Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.03.2020 > 15:10 Versiunea pentru printare
Joi, 12 martie 2020, ora 15:10

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Stabilire timpi dezbatere
PL 43/2020 privind acordarea unui ajutor financiar familiilor pentru plata serviciilor oferite de bonă
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:264 115 58 23 17 10 15 18 8
- voturi pentru (DA):259 113 57 23 17 10 14 17 8
- voturi împotrivă (NU):3 1 1 - - - - 1 -
- abțineri:2 1 - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton - DA
11. Avram Constantin - DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
18. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Bende Sándor UDMR DA
22. Benedek Zacharie UDMR DA
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR DA
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Bichineț Corneliu PMP DA
27. Birchall Ana - DA
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran-Voinea Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PNL DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cherecheș Florica PNL DA
51. Cherecheș Viorica PNL DA
52. Chichirău Cosette-Paula USR DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Cioabă Petre PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cosma Andreea PSD DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion PMP DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD DA
77. Dîrzu Ioan PSD DA
78. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
79. Dobre Victor Paul PNL DA
80. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
81. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
82. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
83. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PNL DA
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
103. Gheorghe Tinel PNL DA
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL DA
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL DA
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Huncă Mihaela PRO România DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR DA
122. Ionescu George PNL DA
123. Ioniță Antoneta PNL DA
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Lazăr Sorin PSD DA
131. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
132. Longher Victoria Minoritati DA
133. Lovin Dumitru - DA
134. Lungu Tudorița PNL DA
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Marica Petru-Sorin PRO România DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mircea Florin PSD DA
146. Mocioalcă Ion PRO România DA
147. Mohaci Mihai PRO România DA
148. Moise Costin-Sebastian PMP DA
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
151. Movilă Petru PMP DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neagu Nicolae PNL DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nicoară Romeo Florin PNL DA
158. Nicolae Andrei PSD DA
159. Nicolicea Eugen PSD DA
160. Niță Mihai PRO România NU
161. Niță Nicu PSD DA
162. Nosa Iuliu PSD DA
163. Olteanu Daniel - DA
164. Oprea Dumitru PNL DA
165. Oprișcan Mihai Doru - DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Pană Adriana-Doina PSD DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pașcan Emil-Marius PMP DA
171. Pau Radu - Adrian PRO România DA
172. Păle Dănuț PSD DA
173. Petcu Toma-Florin PNL DA
174. Petrea Gabriel PRO România DA
175. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
176. Petric Octavian PRO România DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
179. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
180. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
181. Pop Andrei PSD DA
182. Pop Georgian PSD DA
183. Pop Tudor Rareș USR DA
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PRO România DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
188. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
189. Popescu Pavel PNL DA
190. Preda Cezar-Florin PNL DA
191. Presură Alexandra PSD DA
192. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
193. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
194. Prună Cristina-Mădălina USR DA
195. Radu Anișoara PSD NU
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Roșca Lucreția PSD DA
208. Rotaru Alexandru PSD DA
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
210. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
211. Sefer Cristian-George PSD DA
212. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
213. Seres Dénes UDMR DA
214. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
215. Simion Lucian-Eduard PSD DA
216. Simionca Ionuț PMP DA
217. Simonis Alfred - Robert PSD DA
218. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
219. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
220. Solomon Adrian PSD DA
221. Spânu Ion PRO România DA
222. Stan Viorel PSD DA
223. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
224. Stancu Florinel PRO România DA
225. Stativă Irinel Ioan PSD DA
226. Stănescu Alexandru PSD DA
227. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
228. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șișcu George PNL DA
235. Șovăială Constantin PNL DA
236. Ștefan Corneliu PSD DA
237. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
238. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
239. Teacă Alexandru PMP DA
240. Teiș Alina PSD DA
241. Terea Ioan PSD DA
242. Tîlvăr Angel PSD DA
243. Toma Ilie PSD DA
244. Trăilă Cristina PNL DA
245. Tudor Beatrice PSD DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Țachianu Marian PSD DA
248. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
249. Varga Glad-Aurel PNL DA
250. Varga Vasile PNL DA
251. Vasile Daniel Minoritati Abținere
252. Vasilescu Lia Olguța PSD Abținere
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
262. Weber Mihai PSD DA
263. Zainea Cornel USR DA
264. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 11:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro