Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 12:21 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 12:21

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 490/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.67/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.96/2000 privind organizarea și funcționarea Băncii de ExportImport a României EXIMBANK-S.A., a Ordonanței Guvernului nr.6/2019 privind instituirea unor facilități fiscale și pentru modificarea și completarea Legii nr. 227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:274 117 59 24 21 14 13 19 7
- voturi pentru (DA):170 115 1 - 21 - 10 19 4
- voturi împotrivă (NU):34 - - 23 - 11 - - -
- abțineri:69 1 58 1 - 3 3 - 3
- nu au votat:1 1 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton - DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL Abținere
10. Arsu Alin-Ionuț USR NU
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL Abținere
14. Balint Liviu-Ioan PNL Abținere
15. Banias Mircea Marius PNL Abținere
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
18. Bălănescu Alexandru PRO România DA
19. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
20. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Bende Sándor UDMR DA
23. Benedek Zacharie UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Benkő Erika UDMR DA
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Bichineț Corneliu PMP Abținere
28. Birchall Ana - Abținere
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Borza Remus-Adrian PNL DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
40. Bran-Voinea Ioana PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL Abținere
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
47. Burciu Cristina PNL Abținere
48. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
49. Calotă Florică Ică PNL Abținere
50. Căciulă Aurel PSD DA
51. Călin Ion PSD DA
52. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
53. Cherecheș Florica PNL Abținere
54. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cocoș Vasile PSD DA
62. Codreanu Constantin PMP NU
63. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
64. Coliu Doru-Petrișor PMP NU
65. Constantin Daniel PNL Abținere
66. Cristache Cătălin PMP NU
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
69. Csoma Botond UDMR DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
71. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
72. Cupă Ion PMP NU
73. Cupșa Ioan PNL Abținere
74. Dehelean Silviu USR NU
75. Dinu Cristina-Elena PSD DA
76. Dîrzu Ioan PSD DA
77. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
78. Dobre Victor Paul PNL Abținere
79. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
82. Drulă Cătălin USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
86. Erdei Dolóczki István UDMR DA
87. Farago Petru UDMR DA
88. Fădor Angelica PNL Abținere
89. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
90. Florea Damian PNL Abținere
91. Florea Oana-Consuela PSD DA
92. Floroiu Ionel PSD DA
93. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
94. Furtună Mirela PSD DA
95. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
96. Gavrilă Camelia PSD DA
97. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
98. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
99. Găină Mihăiță PNL Abținere
100. Georgescu Laura PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
103. Gheorghe Tinel PNL Abținere
104. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
105. Gherman Dumitru PSD DA
106. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
107. Gilia Claudia PSD DA
108. Giugea Nicolae PNL Abținere
109. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
110. Gudu Vasile PNL Abținere
111. Halici Nicușor PSD DA
112. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
113. Hărătău Elena PNL Abținere
114. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
115. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
116. Huncă Mihaela PRO România DA
117. Iancu Iulian PSD DA
118. Iancu Marius-Ionel PSD DA
119. Ibram Iusein Minoritati DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ion Stelian-Cristian USR NU
122. Ionescu George PNL Abținere
123. Ioniță Antoneta PNL Abținere
124. Iordache Florin PSD DA
125. Itu Cornel PSD DA
126. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
127. Jivan Luminița-Maria PSD DA
128. Kelemen Hunor UDMR DA
129. Korodi Attila UDMR DA
130. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
131. Lazăr Sorin PSD DA
132. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
133. Lovin Dumitru - DA
134. Lungu Tudorița PNL Abținere
135. Lupașcu Costel PSD DA
136. Lupescu Dumitru USR NU
137. Macovei Silviu Nicu PSD DA
138. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
139. Manole Petre-Florin PSD DA
140. Mareș Mara PNL Abținere
141. Marica Petru-Sorin PRO România DA
142. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
143. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
144. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
145. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
146. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
147. Mircea Florin PSD DA
148. Mocanu Adrian PMP NU
149. Mocioalcă Ion PRO România DA
150. Mohaci Mihai PRO România DA
151. Moise Costin-Sebastian PMP NU
152. Moldovan Sorin-Dan PNL Abținere
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
154. Movilă Petru PMP NU
155. Mușoiu Ștefan PSD DA
156. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
158. Neagu Nicolae PNL Abținere
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nicolae Andrei PSD DA
161. Nicolicea Eugen PSD DA
162. Niță Mihai PRO România DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olteanu Daniel - DA
166. Oprea Dumitru PNL Abținere
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Pană Adriana-Doina PSD DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pașcan Emil-Marius PMP NU
172. Pau Radu - Adrian PRO România DA
173. Păle Dănuț PSD DA
174. Petcu Toma-Florin PNL Abținere
175. Petrea Gabriel PRO România DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Petric Octavian PRO România DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
180. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
181. Pop Andrei PSD DA
182. Pop Georgian PSD DA
183. Pop Tudor Rareș USR NU
184. Popa Florin PSD DA
185. Popa Mihai Valentin PRO România DA
186. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
187. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
188. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
189. Popescu Pavel PNL Abținere
190. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
191. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
192. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
193. Prună Cristina-Mădălina USR NU
194. Radu Anișoara PSD DA
195. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
196. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL Abținere
197. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
198. Rădulescu Alexandru PSD DA
199. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
200. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
201. Răduț Violeta PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
203. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
204. Roman Ioan Sorin PSD DA
205. Romanescu Cristinel PNL Abținere
206. Roșca Lucreția PSD DA
207. Rotaru Alexandru PSD DA
208. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
209. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Sefer Cristian-George PSD DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
216. Simion Lucian-Eduard PSD DA
217. Simionca Ionuț PMP Abținere
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
221. Solomon Adrian PSD DA
222. Spânu Ion PRO România DA
223. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
224. Stan Viorel PSD DA
225. Stancu Florinel PRO România DA
226. Stativă Irinel Ioan PSD DA
227. Stănescu Alexandru PSD DA
228. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
229. Suciu Matei PSD DA
230. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
231. Surgent Marius-Gheorghe PNL Abținere
232. Szabó Ödön UDMR DA
233. Șarapatin Elvira PSD DA
234. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
235. Șimon Gheorghe PSD DA
236. Șișcu George PNL Abținere
237. Șova Lucian PSD DA
238. Șovăială Constantin PNL Abținere
239. Ștefan Corneliu PSD DA
240. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
241. Tabugan Ion PNL Abținere
242. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
243. Teacă Alexandru PMP NU
244. Teiș Alina PSD DA
245. Terea Ioan PSD DA
246. Tîlvăr Angel PSD DA
247. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
248. Toma Ilie PSD DA
249. Trăilă Cristina PNL Abținere
250. Tudor Beatrice PSD DA
251. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
252. Tușa Adriana Diana PSD DA
253. Țachianu Marian PSD DA
254. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
255. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
256. Varga Vasile PNL Abținere
257. Vasile Daniel Minoritati DA
258. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
259. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
260. Vass Levente UDMR DA
261. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
262. Velcea Nicolae PSD DA
263. Vexler Silviu Minoritati DA
264. Vîlceanu Dan PNL Abținere
265. Vîrză Mihăiță PSD DA
266. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
267. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
268. Voicu Mihai Alexandru PNL Abținere
269. Vosganian Varujan - DA
270. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
271. Weber Mihai PSD DA
272. Zainea Cornel USR NU
273. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
274. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 11:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro