Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 10.03.2020 > 10:47 Versiunea pentru printare
Marți, 10 martie 2020, ora 10:47

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: PL-x 97/2019 - Amendament respins 2
PL 97/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.82/1993 privind constituirea Rezervației Biosferei "Delta Dunării"
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:150 69 36 18 9 4 8 3 3
- voturi pentru (DA):127 69 35 - 5 4 8 3 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:23 - 1 18 4 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andronache Gabriel PNL DA
5. Antal István-János UDMR Abținere
6. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan PNL DA
10. Barna Ilie Dan USR Abținere
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Birchall Ana - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
19. Bontea Vlad PSD DA
20. Borza Remus-Adrian PNL DA
21. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
22. Bran-Voinea Ioana PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Bulai Iulian USR Abținere
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Burciu Cristina PNL DA
27. Calista Mara-Daniela PNL DA
28. Căciulă Aurel PSD DA
29. Călin Ion PSD DA
30. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
31. Cherecheș Florica PNL DA
32. Chiriac Viorel PSD DA
33. Cioabă Petre PSD DA
34. Ciocan Dan PSD DA
35. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Codreanu Constantin PMP DA
38. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
39. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
40. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
41. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
42. Cupșa Ioan PNL DA
43. Dehelean Silviu USR Abținere
44. Dîrzu Ioan PSD DA
45. Dobre Victor Paul PNL DA
46. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
47. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
48. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
49. Drulă Cătălin USR Abținere
50. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
51. Dunava Costel Neculai PSD DA
52. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
53. Erdei Dolóczki István UDMR DA
54. Farago Petru UDMR DA
55. Fădor Angelica PNL DA
56. Florea Oana-Consuela PSD DA
57. Floroiu Ionel PSD DA
58. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
59. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
60. Gavrilă Camelia PSD DA
61. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
62. Georgescu Laura PSD DA
63. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
64. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
65. Gherman Dumitru PSD DA
66. Gilia Claudia PSD DA
67. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
68. Halici Nicușor PSD DA
69. Hărătău Elena PNL DA
70. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
71. Huncă Mihaela PRO România DA
72. Intotero Natalia-Elena PSD DA
73. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
74. Ionescu George PNL DA
75. Iordache Florin PSD DA
76. Itu Cornel PSD DA
77. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
78. Jivan Luminița-Maria PSD DA
79. Lazăr Sorin PSD DA
80. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
81. Longher Victoria Minoritati DA
82. Lovin Dumitru - DA
83. Lungu Tudorița PNL DA
84. Lupașcu Costel PSD DA
85. Lupescu Dumitru USR Abținere
86. Macovei Silviu Nicu PSD DA
87. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
88. Mihalescul Dumitru PNL DA
89. Mircea Florin PSD DA
90. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
91. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
92. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
93. Neagu Nicolae PNL DA
94. Neață Eugen PSD DA
95. Nicolae Andrei PSD DA
96. Nistor Laurențiu PSD DA
97. Nosa Iuliu PSD DA
98. Oprea Dumitru PNL DA
99. Oteșanu Daniela PSD DA
100. Pană Adriana-Doina PSD DA
101. Paraschiv Rodica PSD DA
102. Pașcan Emil-Marius PMP DA
103. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
104. Petric Octavian PRO România DA
105. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
106. Pop Andrei PSD DA
107. Pop Tudor Rareș USR Abținere
108. Popa Florin PSD DA
109. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
110. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
111. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
112. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
113. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
114. Rădulescu Alexandru PSD DA
115. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
116. Răduț Violeta PSD DA
117. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
118. Roman Florin-Claudiu PNL DA
119. Roman Ioan Sorin PSD DA
120. Romanescu Cristinel PNL DA
121. Roșca Lucreția PSD DA
122. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
123. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
124. Sefer Cristian-George PSD DA
125. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
126. Seres Dénes UDMR DA
127. Simion Lucian-Eduard PSD DA
128. Simonis Alfred - Robert PSD DA
129. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
130. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
131. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
132. Șarapatin Elvira PSD DA
133. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
134. Șișcu George PNL DA
135. Șovăială Constantin PNL DA
136. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
137. Tabugan Ion PNL DA
138. Teacă Alexandru PMP DA
139. Teiș Alina PSD DA
140. Terea Ioan PSD DA
141. Toma Ilie PSD DA
142. Tudor Beatrice PSD DA
143. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
144. Varga Vasile PNL DA
145. Vass Levente UDMR Abținere
146. Vîlceanu Dan PNL DA
147. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
148. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
149. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
150. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 1 octombrie 2020, 1:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro