Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 12:28 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 12:28

Poziție pe
ordinea de zi:
14,4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 407/2019 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.51/2019 pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul transportului de persoane
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:264 115 55 24 21 13 15 15 6
- voturi pentru (DA):248 112 55 24 21 13 15 2 6
- voturi împotrivă (NU):10 2 - - - - - 8 -
- abțineri:6 1 - - - - - 5 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton - DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan PNL DA
15. Banias Mircea Marius PNL DA
16. Barna Ilie Dan USR DA
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
18. Bălănescu Alexandru PRO România NU
19. Bănicioiu Nicolae PRO România NU
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR DA
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Bichineț Corneliu PMP DA
28. Birchall Ana - DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian PNL DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran-Voinea Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Calista Mara-Daniela PNL DA
49. Căciulă Aurel PSD NU
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cherecheș Florica PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula USR DA
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel PNL DA
65. Cristache Cătălin PMP DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
70. Cupă Ion PMP DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Mircea-Titus PRO România Abținere
76. Dobre Victor Paul PNL DA
77. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
78. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
79. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
80. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
83. Dunava Costel Neculai PSD DA
84. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
85. Erdei Dolóczki István UDMR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
89. Florea Damian PNL DA
90. Florea Oana-Consuela PSD DA
91. Floroiu Ionel PSD DA
92. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
93. Furtună Mirela PSD DA
94. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
95. Gavrilă Camelia PSD DA
96. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
97. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
98. Găină Mihăiță PNL DA
99. Georgescu Laura PSD DA
100. Georgescu Nicolae PSD DA
101. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
102. Gheorghe Tinel PNL DA
103. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
104. Gherman Dumitru PSD DA
105. Ghilea Găvrilă PNL DA
106. Gilia Claudia PSD DA
107. Giugea Nicolae PNL DA
108. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
109. Gudu Vasile PNL DA
110. Halici Nicușor PSD DA
111. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România NU
112. Hărătău Elena PNL DA
113. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
114. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Jivan Luminița-Maria PSD DA
126. Kelemen Hunor UDMR DA
127. Korodi Attila UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru - DA
133. Lupașcu Costel PSD DA
134. Lupescu Dumitru USR DA
135. Macovei Silviu Nicu PSD DA
136. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marica Petru-Sorin PRO România NU
140. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
141. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mocanu Adrian PMP DA
146. Mohaci Mihai PRO România DA
147. Moise Costin-Sebastian PMP DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Movilă Petru PMP DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neagu Nicolae PNL DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nicolicea Eugen PSD DA
157. Nistor Laurențiu PSD DA
158. Niță Mihai PRO România NU
159. Niță Nicu PSD DA
160. Nosa Iuliu PSD DA
161. Oprea Dumitru PNL DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pau Radu - Adrian PRO România NU
167. Păle Dănuț PSD DA
168. Petcu Toma-Florin PNL DA
169. Petrea Gabriel PRO România DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Petric Octavian PRO România Abținere
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Podașcă Gabriela-Maria PRO România Abținere
174. Ponta Victor-Viorel PRO România NU
175. Pop Andrei PSD DA
176. Pop Georgian PSD DA
177. Pop Tudor Rareș USR DA
178. Popa Florin PSD DA
179. Popa Mihai Valentin PRO România Abținere
180. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
181. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
182. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
183. Popescu Pavel PNL DA
184. Preda Cezar-Florin PNL DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Radu Anișoara PSD DA
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
192. Rădulescu Alexandru PSD DA
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL DA
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
203. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
204. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
205. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
206. Sefer Cristian-George PSD DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
210. Simion Lucian-Eduard PSD DA
211. Simionca Ionuț PMP DA
212. Simonis Alfred - Robert PSD DA
213. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
214. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
215. Solomon Adrian PSD DA
216. Spânu Ion PRO România NU
217. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
218. Stan Viorel PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stănescu Alexandru PSD DA
221. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șarapatin Elvira PSD DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL DA
229. Șova Lucian PSD DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
232. Tabugan Ion PNL DA
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Teacă Alexandru PMP DA
235. Teiș Alina PSD DA
236. Terea Ioan PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tudor Beatrice PSD DA
242. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Țachianu Marian PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
246. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
247. Varga Vasile PNL DA
248. Vasile Daniel Minoritati DA
249. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
250. Vasilică Radu Costin PSD DA
251. Vass Levente UDMR DA
252. Văcaru Alin Vasile PRO România Abținere
253. Velcea Nicolae PSD DA
254. Vexler Silviu Minoritati DA
255. Vîlceanu Dan PNL DA
256. Vîrză Mihăiță PSD DA
257. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
258. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
259. Vosganian Varujan - DA
260. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zainea Cornel USR DA
263. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 27 septembrie 2020, 4:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro