Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 10:46 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 10:46

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: PL-x 97/2019 - Amendament respins 1
PL 97/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.82/1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:138 68 35 12 5 5 7 3 3
- voturi pentru (DA):127 68 34 3 4 5 7 3 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:11 - 1 9 1 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Antal István-János UDMR DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Axinte Vasile PSD DA
6. Balan Ioan PNL DA
7. Balint Liviu-Ioan PNL DA
8. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Birchall Ana - DA
12. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
13. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
14. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
15. Bontea Vlad PSD DA
16. Borza Remus-Adrian PNL DA
17. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
18. Bran Ioana PSD DA
19. Buican Cristian PNL DA
20. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
21. Bulai Iulian USR Abținere
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Burciu Cristina PNL DA
24. Calista Mara-Daniela PNL DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Cherecheș Florica PNL DA
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Cioabă Petre PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Cocoș Vasile PSD DA
33. Codreanu Constantin PMP DA
34. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
35. Cristache Cătălin PMP DA
36. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dehelean Silviu USR Abținere
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
43. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
44. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Florea Oana-Consuela PSD DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Gavrilă Camelia PSD DA
54. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
55. Georgescu Laura PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
57. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
58. Gherman Dumitru PSD DA
59. Gilia Claudia PSD DA
60. Giugea Nicolae PNL DA
61. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
62. Halici Nicușor PSD DA
63. Hărătău Elena PNL DA
64. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
65. Huncă Mihaela PRO Europa DA
66. Intotero Natalia-Elena PSD DA
67. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
68. Ionescu George PNL DA
69. Iordache Florin PSD DA
70. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
71. Jivan Luminița-Maria PSD DA
72. Lazăr Sorin PSD DA
73. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
74. Longher Victoria Minoritati DA
75. Lovin Dumitru - DA
76. Lungu Tudorița PNL DA
77. Lupașcu Costel PSD DA
78. Macovei Silviu Nicu PSD DA
79. Mircea Florin PSD DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
82. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
83. Neagu Nicolae PNL DA
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nicolae Andrei PSD DA
86. Nistor Laurențiu PSD DA
87. Nosa Iuliu PSD DA
88. Oprea Dumitru PNL DA
89. Oteșanu Daniela PSD DA
90. Pană Adriana-Doina PSD DA
91. Paraschiv Rodica PSD DA
92. Pașcan Emil-Marius PMP DA
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
94. Petric Octavian PRO Europa DA
95. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
96. Pop Andrei PSD DA
97. Pop Tudor Rareș USR Abținere
98. Popa Florin PSD DA
99. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
100. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
101. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
102. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
103. Rădulescu Alexandru PSD DA
104. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
105. Răduț Violeta PSD DA
106. Roman Florin-Claudiu PNL DA
107. Roman Ioan Sorin PSD DA
108. Romanescu Cristinel PNL DA
109. Roșca Lucreția PSD DA
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
111. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
112. Sefer Cristian-George PSD DA
113. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
114. Seres Dénes UDMR DA
115. Simion Lucian-Eduard PSD DA
116. Simonis Alfred - Robert PSD DA
117. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
118. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
119. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
120. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
121. Șarapatin Elvira PSD DA
122. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
123. Șișcu George PNL DA
124. Șovăială Constantin PNL DA
125. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
126. Teacă Alexandru PMP DA
127. Teiș Alina PSD DA
128. Terea Ioan PSD DA
129. Toma Ilie PSD DA
130. Tudor Beatrice PSD DA
131. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
132. Varga Vasile PNL DA
133. Vass Levente UDMR Abținere
134. Vîlceanu Dan PNL DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
136. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
137. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 12:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro