neafiliați DA
175. Lungu Dan senator USR DA
176. Lungu Tudorița deputat PNL DA
177. Lupașcu Costel deputat PSD DA
178. Lupescu Dumitru deputat USR DA
179. Lupu Victorel senator PSD DA
180. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
181. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
182. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
183. Manoliu Dan senator PSD DA
184. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
185. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa DA
186. Marin Gheorghe senator PSD DA
187. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
188. Marussi George-Nicolae senator USR DA
189. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
190. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
191. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
192. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
193. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
194. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
195. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
196. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
197. Mihu Ștefan senator PSD DA
198. Mircea Florin deputat PSD DA
199. Mirea Siminica senator PSD DA
200. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
201. Moga Nicolae senator PSD DA
202. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
203. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
204. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
205. Neață Eugen deputat PSD DA
206. Nicoară Marius Petre senator PNL DA
207. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
208. Nicolae Andrei deputat PSD DA
209. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
210. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
211. Niță Ilie senator PSD DA
212. Niță Nicu deputat PSD DA
213. Olar Corneliu deputat PNL DA
214. Olteanu Daniel deputat PSD DA
215. Oprea Dumitru deputat PNL DA
216. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
217. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
218. Oprișcan Mihai Doru deputat PSD DA
219. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
220. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
221. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
222. Palăr Ionel deputat PNL DA
223. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
224. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
225. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
226. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
227. Pau Radu - Adrian deputat PRO Europa DA
228. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
229. Păle Dănuț deputat PSD DA
230. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
231. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
232. Pistru Eusebiu-Manea deputat PMP DA
233. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD DA
234. Pop Andrei deputat PSD DA
235. Pop Georgian deputat PSD DA
236. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
237. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
238. Popa Cornel senator PNL DA
239. Popa Ion senator PNL DA
240. Popa Mihai Valentin deputat PRO Europa DA
241. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
242. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
243. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
244. Popescu Pavel deputat PNL DA
245. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
246. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
247. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
248. Presură Alexandra deputat PSD DA
249. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
250. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
251. Radu Anișoara deputat PSD DA
252. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
253. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
254. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
255. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
256. Răduț Violeta deputat PSD DA
257. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
258. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
259. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
260. Romașcanu Lucian senator PSD DA
261. Roșca Lucreția deputat PSD DA
262. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
263. Salan Viorel senator PSD DA
264. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
265. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
266. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
267. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
268. Seres Dénes deputat UDMR DA
269. Sibinescu Ionuț senator PSD DA
270. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
271. Silistru Doina senator PSD DA
272. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
273. Simionca Ionuț deputat PMP DA
274. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
275. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
276. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
277. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
278. Solomon Adrian deputat PSD DA
279. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
280. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
281. Stan Ioan senator PSD DA
282. Stan Viorel deputat PSD DA
283. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
284. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
285. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
286. Stănescu Paul senator PSD DA
287. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
288. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
289. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
290. Suciu Matei deputat PSD DA
291. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
292. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
293. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
294. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
295. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
296. Șișcu George deputat PNL DA
297. Șotcan Theodora deputat PSD DA
298. Șova Lucian deputat PSD DA
299. Șovăială Constantin deputat PNL DA
300. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
301. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
302. Teacă Alexandru deputat PMP DA
303. Terea Ioan deputat PSD DA
304. Todor Adrian deputat PSD DA
305. Toma Ilie deputat PSD DA
306. Toma Vasilică senator PSD DA
307. Trăilă Cristina deputat PNL DA
308. Tudor Beatrice deputat PSD DA
309. Turcan Raluca deputat PNL DA
310. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
311. Turos Lóránd senator UDMR DA
312. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
313. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
314. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați DA
315. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
316. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
317. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
318. Varga Vasile deputat PNL DA
319. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
320. Vass Levente deputat UDMR DA
321. Velcea Nicolae deputat PSD DA
322. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
323. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
324. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
325. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
326. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
327. Vosganian Varujan deputat PSD DA
328. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
329. Vulpescu Ioan senator PSD DA
330. Weber Mihai deputat PSD DA
331. Zainea Cornel deputat USR DA
332. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
333. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 11 august 2020, 14:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro