Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.03.2020 > 16:11 Versiunea pentru printare
Luni, 9 martie 2020, ora 16:11

Subiect vot: Pl-x 64/2018 - Retrimitere la comisie
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:178 76 36 19 15 7 8 10 7
- voturi pentru (DA):100 76 1 - 3 2 7 8 3
- voturi împotrivă (NU):38 - 34 - - 1 - - 3
- abțineri:40 - 1 19 12 4 1 2 1
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Antal István-János UDMR DA
5. Anton Anton - Abținere
6. Apjok Norbert UDMR Abținere
7. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
8. Babuș Radu PSD DA
9. Balan Ioan PNL NU
10. Balint Liviu-Ioan PNL DA
11. Banias Mircea Marius PNL Abținere
12. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
13. Bejinariu Eugen PSD DA
14. Bende Sándor UDMR DA
15. Benedek Zacharie UDMR Abținere
16. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
17. Bica Dănuț PNL NU
18. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
19. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
20. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
21. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
22. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
23. Bontea Vlad PSD DA
24. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
25. Borza Remus-Adrian PNL NU
26. Bran Ioana PSD DA
27. Budăi Marius-Constantin PSD DA
28. Buican Cristian PNL NU
29. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
30. Bulai Iulian USR Abținere
31. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
32. Burciu Cristina PNL NU
33. Calista Mara-Daniela PNL NU
34. Calotă Florică Ică - NU
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
38. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Cioabă Petre PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Cîtea Vasile PSD DA
43. Cocoș Vasile PSD DA
44. Codreanu Constantin PMP DA
45. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
46. Constantin Daniel PNL NU
47. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
48. Csoma Botond UDMR Abținere
49. Cupă Ion PMP Abținere
50. Dinu Cristina-Elena PSD DA
51. Dîrzu Ioan PSD DA
52. Dobre Victor Paul PNL NU
53. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
54. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
55. Drulă Cătălin USR Abținere
56. Erdei Dolóczki István UDMR Abținere
57. Farago Petru UDMR Abținere
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Florea Oana-Consuela PSD DA
60. Furtună Mirela PSD DA
61. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
62. Gavrilă Camelia PSD DA
63. Georgescu Laura PSD DA
64. Georgescu Nicolae PSD DA
65. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
66. Gheorghe Tinel PNL NU
67. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
68. Gherman Dumitru PSD DA
69. Ghilea Găvrilă PNL NU
70. Gudu Vasile PNL NU
71. Hărătău Elena PNL NU
72. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
73. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
74. Huncă Mihaela PRO Europa DA
75. Iancu Marius-Ionel PSD DA
76. Intotero Natalia-Elena PSD DA
77. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
78. Ioniță Antoneta PNL NU
79. Iordache Florin PSD DA
80. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
81. Kulcsár-Terza József-György UDMR Abținere
82. Lazăr Sorin PSD DA
83. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
84. Longher Victoria Minoritati DA
85. Lovin Dumitru - DA
86. Lungu Tudorița PNL NU
87. Lupașcu Costel PSD DA
88. Lupescu Dumitru USR Abținere
89. Magyar Loránd-Bálint UDMR Abținere
90. Manole Petre-Florin PSD DA
91. Mareș Mara PNL NU
92. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
93. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
94. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
95. Mircea Florin PSD DA
96. Mohaci Mihai PRO Europa DA
97. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
98. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
99. Movilă Petru PMP Abținere
100. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
101. Neagu Nicolae PNL NU
102. Neață Eugen PSD DA
103. Nistor Laurențiu PSD DA
104. Niță Mihai PRO Europa DA
105. Niță Nicu PSD DA
106. Nosa Iuliu PSD DA
107. Oteșanu Daniela PSD DA
108. Palăr Ionel PNL NU
109. Pană Adriana-Doina PSD DA
110. Paraschiv Rodica PSD DA
111. Pașcan Emil-Marius PMP DA
112. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
113. Păle Dănuț PSD DA
114. Petrea Gabriel PRO Europa DA
115. Petric Octavian PRO Europa DA
116. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
117. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
118. Pop Andrei PSD DA
119. Pop Tudor Rareș USR Abținere
120. Popa Florin PSD DA
121. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
122. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
123. Preda Cezar-Florin PNL NU
124. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
125. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
126. Radu Anișoara PSD DA
127. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
128. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
129. Răduț Violeta PSD DA
130. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
131. Roman Ioan Sorin PSD DA
132. Romanescu Cristinel PNL NU
133. Roșca Lucreția PSD DA
134. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
135. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
136. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
137. Sefer Cristian-George PSD DA
138. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
139. Simion Lucian-Eduard PSD DA
140. Simionca Ionuț PMP Abținere
141. Simonis Alfred - Robert PSD DA
142. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
143. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
144. Solomon Adrian PSD DA
145. Spânu Ion PRO Europa DA
146. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
147. Stancu Florinel PRO Europa Abținere
148. Stativă Irinel Ioan PSD DA
149. Stănescu Alexandru PSD DA
150. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
151. Suciu Matei PSD DA
152. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
153. Surgent Marius-Gheorghe - NU
154. Szabó Ödön UDMR Abținere
155. Șarapatin Elvira PSD DA
156. Șovăială Constantin PNL NU
157. Tabugan Ion - NU
158. Teacă Alexandru PMP Abținere
159. Teiș Alina PSD DA
160. Terea Ioan PSD DA
161. Tîlvăr Angel PSD DA
162. Toma Ilie PSD DA
163. Trăilă Cristina PNL NU
164. Tudor Beatrice PSD DA
165. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
166. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
167. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
168. Vass Levente UDMR Abținere
169. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
170. Velcea Nicolae PSD DA
171. Vexler Silviu Minoritati DA
172. Vîrză Mihăiță PSD DA
173. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
174. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
175. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
176. Zainea Cornel USR Abținere
177. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
178. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 12:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro