Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 12:14

Poziție pe
ordinea de zi:
4,1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 493/2019 pentru modificarea Legii nr.114/2007 privind sprijinul financiar acordat de statul român Schitului românesc „Prodromu”, de la Muntele Athos, Grecia
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:263 116 54 23 15 13 15 19 8
- voturi pentru (DA):185 115 18 - 3 12 13 19 5
- voturi împotrivă (NU):57 - 32 19 3 1 - - 2
- abțineri:20 1 4 3 9 - 2 - 1
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR Abținere
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Antal István-János UDMR Abținere
7. Anton Anton - Abținere
8. Ardelean Ben-Oni PNL NU
9. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL NU
15. Barna Ilie Dan USR NU
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
17. Bălănescu Alexandru PRO România DA
18. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
20. Bejinariu Eugen PSD DA
21. Benedek Zacharie UDMR Abținere
22. Benga Tudor - Vlad USR NU
23. Bica Dănuț PNL DA
24. Birchall Ana - DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - NU
28. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
29. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian PNL Abținere
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL NU
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR NU
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL NU
45. Calotă Florică Ică PNL NU
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
50. Cherecheș Florica PNL NU
51. Chichirău Cosette-Paula USR NU
52. Chiriac Viorel PSD DA
53. Cioabă Petre PSD DA
54. Ciocan Dan PSD DA
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Cocoș Vasile PSD DA
59. Codreanu Constantin PMP DA
60. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
61. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
62. Constantin Daniel PNL Abținere
63. Cristache Cătălin PMP DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
68. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
69. Cupă Ion PMP DA
70. Cupșa Ioan PNL DA
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
83. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
84. Farago Petru UDMR Abținere
85. Fădor Angelica PNL NU
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian PNL DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PNL NU
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
100. Gheorghe Tinel PNL Abținere
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL DA
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL DA
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL NU
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
110. Hărătău Elena PNL NU
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Huncă Mihaela PRO România DA
113. Iancu Iulian PSD DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ion Stelian-Cristian USR NU
118. Ionescu George PNL NU
119. Ioniță Antoneta PNL NU
120. Iordache Florin PSD DA
121. Itu Cornel PSD DA
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
123. Jivan Luminița-Maria PSD DA
124. Kelemen Hunor UDMR NU
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
126. Lazăr Sorin PSD DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Longher Victoria Minoritati DA
129. Lovin Dumitru - DA
130. Lungu Tudorița PNL NU
131. Lupașcu Costel PSD DA
132. Lupescu Dumitru USR NU
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL NU
136. Marica Petru-Sorin PRO România DA
137. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
138. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
141. Mihalescul Dumitru PNL NU
142. Mircea Florin PSD DA
143. Mocanu Adrian PMP DA
144. Mocioalcă Ion PRO România DA
145. Mohaci Mihai PRO România DA
146. Moise Costin-Sebastian PMP DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
149. Movilă Petru PMP DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
152. Neagu Nicolae PNL DA
153. Neață Eugen PSD DA
154. Nicolae Andrei PSD DA
155. Nicolicea Eugen PSD DA
156. Nistor Laurențiu PSD DA
157. Niță Mihai PRO România DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Nosa Iuliu PSD DA
160. Olteanu Daniel - DA
161. Oprea Dumitru PNL NU
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Pană Adriana-Doina PSD DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pașcan Emil-Marius PMP DA
167. Pau Radu - Adrian PRO România DA
168. Păle Dănuț PSD DA
169. Petcu Toma-Florin PNL NU
170. Petrea Gabriel PRO România DA
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Petric Octavian PRO România DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
175. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
176. Pop Andrei PSD DA
177. Pop Georgian PSD DA
178. Pop Tudor Rareș USR NU
179. Popa Florin PSD DA
180. Popa Mihai Valentin PRO România DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
183. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
184. Popescu Pavel PNL NU
185. Preda Cezar-Florin PNL DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
188. Prună Cristina-Mădălina USR NU
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
190. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
191. Rădulescu Alexandru PSD DA
192. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
193. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
194. Răduț Violeta PSD DA
195. Rodeanu Bogdan-Ionel USR -
196. Roman Florin-Claudiu PNL NU
197. Roman Ioan Sorin PSD DA
198. Roșca Lucreția PSD DA
199. Rotaru Alexandru PSD DA
200. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
201. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
202. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
203. Sebestyén Csaba-István UDMR Abținere
204. Sefer Cristian-George PSD DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
206. Seres Dénes UDMR Abținere
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
208. Simion Lucian-Eduard PSD DA
209. Simionca Ionuț PMP DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
212. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
213. Solomon Adrian PSD DA
214. Spânu Ion PRO România DA
215. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
216. Stan Viorel PSD DA
217. Stancu Florinel PRO România DA
218. Stativă Irinel Ioan PSD DA
219. Stănescu Alexandru PSD DA
220. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
221. Suciu Matei PSD DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Surgent Marius-Gheorghe PNL NU
224. Șarapatin Elvira PSD DA
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL NU
228. Șova Lucian PSD DA
229. Șovăială Constantin PNL DA
230. Ștefan Corneliu PSD DA
231. Tabugan Ion PNL NU
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Teacă Alexandru PMP DA
234. Teiș Alina PSD DA
235. Terea Ioan PSD DA
236. Tîlvăr Angel PSD DA
237. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Trăilă Cristina PNL DA
240. Tudor Beatrice PSD DA
241. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
242. Tușa Adriana Diana PSD DA
243. Țachianu Marian PSD DA
244. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
245. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
246. Varga Vasile PNL NU
247. Vasile Daniel Minoritati DA
248. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
249. Vass Levente UDMR DA
250. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
251. Velcea Nicolae PSD DA
252. Vexler Silviu Minoritati DA
253. Vîlceanu Dan PNL NU
254. Vîrză Mihăiță PSD DA
255. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
256. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
257. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
258. Vosganian Varujan - DA
259. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zainea Cornel USR NU
262. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 12:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro