Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2020 > 15:06 Versiunea pentru printare
Joi, 18 iunie 2020, ora 15:06

Poziție pe
ordinea de zi:
6
Subiect vot: Vot final - Proiectul de Lege pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.50/2020 cu privire la rectificarea bugetului de stat pe anul 2020 (PL-x 153/2020; L232/2020) - lege ordinară
PL 153/2020 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.50/2020 pentru rectificarea bugetului de stat pe anul 2020
- lege ordinară
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR
- prezenți:385 119 68 24 21 11 17 5 58 24 12 9
- voturi pentru (DA):314 118 68 3 - 10 17 3 56 24 - 1
- voturi împotrivă (NU):65 - - 21 21 - - 1 - - 12 8
- abțineri:5 1 - - - 1 - 1 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR NU
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR NU
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR NU
10. Antal István-Loránt senator UDMR NU
11. Anton Anton deputat PSD DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR NU
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Arsu Alin-Ionuț deputat USR NU
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
21. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Barna Ilie Dan deputat USR NU
26. Bădălău Niculae senator PSD DA
27. Bădulescu Dorin-Valeriu senator Neafiliați DA
28. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD DA
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR NU
31. Benedek Zacharie deputat UDMR NU
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
33. Benkő Erika deputat UDMR NU
34. Bica Dănuț deputat PNL DA
35. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
36. Birchall Ana deputat Neafiliați DA
37. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR NU
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR NU
39. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
40. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
41. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius deputat PNL DA
44. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
45. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
46. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
47. Bontea Vlad deputat PSD DA
48. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
49. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD Abținere
50. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
51. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
52. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
53. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
54. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
55. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
56. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
57. Buican Cristian deputat PNL DA
58. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
59. Bulacu Romulus senator PNL DA
60. Bulai Iulian deputat USR NU
61. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
62. Burciu Cristina deputat PNL DA
63. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
64. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
65. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
66. Caracota Iancu senator PNL DA
67. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
68. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
69. Căciulă Aurel deputat PSD DA
70. Călin Ion deputat PSD DA
71. Căprar Dorel-Gheorghe deputat PSD DA
72. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
73. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
74. Cârciumaru Florin senator PSD DA
75. Cherecheș Florica deputat PNL DA
76. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
77. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
78. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
79. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
80. Chițac Vergil senator PNL DA
81. Cioabă Petre deputat PSD DA
82. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
83. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
84. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PNL DA
85. Cîtea Vasile deputat PSD DA
86. Cobuz Maricela deputat PSD DA
87. Cocoș Vasile deputat PSD DA
88. Codreanu Constantin deputat PMP DA
89. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
90. Coliban Allen senator USR NU
91. Constantin Daniel deputat PNL DA
92. Cosma Lavinia-Corina deputat USR NU
93. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
94. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
95. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
96. Crețu Gabriela senator PSD DA
97. Cristache Cătălin deputat PMP DA
98. Cristina Ioan senator PNL DA
99. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
100. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR NU
101. Csép Éva-Andrea deputat UDMR NU
102. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
103. Csoma Botond deputat UDMR NU
104. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
105. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
106. Culeafă Mihai deputat PNL DA
107. Cupă Ion deputat PMP DA
108. Cupșa Ioan deputat PNL DA
109. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
110. Dănăilă Leon senator PNL DA
111. Dehelean Silviu deputat USR NU
112. Deneș Ioan senator PSD DA
113. Derzsi Ákos senator UDMR NU
114. Diaconescu Renică senator PSD DA
115. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD Abținere
116. Dima Carmen senator PSD DA
117. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
118. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
119. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR NU
120. Dircă George-Edward senator USR NU
121. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
122. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
123. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
124. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
125. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
126. Dogariu Eugen senator PSD DA
127. Dohotaru Adrian-Octavian deputat Neafiliați Abținere
128. Drulă Cătălin deputat USR NU
129. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
130. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
131. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
132. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR NU
133. Erdei Dolóczki István deputat UDMR NU
134. Farago Petru deputat UDMR NU
135. Fădor Angelica deputat PNL DA
136. Fălcoi Nicu senator USR NU
137. Federovici Doina Elena senator PSD DA
138. Fejér László-Ődőn senator UDMR NU
139. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
140. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
141. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
142. Florea Damian deputat PNL DA
143. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
144. Floroiu Ionel deputat PSD DA
145. Furic Iarco deputat Minoritati DA
146. Furtună Mirela deputat PSD DA
147. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
148. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
149. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
150. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
151. Găină Mihăiță deputat PNL DA
152. Georgescu Laura deputat PSD DA
153. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
154. Gerea Andrei Dominic deputat Neafiliați DA
155. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
156. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
157. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
158. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
159. Gherman Dumitru deputat PSD DA
160. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
161. Gilia Claudia deputat PSD DA
162. Gioancă Eugen senator PNL DA
163. Giugea Nicolae deputat PNL DA
164. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
165. Goțiu Remus Mihai senator USR NU
166. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
167. Gudu Vasile deputat PNL DA
168. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
169. Halici Nicușor deputat PSD DA
170. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
171. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
172. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
173. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
174. Iancu Iulian deputat PSD DA
175. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
176. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
177. Iftimie Neculai deputat Neafiliați NU
178. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
179. Ilie Viorel senator PNL DA
180. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
181. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
182. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
183. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
184. Ionescu George deputat PNL DA
185. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
186. Iordache Florin deputat PSD DA
187. Iordache Virginel senator PSD DA
188. Iriza Scarlat senator PSD DA
189. Itu Cornel deputat PSD DA
190. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR NU
191. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
192. Kelemen Hunor deputat UDMR NU
193. Korodi Attila deputat UDMR NU
194. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR NU
195. László Attila senator UDMR NU
196. Lazăr Sorin deputat PSD DA
197. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
198. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
199. Longher Victoria deputat Minoritati DA
200. Lovin Dumitru deputat Neafiliați DA
201. Lungu Dan senator USR NU
202. Lungu Tudorița deputat PNL DA
203. Lungu Vasile-Cristian senator Neafiliați DA
204. Lupașcu Costel deputat PSD DA
205. Lupescu Dumitru deputat USR NU
206. Lupu Victorel senator PSD DA
207. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
208. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR NU
209. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
210. Manoliu Dan senator PSD DA
211. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
212. Marin Gheorghe senator PSD DA
213. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR NU
214. Marussi George-Nicolae senator USR NU
215. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
216. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
217. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
218. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
219. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
220. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
221. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
222. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
223. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
224. Mihu Ștefan senator PSD DA
225. Mircea Florin deputat PSD DA
226. Mirea Siminica senator PSD DA
227. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
228. Mocioalcă Ion deputat PRO Europa DA
229. Moga Nicolae senator PSD DA
230. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
231. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
232. Movilă Petru deputat PMP DA
233. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
234. Neagu Nicolae deputat PNL DA
235. Neață Eugen deputat PSD DA
236. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
237. Nicolae Andrei deputat PSD DA
238. Nicolae Șerban senator PSD -
239. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
240. Nistor Laurențiu deputat PSD DA
241. Niță Ilie senator PSD DA
242. Niță Mihai deputat PRO Europa DA
243. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
244. Oprea Dumitru deputat PNL DA
245. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
246. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
247. Oprișcan Mihai Doru deputat PSD DA
248. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
249. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
250. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
251. Palăr Ionel deputat PNL DA
252. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
253. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
254. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
255. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
256. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
257. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
258. Pavel Marian senator PSD DA
259. Păle Dănuț deputat PSD DA
260. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
261. Petcu Toma-Florin deputat PNL DA
262. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
263. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
264. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
265. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
266. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa NU
267. Pop Andrei deputat PSD DA
268. Pop Georgian deputat PSD DA
269. Pop Gheorghe senator PSD DA
270. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
271. Pop Tudor Rareș deputat USR NU
272. Popa Cornel senator PNL DA
273. Popa Florin deputat PSD DA
274. Popa Ion senator PNL DA
275. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
276. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
277. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR NU
278. Popescu Pavel deputat PNL DA
279. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
280. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator Neafiliați DA
281. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
282. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
283. Presadă Florina-Raluca senator USR NU
284. Presură Alexandra deputat PSD DA
285. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR NU
286. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
287. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
288. Radu Anișoara deputat PSD DA
289. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
290. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
291. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
292. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
293. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR NU
294. Răduț Violeta deputat PSD DA
295. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
296. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
297. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
298. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
299. Romașcanu Lucian senator PSD DA
300. Roșca Lucreția deputat PSD DA
301. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
302. Rotaru Ion senator PSD DA
303. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
304. Ruse Mihai senator Neafiliați DA
305. Salan Viorel senator PSD DA
306. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
307. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
308. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR NU
309. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
310. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
311. Seres Dénes deputat UDMR NU
312. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
313. Silistru Doina senator PSD DA
314. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
315. Simionca Ioan senator Neafiliați DA
316. Simionca Ionuț deputat PMP Abținere
317. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
318. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
319. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
320. Solomon Adrian deputat PSD DA
321. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
322. Spânu Ion deputat PRO Europa Abținere
323. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
324. Stan Ioan senator PSD DA
325. Stan Viorel deputat PSD DA
326. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
327. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
328. Stănescu Paul senator PSD DA
329. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
330. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
331. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
332. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
333. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
334. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
335. Szabó Ödön deputat UDMR NU
336. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
337. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
338. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
339. Șotcan Theodora deputat PSD DA
340. Șova Lucian deputat PSD DA
341. Șovăială Constantin deputat PNL DA
342. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
343. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
344. Tabugan Ion deputat PNL DA
345. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
346. Tánczos Barna senator UDMR NU
347. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
348. Teacă Alexandru deputat PMP DA
349. Terea Ioan deputat PSD DA
350. Todor Adrian deputat PSD DA
351. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
352. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
353. Toma Ilie deputat PSD DA
354. Trăilă Cristina deputat PNL DA
355. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
356. Trufin Lucian senator PSD DA
357. Tudor Beatrice deputat PSD DA
358. Turcan Raluca deputat PNL DA
359. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
360. Turos Lóránd senator UDMR NU
361. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
362. Țachianu Marian deputat PSD DA
363. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
364. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați NU
365. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
366. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
367. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
368. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
369. Varga Vasile deputat PNL DA
370. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
371. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
372. Vass Levente deputat UDMR NU
373. Velcea Nicolae deputat PSD DA
374. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
375. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
376. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
377. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
378. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
379. Vulpescu Ioan senator PSD DA
380. Weber Mihai deputat PSD DA
381. Wiener Adrian senator USR NU
382. Zainea Cornel deputat USR NU
383. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
384. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
385. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 6 august 2020, 19:56
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro