Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.03.2020 > 16:16 Versiunea pentru printare
Luni, 9 martie 2020, ora 16:16

Subiect vot: PL-x 457/2019 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:175 77 36 17 14 6 10 9 6
- voturi pentru (DA):169 76 35 15 13 6 10 8 6
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1 -
- abțineri:3 1 - 2 - - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton - DA
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR DA
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Banias Mircea Marius PNL DA
11. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
12. Bejinariu Eugen PSD DA
13. Bende Sándor UDMR DA
14. Benedek Zacharie UDMR DA
15. Benga Tudor - Vlad USR DA
16. Bica Dănuț PNL DA
17. Birchall Ana - DA
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
19. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
25. Borza Remus-Adrian PNL DA
26. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
27. Bran-Voinea Ioana PSD DA
28. Budăi Marius-Constantin PSD DA
29. Buican Cristian PNL DA
30. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
33. Burciu Cristina PNL DA
34. Calista Mara-Daniela PNL DA
35. Calotă Florică Ică - DA
36. Căciulă Aurel PSD DA
37. Călin Ion PSD DA
38. Cherecheș Florica PNL DA
39. Chichirău Cosette-Paula USR DA
40. Chiriac Viorel PSD DA
41. Cioabă Petre PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cocoș Vasile PSD DA
46. Codreanu Constantin PMP DA
47. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
50. Cupă Ion PMP DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD DA
52. Dîrzu Ioan PSD DA
53. Dobre Victor Paul PNL DA
54. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
55. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
56. Drulă Cătălin USR DA
57. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
58. Erdei Dolóczki István UDMR DA
59. Farago Petru UDMR DA
60. Fădor Angelica PNL DA
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Furtună Mirela PSD DA
63. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
64. Gavrilă Camelia PSD DA
65. Găină Mihăiță PNL DA
66. Georgescu Laura PSD DA
67. Georgescu Nicolae PSD DA
68. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
69. Gheorghe Tinel PNL DA
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
71. Gherman Dumitru PSD DA
72. Ghilea Găvrilă PNL DA
73. Gudu Vasile PNL DA
74. Hărătău Elena PNL DA
75. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
76. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
77. Huncă Mihaela PRO România DA
78. Iancu Marius-Ionel PSD DA
79. Ibram Iusein Minoritati DA
80. Intotero Natalia-Elena PSD DA
81. Ioniță Antoneta PNL DA
82. Iordache Florin PSD DA
83. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
84. Kelemen Hunor UDMR DA
85. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
86. Lazăr Sorin PSD DA
87. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
88. Longher Victoria Minoritati DA
89. Lovin Dumitru - DA
90. Lungu Tudorița PNL DA
91. Lupașcu Costel PSD DA
92. Lupescu Dumitru USR DA
93. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
94. Manole Petre-Florin PSD DA
95. Mareș Mara PNL DA
96. Marica Petru-Sorin PRO România DA
97. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
98. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
99. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
100. Mircea Florin PSD DA
101. Mohaci Mihai PRO România DA
102. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
103. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
104. Movilă Petru PMP DA
105. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
106. Neață Eugen PSD DA
107. Nistor Laurențiu PSD DA
108. Niță Mihai PRO România NU
109. Niță Nicu PSD DA
110. Nosa Iuliu PSD DA
111. Oteșanu Daniela PSD DA
112. Palăr Ionel PNL DA
113. Pană Adriana-Doina PSD DA
114. Paraschiv Rodica PSD DA
115. Pau Radu - Adrian PRO România DA
116. Păle Dănuț PSD DA
117. Petric Octavian PRO România DA
118. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
119. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
120. Pop Andrei PSD DA
121. Pop Tudor Rareș USR DA
122. Popa Florin PSD DA
123. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
124. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
125. Prună Cristina-Mădălina USR DA
126. Radu Anișoara PSD DA
127. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
128. Răduț Violeta PSD DA
129. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
130. Roman Florin-Claudiu PNL DA
131. Roman Ioan Sorin PSD DA
132. Romanescu Cristinel PNL DA
133. Roșca Lucreția PSD DA
134. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
135. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
136. Sefer Cristian-George PSD DA
137. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
138. Simion Lucian-Eduard PSD DA
139. Simonis Alfred - Robert PSD DA
140. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
141. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
142. Solomon Adrian PSD DA
143. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
144. Stancu Florinel PRO România DA
145. Stativă Irinel Ioan PSD DA
146. Stănescu Alexandru PSD DA
147. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
148. Suciu Matei PSD Abținere
149. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
150. Surgent Marius-Gheorghe - DA
151. Szabó Ödön UDMR DA
152. Șarapatin Elvira PSD DA
153. Șișcu George PNL DA
154. Șovăială Constantin PNL NU
155. Tabugan Ion - DA
156. Teacă Alexandru PMP DA
157. Teiș Alina PSD DA
158. Terea Ioan PSD DA
159. Tîlvăr Angel PSD DA
160. Toma Ilie PSD DA
161. Tudor Beatrice PSD DA
162. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
163. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
164. Vasile Daniel Minoritati DA
165. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
166. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
167. Velcea Nicolae PSD DA
168. Vexler Silviu Minoritati DA
169. Vîrză Mihăiță PSD DA
170. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
171. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
172. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
173. Zainea Cornel USR DA
174. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
175. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 28 septembrie 2020, 19:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro