Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 10:48 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 10:48

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: PL-x 97/2019 - Anexele 1, 2 si 3
PL 97/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.82/1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:150 71 37 15 8 5 8 3 3
- voturi pentru (DA):144 71 35 12 7 5 8 3 3
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:4 - 1 2 1 - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Arsu Alin-Ionuț USR DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PNL DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Birchall Ana - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Borza Remus-Adrian PNL DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR DA
22. Bran Ioana PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PNL DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Cioabă Petre PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP DA
38. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
39. Cristache Cătălin PMP DA
40. Csép Éva-Andrea UDMR DA
41. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
42. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
43. Cupșa Ioan PNL DA
44. Dehelean Silviu USR DA
45. Dîrzu Ioan PSD DA
46. Dobre Victor Paul PNL DA
47. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
48. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
49. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
50. Drulă Cătălin USR DA
51. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
52. Dunava Costel Neculai PSD DA
53. Duruș Vlad-Emanuel USR -
54. Erdei Dolóczki István UDMR DA
55. Farago Petru UDMR DA
56. Fădor Angelica PNL DA
57. Florea Oana-Consuela PSD DA
58. Floroiu Ionel PSD DA
59. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
60. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
61. Gavrilă Camelia PSD DA
62. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
63. Georgescu Laura PSD DA
64. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
65. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
66. Gherman Dumitru PSD DA
67. Gilia Claudia PSD DA
68. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
69. Halici Nicușor PSD DA
70. Hărătău Elena PNL DA
71. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
72. Huncă Mihaela PRO Europa DA
73. Intotero Natalia-Elena PSD DA
74. Ion Stelian-Cristian USR DA
75. Ionescu George PNL DA
76. Iordache Florin PSD DA
77. Itu Cornel PSD DA
78. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
79. Jivan Luminița-Maria PSD DA
80. Lazăr Sorin PSD DA
81. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
82. Longher Victoria Minoritati DA
83. Lovin Dumitru - DA
84. Lungu Tudorița PNL DA
85. Lupașcu Costel PSD DA
86. Lupescu Dumitru USR DA
87. Macovei Silviu Nicu PSD DA
88. Mihalescul Dumitru PNL DA
89. Mircea Florin PSD DA
90. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
91. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
92. Neagu Nicolae PNL DA
93. Neață Eugen PSD DA
94. Nicolae Andrei PSD DA
95. Nistor Laurențiu PSD DA
96. Niță Nicu PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Oprea Dumitru PNL DA
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Pană Adriana-Doina PSD DA
101. Paraschiv Rodica PSD DA
102. Pașcan Emil-Marius PMP DA
103. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
104. Petric Octavian PRO Europa DA
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
106. Pop Andrei PSD DA
107. Popa Florin PSD DA
108. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
109. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
110. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
111. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
112. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
113. Rădulescu Alexandru PSD DA
114. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
115. Răduț Violeta PSD DA
116. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
117. Roman Florin-Claudiu PNL DA
118. Roman Ioan Sorin PSD DA
119. Romanescu Cristinel PNL DA
120. Roșca Lucreția PSD DA
121. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
122. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
123. Sefer Cristian-George PSD DA
124. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
125. Seres Dénes UDMR DA
126. Simion Lucian-Eduard PSD DA
127. Simonis Alfred - Robert PSD DA
128. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
129. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
130. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
131. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
132. Șarapatin Elvira PSD DA
133. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
134. Șișcu George PNL DA
135. Șovăială Constantin PNL DA
136. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
137. Tabugan Ion PNL DA
138. Teacă Alexandru PMP DA
139. Teiș Alina PSD DA
140. Terea Ioan PSD DA
141. Toma Ilie PSD DA
142. Tudor Beatrice PSD DA
143. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
144. Varga Vasile PNL DA
145. Vass Levente UDMR Abținere
146. Vîlceanu Dan PNL DA
147. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
148. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
149. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 11:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro