Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.06.2020 > 14:58 Versiunea pentru printare
Joi, 18 iunie 2020, ora 14:58

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotărâre privind aprobarea participării Armatei României, la Operația Sentinel, începând cu anul 2020
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa PSD PNL USR UDMR
- prezenți:373 120 64 24 19 11 17 8 56 20 10 8
- voturi pentru (DA):372 120 64 24 19 11 17 8 55 20 10 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Alexandrescu Vlad-Tudor senator USR DA
4. Ambrus Izabella-Agnes deputat UDMR DA
5. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușcă Dănuț deputat PSD DA
9. Antal István-János deputat UDMR DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Anton Anton deputat PSD DA
12. Apjok Norbert deputat UDMR DA
13. Arcan Emilia senator PSD DA
14. Arcaș Viorel senator PSD DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Arsu Alin-Ionuț deputat USR DA
17. Avram Nicolae senator PSD DA
18. Axinte Vasile deputat PSD DA
19. Babuș Radu deputat PSD DA
20. Baciu Gheorghe senator Neafiliați DA
21. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Barna Ilie Dan deputat USR DA
26. Bădulescu Dorin-Valeriu senator Neafiliați DA
27. Băișanu Ștefan-Alexandru deputat PSD DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
31. Benkő Erika deputat UDMR DA
32. Bica Dănuț deputat PNL DA
33. Bichineț Corneliu deputat PMP DA
34. Birchall Ana deputat Neafiliați DA
35. Biro Zsolt-Istvan deputat UDMR DA
36. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
37. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați DA
38. Boboc Tudorița-Rodica deputat PSD DA
39. Boboc Valentin Gabriel deputat PSD DA
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius deputat PNL DA
42. Bodog Florian Dorel senator PSD DA
43. Bogaciu Alexandra-Corina deputat PSD DA
44. Bogdan Gheorghe-Dănuț deputat PSD DA
45. Bontea Vlad deputat PSD DA
46. Borza Remus-Adrian deputat PNL DA
47. Bota Marius Sorin-Ovidiu deputat PSD DA
48. Botnariu Emanuel-Gabriel senator PSD DA
49. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
50. Bran-Voinea Ioana deputat PSD DA
51. Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD DA
52. Breaz Valer-Daniel senator PSD DA
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
54. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
55. Buican Cristian deputat PNL DA
56. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
57. Bulacu Romulus senator PNL DA
58. Bulai Iulian deputat USR DA
59. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
60. Burciu Cristina deputat PNL DA
61. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
63. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
64. Caracota Iancu senator PNL DA
65. Cazan Mircea-Vasile senator PNL DA
66. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
67. Căciulă Aurel deputat PSD DA
68. Călin Ion deputat PSD DA
69. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD DA
70. Cârciumaru Florin senator PSD DA
71. Cherecheș Florica deputat PNL DA
72. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
74. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
75. Chisăliță Ioan Narcis senator PSD DA
76. Cioabă Petre deputat PSD DA
77. Ciofu Tamara-Dorina deputat PSD DA
78. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
79. Cîmpeanu Sorin Mihai deputat PNL DA
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Cobuz Maricela deputat PSD DA
82. Cocoș Vasile deputat PSD DA
83. Codreanu Constantin deputat PMP DA
84. Cojocaru Petru-Bogdan deputat PSD DA
85. Constantin Daniel deputat PNL DA
86. Cosma Lavinia-Corina deputat USR DA
87. Covaciu Severica-Rodica senator Neafiliați DA
88. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
89. Craioveanu Elena-Lavinia senator PSD DA
90. Crețu Gabriela senator PSD NU
91. Cristache Cătălin deputat PMP DA
92. Cristina Ioan senator PNL DA
93. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
94. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
95. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
96. Csokany Petronela-Mihaela deputat Minoritati DA
97. Csoma Botond deputat UDMR DA
98. Cuc Alexandru-Răzvan deputat PSD DA
99. Cucșa Marian-Gheorghe deputat PSD DA
100. Culeafă Mihai deputat PNL DA
101. Cupă Ion deputat PMP DA
102. Cupșa Ioan deputat PNL DA
103. Dan Carmen Daniela senator PSD DA
104. Dănăilă Leon senator PNL DA
105. Dehelean Silviu deputat USR DA
106. Deneș Ioan senator PSD DA
107. Diaconescu Renică senator PSD DA
108. Diaconu Adrian-Nicolae senator PSD DA
109. Dima Carmen senator PSD DA
110. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
111. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
112. Dinu Nicoleta-Ramona senator USR DA
113. Dircă George-Edward senator USR DA
114. Dîrzu Ioan deputat PSD DA
115. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
116. Dobrică Ionela Viorela deputat PSD DA
117. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae deputat PSD DA
118. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
119. Dogariu Eugen senator PSD DA
120. Drulă Cătălin deputat USR DA
121. Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD DA
122. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
123. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
124. Duruș Vlad-Emanuel deputat USR DA
125. Erdei Dolóczki István deputat UDMR DA
126. Farago Petru deputat UDMR DA
127. Fădor Angelica deputat PNL DA
128. Fălcoi Nicu senator USR DA
129. Federovici Doina Elena senator PSD DA
130. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
131. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
132. Fifor Mihai-Viorel senator PSD DA
133. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
134. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
135. Florea Damian deputat PNL DA
136. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
137. Floroiu Ionel deputat PSD DA
138. Furic Iarco deputat Minoritati DA
139. Furtună Mirela deputat PSD DA
140. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
141. Gavrilă Camelia deputat PSD DA
142. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
143. Gavriliță Bianca - Miruna deputat PSD DA
144. Găină Mihăiță deputat PNL DA
145. Georgescu Laura deputat PSD DA
146. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
147. Gerea Andrei Dominic deputat Neafiliați DA
148. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
149. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
150. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
151. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
152. Gherman Dumitru deputat PSD DA
153. Ghilea Găvrilă deputat PNL DA
154. Gilia Claudia deputat PSD DA
155. Gioancă Eugen senator PNL DA
156. Giugea Nicolae deputat PNL DA
157. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
158. Goțiu Remus Mihai senator USR DA
159. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
160. Gudu Vasile deputat PNL DA
161. Hadârcă Ion senator Neafiliați DA
162. Halici Nicușor deputat PSD DA
163. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Iancu Iulian deputat PSD DA
166. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
167. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
168. Iftimie Neculai deputat Neafiliați DA
169. Ilea Vasile senator Neafiliați DA
170. Iliescu Cătălin Lucian senator Neafiliați DA
171. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
172. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
173. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
174. Ionașcu Gabi senator Neafiliați DA
175. Ionescu George deputat PNL DA
176. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
177. Iordache Florin deputat PSD DA
178. Iordache Virginel senator PSD DA
179. Iriza Scarlat senator PSD DA
180. Itu Cornel deputat PSD DA
181. Iurișniți Cristina-Ionela deputat USR DA
182. Jivan Luminița-Maria deputat PSD DA
183. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
184. Korodi Attila deputat UDMR DA
185. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
186. László Attila senator UDMR DA
187. Lazăr Sorin deputat PSD DA
188. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
189. Leș Gabriel-Beniamin senator PSD DA
190. Longher Victoria deputat Minoritati DA
191. Lovin Dumitru deputat Neafiliați DA
192. Lungu Dan senator USR DA
193. Lungu Tudorița deputat PNL DA
194. Lungu Vasile-Cristian senator Neafiliați DA
195. Lupașcu Costel deputat PSD DA
196. Lupescu Dumitru deputat USR DA
197. Lupu Victorel senator PSD DA
198. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
199. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
200. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
201. Manoliu Dan senator PSD DA
202. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
203. Marica Petru-Sorin deputat PRO Europa DA
204. Marin Gheorghe senator PSD DA
205. Márton Árpád-Francisc deputat UDMR DA
206. Marussi George-Nicolae senator USR DA
207. Matei Călin-Vasile-Andrei deputat PSD DA
208. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
209. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
210. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
211. Meiroșu Marilena-Emilia deputat PSD DA
212. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
213. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
214. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
215. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
216. Mihu Ștefan senator PSD DA
217. Mircea Florin deputat PSD DA
218. Mirea Siminica senator PSD DA
219. Mînzatu Roxana deputat PSD DA
220. Mocioalcă Ion deputat PRO Europa DA
221. Moga Nicolae senator PSD DA
222. Mohaci Mihai deputat PRO Europa DA
223. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
224. Movilă Petru deputat PMP DA
225. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
226. Nasra Gabriel-Horia deputat PSD DA
227. Neagu Nicolae deputat PNL DA
228. Neață Eugen deputat PSD DA
229. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
230. Nicolae Andrei deputat PSD DA
231. Nicolicea Eugen deputat PSD DA
232. Niță Ilie senator PSD DA
233. Niță Mihai deputat PRO Europa DA
234. Niță Nicu deputat PSD DA
235. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
236. Oprea Dumitru deputat PNL DA
237. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
238. Oprea Ștefan Radu senator PSD DA
239. Oprișcan Mihai Doru deputat PSD DA
240. Oros Nechita-Adrian deputat PNL DA
241. Orțan Ovidiu-Florin senator PSD DA
242. Palăr Ionel deputat PNL DA
243. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
244. Pană Adriana-Doina deputat PSD DA
245. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
246. Pașcan Emil-Marius deputat PMP DA
247. Pațurcă Roxana-Natalia senator PSD DA
248. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
249. Pavel Marian senator PSD DA
250. Păle Dănuț deputat PSD DA
251. Pănescu Doru-Adrian senator PSD DA
252. Petcu Toma-Florin deputat PNL DA
253. Petrea Gabriel deputat PRO Europa DA
254. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
255. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
256. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
257. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
258. Podașcă Gabriela-Maria deputat PRO Europa DA
259. Pop Andrei deputat PSD DA
260. Pop Georgian deputat PSD DA
261. Pop Gheorghe senator PSD DA
262. Pop Liviu-Marian senator PSD DA
263. Pop Tudor Rareș deputat USR DA
264. Popa Cornel senator PNL DA
265. Popa Florin deputat PSD DA
266. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
267. Popescu Mariana-Venera deputat Minoritati DA
268. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
269. Popescu Pavel deputat PNL DA
270. Popescu-Tăriceanu Călin Constantin Anton senator Neafiliați DA
271. Preda Cezar-Florin deputat PNL DA
272. Preda Radu-Cosmin senator PSD DA
273. Presură Alexandra deputat PSD DA
274. Prisnel Adrian-Claudiu deputat USR DA
275. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
276. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
277. Radu Anișoara deputat PSD DA
278. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin deputat PSD DA
279. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
280. Rădulescu Alexandru deputat PSD DA
281. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD DA
282. Rădulescu Dan-Răzvan deputat USR DA
283. Răduț Violeta deputat PSD DA
284. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
285. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
286. Roman Ioan Sorin deputat PSD DA
287. Romașcanu Lucian senator PSD DA
288. Roșca Lucreția deputat PSD DA
289. Rotaru Alexandru deputat PSD DA
290. Rotaru Ion senator PSD DA
291. Rotaru Răzvan-Ilie deputat PSD DA
292. Salan Viorel senator PSD DA
293. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL DA
294. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
295. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
296. Sefer Cristian-George deputat PSD DA
297. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
298. Seres Dénes deputat UDMR DA
299. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
300. Silistru Doina senator PSD DA
301. Simion Lucian-Eduard deputat PSD DA
302. Simionca Ioan senator Neafiliați DA
303. Simionca Ionuț deputat PMP DA
304. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
305. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
306. Smarandache Miron Alexandru senator PSD DA
307. Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD DA
308. Solomon Adrian deputat PSD DA
309. Soporan Aurel-Horea senator PSD DA
310. Spânu Ion deputat PRO Europa DA
311. Stamatian Vasile-Florin deputat PNL DA
312. Stan Ioan senator PSD DA
313. Stan Viorel deputat PSD DA
314. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel deputat USR DA
315. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
316. Stănescu Alexandru deputat PSD DA
317. Stănescu Paul senator PSD DA
318. Stângă George-Cătălin senator PNL DA
319. Steriu Valeriu-Andrei deputat PSD DA
320. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
321. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
322. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
323. Surgent Marius-Gheorghe deputat PNL DA
324. Szabó Ödön deputat UDMR DA
325. Șarapatin Elvira deputat PSD DA
326. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
327. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
328. Șotcan Theodora deputat PSD DA
329. Șova Lucian deputat PSD DA
330. Șovăială Constantin deputat PNL DA
331. Ștefan Corneliu deputat PSD DA
332. Ștefan Ion deputat PNL DA
333. Tabugan Ion deputat PNL DA
334. Talpoș Ioan-Iustin senator PNL DA
335. Tánczos Barna senator UDMR DA
336. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
337. Teacă Alexandru deputat PMP DA
338. Teiș Alina deputat PSD DA
339. Terea Ioan deputat PSD DA
340. Todor Adrian deputat PSD DA
341. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP DA
342. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
343. Toma Ilie deputat PSD DA
344. Tripa Florin-Dan deputat PSD DA
345. Tudor Beatrice deputat PSD DA
346. Turcan Raluca deputat PNL DA
347. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
348. Turos Lóránd senator UDMR DA
349. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
350. Țachianu Marian deputat PSD DA
351. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
352. Țuțuianu Adrian senator Neafiliați DA
353. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
354. Ursu Răzvan-Ion deputat PSD DA
355. Valeca Șerban Constantin senator PSD DA
356. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
357. Varga Vasile deputat PNL DA
358. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
359. Vasilescu Lia Olguța deputat PSD DA
360. Velcea Nicolae deputat PSD DA
361. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
362. Vișan George-Gabriel deputat PSD DA
363. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
364. Vîrză Mihăiță deputat PSD DA
365. Vlad Sergiu Cosmin deputat USR DA
366. Vlăducă Oana-Silvia deputat PRO Europa DA
367. Vrăjitoru Sorinel-Marian deputat PSD DA
368. Vulpescu Ioan senator PSD DA
369. Weber Mihai deputat PSD DA
370. Wiener Adrian senator USR DA
371. Zainea Cornel deputat USR DA
372. Zamfira Constantin-Cătălin deputat PSD DA
373. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 6 august 2020, 19:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro