Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.03.2020 > 16:09 Versiunea pentru printare
Luni, 9 martie 2020, ora 16:09

Poziție pe
ordinea de zi:
29
Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 244/2019 pentru completarea articolului 5 din Legea nr.33/1994 privind exproprierea pentru cauză de utilitate publică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:148 70 29 17 10 4 4 8 6
- voturi pentru (DA):68 1 29 17 10 4 3 - 4
- voturi împotrivă (NU):78 69 - - - - - 7 2
- abțineri:2 - - - - - 1 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Arsu Alin-Ionuț USR DA
3. Babuș Radu PSD NU
4. Balint Liviu-Ioan PNL DA
5. Banias Mircea Marius PNL DA
6. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
7. Bejinariu Eugen PSD NU
8. Bende Sándor UDMR DA
9. Benga Tudor - Vlad USR DA
10. Bica Dănuț PNL DA
11. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
12. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
13. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
14. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
15. Bogaciu Alexandra-Corina PSD NU
16. Bontea Vlad PSD NU
17. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
18. Bran-Voinea Ioana PSD NU
19. Budăi Marius-Constantin PSD NU
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
22. Bulai Iulian USR DA
23. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
24. Burciu Cristina PNL DA
25. Calista Mara-Daniela PNL DA
26. Calotă Florică Ică - DA
27. Căciulă Aurel PSD NU
28. Cătăniciu Steluța-Gustica - NU
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD NU
31. Cioabă Petre PSD DA
32. Ciocan Dan PSD NU
33. Cocoș Vasile PSD NU
34. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
35. Constantin Daniel PNL DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Cupă Ion PMP DA
38. Dinu Cristina-Elena PSD NU
39. Dîrzu Ioan PSD NU
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Erdei Dolóczki István UDMR DA
45. Farago Petru UDMR DA
46. Fădor Angelica PNL DA
47. Florea Oana-Consuela PSD NU
48. Furtună Mirela PSD NU
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Georgescu Laura PSD NU
51. Georgescu Nicolae PSD NU
52. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
53. Gheorghe Tinel PNL DA
54. Gherman Dumitru PSD NU
55. Ghilea Găvrilă PNL DA
56. Hărătău Elena PNL DA
57. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
58. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
59. Huncă Mihaela PRO România Abținere
60. Iancu Marius-Ionel PSD NU
61. Intotero Natalia-Elena PSD NU
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Ioniță Antoneta PNL DA
64. Iordache Florin PSD NU
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
66. Lazăr Sorin PSD NU
67. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
68. Lovin Dumitru - NU
69. Lungu Tudorița PNL DA
70. Lupașcu Costel PSD NU
71. Lupescu Dumitru USR DA
72. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
74. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
75. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
76. Mircea Florin PSD NU
77. Mohaci Mihai PRO România NU
78. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
79. Movilă Petru PMP DA
80. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
81. Neață Eugen PSD NU
82. Niță Mihai PRO România NU
83. Niță Nicu PSD NU
84. Nosa Iuliu PSD NU
85. Oteșanu Daniela PSD NU
86. Palăr Ionel PNL DA
87. Pană Adriana-Doina PSD NU
88. Paraschiv Rodica PSD NU
89. Pașcan Emil-Marius PMP DA
90. Păle Dănuț PSD NU
91. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
92. Petric Octavian PRO România NU
93. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
94. Pop Andrei PSD NU
95. Pop Tudor Rareș USR DA
96. Popa Florin PSD NU
97. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
98. Preda Cezar-Florin PNL DA
99. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
100. Prună Cristina-Mădălina USR DA
101. Radu Anișoara PSD NU
102. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
103. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
104. Răduț Violeta PSD NU
105. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
106. Roman Florin-Claudiu PNL DA
107. Roman Ioan Sorin PSD NU
108. Romanescu Cristinel PNL DA
109. Roșca Lucreția PSD NU
110. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Sefer Cristian-George PSD NU
113. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
114. Simion Lucian-Eduard PSD NU
115. Simonis Alfred - Robert PSD NU
116. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
117. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
118. Solomon Adrian PSD NU
119. Spânu Ion PRO România NU
120. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
121. Stancu Florinel PRO România NU
122. Stativă Irinel Ioan PSD NU
123. Stănescu Alexandru PSD NU
124. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
125. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
126. Surgent Marius-Gheorghe - DA
127. Szabó Ödön UDMR DA
128. Șarapatin Elvira PSD NU
129. Șovăială Constantin PNL DA
130. Tabugan Ion - DA
131. Teacă Alexandru PMP DA
132. Teiș Alina PSD NU
133. Terea Ioan PSD NU
134. Tîlvăr Angel PSD NU
135. Toma Ilie PSD NU
136. Tudor Beatrice PSD NU
137. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
138. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
139. Vass Levente UDMR DA
140. Văcaru Alin Vasile PRO România NU
141. Velcea Nicolae PSD NU
142. Vexler Silviu Minoritati DA
143. Vîrză Mihăiță PSD NU
144. Vlăducă Oana-Silvia PRO România NU
145. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
146. Zainea Cornel USR DA
147. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
148. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 1 octombrie 2020, 1:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro