Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 12:38 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 12:38

Poziție pe
ordinea de zi:
14,2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 724/2018 pentru completarea Legii concediului paternal nr.210/1999 și pentru abrogarea art.10 alin.(7) din Oronanța de urgență a Guvernului nr.90/2017 privind unele măsuri fiscal-bugetare, modificarea și completarea unor acte normative și prorogarea unor termene
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:266 111 57 24 21 13 15 18 7
- voturi pentru (DA):264 110 56 24 21 13 15 18 7
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - - -
- abțineri:1 - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton - DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Bălănescu Alexandru PRO România DA
19. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana - DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
39. Bran-Voinea Ioana PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PNL DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică PNL DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
70. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
71. Cupă Ion PMP DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dehelean Silviu USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PNL DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
97. Găină Mihăiță PNL DA
98. Georgescu Laura PSD DA
99. Georgescu Nicolae PSD DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL Abținere
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
108. Gudu Vasile PNL DA
109. Halici Nicușor PSD DA
110. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PRO România DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru - DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PRO România DA
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mocanu Adrian PMP DA
146. Mohaci Mihai PRO România DA
147. Moise Costin-Sebastian PMP DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Movilă Petru PMP DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nicolae Andrei PSD DA
157. Nicolicea Eugen PSD DA
158. Nistor Laurențiu PSD DA
159. Niță Mihai PRO România DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Nosa Iuliu PSD DA
162. Olteanu Daniel - DA
163. Oprea Dumitru PNL DA
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Pană Adriana-Doina PSD DA
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pașcan Emil-Marius PMP DA
169. Pau Radu - Adrian PRO România DA
170. Păle Dănuț PSD DA
171. Petcu Toma-Florin PNL DA
172. Petrea Gabriel PRO România DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Petric Octavian PRO România DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
177. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
178. Pop Andrei PSD DA
179. Pop Georgian PSD DA
180. Pop Tudor Rareș USR DA
181. Popa Florin PSD DA
182. Popa Mihai Valentin PRO România DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
185. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
186. Popescu Pavel PNL DA
187. Preda Cezar-Florin PNL DA
188. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
189. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR DA
191. Radu Anișoara PSD DA
192. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
193. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
194. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
195. Rădulescu Alexandru PSD DA
196. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
197. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
198. Răduț Violeta PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Ioan Sorin PSD DA
202. Romanescu Cristinel PNL DA
203. Roșca Lucreția PSD DA
204. Rotaru Alexandru PSD DA
205. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
206. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
207. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
208. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
209. Sefer Cristian-George PSD DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
213. Simion Lucian-Eduard PSD DA
214. Simonis Alfred - Robert PSD DA
215. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
216. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Spânu Ion PRO România DA
219. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
220. Stancu Florinel PRO România DA
221. Stănescu Alexandru PSD DA
222. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
225. Szabó Ödön UDMR DA
226. Șarapatin Elvira PSD DA
227. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șova Lucian PSD DA
231. Șovăială Constantin PNL DA
232. Ștefan Corneliu PSD DA
233. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
234. Tabugan Ion PNL DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Teacă Alexandru PMP DA
237. Teiș Alina PSD DA
238. Terea Ioan PSD DA
239. Tîlvăr Angel PSD DA
240. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Tudor Beatrice PSD DA
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
248. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
249. Varga Vasile PNL DA
250. Vasile Daniel Minoritati DA
251. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
252. Vasilică Radu Costin PSD NU
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
255. Velcea Nicolae PSD DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vîrză Mihăiță PSD DA
258. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
259. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
260. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
261. Vosganian Varujan - DA
262. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zainea Cornel USR DA
265. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 21 septembrie 2020, 15:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro