Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 12:11

Subiect vot: Vot final
PHC 65/2019 privind înființarea unei comisii parlamentare de anchetă privind situația cazurilor copiilor dispăruți
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:277 117 59 24 21 14 15 19 8
- voturi pentru (DA):271 117 59 24 21 14 9 19 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:6 - - - - - 6 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton - DA
9. Apjok Norbert UDMR DA
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barna Ilie Dan USR DA
18. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
19. Bălănescu Alexandru PRO România DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Benkő Erika UDMR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Bichineț Corneliu PMP DA
29. Birchall Ana - DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
36. Bontea Vlad PSD DA
37. Borza Remus-Adrian PNL DA
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
41. Bran-Voinea Ioana PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Calotă Florică Ică PNL DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
55. Cherecheș Florica PNL DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chiriac Viorel PSD DA
58. Cioabă Petre PSD DA
59. Ciocan Dan PSD DA
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Cîtea Vasile PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
66. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
67. Constantin Daniel PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
71. Csoma Botond UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
73. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
74. Cupă Ion PMP DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Dehelean Silviu USR DA
77. Dinu Cristina-Elena PSD DA
78. Dîrzu Ioan PSD DA
79. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
80. Dobre Victor Paul PNL DA
81. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
82. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
83. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
88. Erdei Dolóczki István UDMR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
92. Florea Damian PNL DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Floroiu Ionel PSD DA
95. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
98. Gavrilă Camelia PSD DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
100. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
101. Găină Mihăiță PNL DA
102. Georgescu Laura PSD DA
103. Georgescu Nicolae PSD DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati -
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Giugea Nicolae PNL DA
111. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
112. Gudu Vasile PNL DA
113. Halici Nicușor PSD DA
114. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
115. Hărătău Elena PNL DA
116. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
118. Huncă Mihaela PRO România DA
119. Iancu Iulian PSD DA
120. Iancu Marius-Ionel PSD DA
121. Ibram Iusein Minoritati DA
122. Intotero Natalia-Elena PSD DA
123. Ion Stelian-Cristian USR DA
124. Ionescu George PNL DA
125. Ioniță Antoneta PNL DA
126. Iordache Florin PSD DA
127. Itu Cornel PSD DA
128. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
129. Jivan Luminița-Maria PSD DA
130. Kelemen Hunor UDMR DA
131. Korodi Attila UDMR DA
132. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
133. Lazăr Sorin PSD DA
134. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
135. Longher Victoria Minoritati DA
136. Lovin Dumitru - DA
137. Lungu Tudorița PNL DA
138. Lupașcu Costel PSD DA
139. Lupescu Dumitru USR DA
140. Macovei Silviu Nicu PSD DA
141. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
142. Manole Petre-Florin PSD DA
143. Mareș Mara PNL DA
144. Marica Petru-Sorin PRO România DA
145. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
146. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
147. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
148. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
149. Mihalescul Dumitru PNL DA
150. Mircea Florin PSD DA
151. Mocanu Adrian PMP DA
152. Mocioalcă Ion PRO România DA
153. Mohaci Mihai PRO România DA
154. Moise Costin-Sebastian PMP DA
155. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
157. Movilă Petru PMP DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
161. Neagu Nicolae PNL DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nicolae Andrei PSD DA
164. Nicolicea Eugen PSD DA
165. Nistor Laurențiu PSD DA
166. Niță Mihai PRO România DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Nosa Iuliu PSD DA
169. Olteanu Daniel - DA
170. Oprea Dumitru PNL DA
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati -
173. Pană Adriana-Doina PSD DA
174. Paraschiv Rodica PSD DA
175. Pașcan Emil-Marius PMP DA
176. Pau Radu - Adrian PRO România DA
177. Păle Dănuț PSD DA
178. Petcu Toma-Florin PNL DA
179. Petrea Gabriel PRO România DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Petric Octavian PRO România DA
182. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
183. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
184. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
185. Pop Andrei PSD DA
186. Pop Georgian PSD DA
187. Pop Tudor Rareș USR DA
188. Popa Florin PSD DA
189. Popa Mihai Valentin PRO România DA
190. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
191. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
192. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
193. Popescu Pavel PNL DA
194. Preda Cezar-Florin PNL DA
195. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
196. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
197. Prună Cristina-Mădălina USR DA
198. Radu Anișoara PSD DA
199. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
200. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
201. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
202. Rădulescu Alexandru PSD DA
203. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
204. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
205. Răduț Violeta PSD DA
206. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
207. Roman Florin-Claudiu PNL DA
208. Roman Ioan Sorin PSD DA
209. Romanescu Cristinel PNL DA
210. Roșca Lucreția PSD DA
211. Rotaru Alexandru PSD DA
212. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
213. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
214. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
215. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
216. Sefer Cristian-George PSD DA
217. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
218. Seres Dénes UDMR DA
219. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
220. Simion Lucian-Eduard PSD DA
221. Simionca Ionuț PMP DA
222. Simonis Alfred - Robert PSD DA
223. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
224. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
225. Solomon Adrian PSD DA
226. Spânu Ion PRO România DA
227. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
228. Stan Viorel PSD DA
229. Stancu Florinel PRO România DA
230. Stativă Irinel Ioan PSD DA
231. Stănescu Alexandru PSD DA
232. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
233. Suciu Matei PSD DA
234. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
235. Surgent Marius-Gheorghe PNL DA
236. Szabó Ödön UDMR DA
237. Șarapatin Elvira PSD DA
238. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
239. Șimon Gheorghe PSD DA
240. Șișcu George PNL DA
241. Șova Lucian PSD DA
242. Șovăială Constantin PNL DA
243. Ștefan Corneliu PSD DA
244. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
245. Tabugan Ion PNL DA
246. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
247. Teacă Alexandru PMP DA
248. Teiș Alina PSD DA
249. Terea Ioan PSD DA
250. Tîlvăr Angel PSD DA
251. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
252. Toma Ilie PSD DA
253. Trăilă Cristina PNL DA
254. Tudor Beatrice PSD DA
255. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
256. Tușa Adriana Diana PSD DA
257. Țachianu Marian PSD DA
258. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
259. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
260. Varga Vasile PNL DA
261. Vasile Daniel Minoritati DA
262. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
263. Vass Levente UDMR DA
264. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
265. Velcea Nicolae PSD DA
266. Vexler Silviu Minoritati -
267. Vîlceanu Dan PNL DA
268. Vîrză Mihăiță PSD DA
269. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
270. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
271. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
272. Vosganian Varujan - DA
273. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
274. Weber Mihai PSD DA
275. Zainea Cornel USR DA
276. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
277. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 12:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro