Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 12:09 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 12:09

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 514/2019 privind trecerea unor imobile din domeniul public al statului și din administrarea Universității de Științe Agricole și Medicină Veterinară Cluj-Napoca pentru Stațiunea de Cercetare Horticolă Cluj-Napoca, în proprietatea publică a municipiului Cluj-Napoca
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:242 102 54 23 17 10 12 12 12
- voturi pentru (DA):240 101 54 23 17 10 11 12 12
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 - -
- abțineri:1 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Anastase Roberta Alma PNL DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Anton Anton - DA
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana - DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bodea Marius PNL DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Borza Remus-Adrian PNL DA
34. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Calotă Florică Ică - DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chichirău Cosette-Paula USR DA
50. Chiriac Viorel PSD DA
51. Cioabă Petre PSD DA
52. Ciocan Dan PSD DA
53. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
65. Culeafă Mihai PNL DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Damian PNL DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PNL DA
89. Georgescu Laura PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic - DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO România DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Iftimie Neculai - DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
115. Jivan Luminița-Maria PSD DA
116. Kelemen Hunor UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Lazăr Sorin PSD DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lovin Dumitru - DA
122. Lungu Tudorița PNL DA
123. Lupașcu Costel PSD DA
124. Lupescu Dumitru USR DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marica Petru-Sorin PRO România DA
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
134. Mihalescul Dumitru PNL DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Mînzatu Roxana PSD DA
138. Mohaci Mihai PRO România DA
139. Moise Costin-Sebastian PMP DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
144. Neagu Nicolae PNL DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nicoară Romeo Florin PNL DA
147. Nicolae Andrei PSD DA
148. Nistor Laurențiu PSD DA
149. Niță Nicu PSD DA
150. Nosa Iuliu PSD DA
151. Olteanu Daniel - DA
152. Oprea Dumitru PNL DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Palăr Ionel PNL DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Pașcan Emil-Marius PMP DA
158. Pau Radu - Adrian PRO România DA
159. Păle Dănuț PSD DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Petric Octavian PRO România DA
162. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
163. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
164. Pop Andrei PSD DA
165. Pop Georgian PSD DA
166. Pop Tudor Rareș USR DA
167. Popa Florin PSD DA
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
170. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
171. Popescu Pavel PNL DA
172. Preda Cezar-Florin PNL DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
178. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
179. Rădulescu Alexandru PSD DA
180. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
181. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
182. Răduț Violeta PSD DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL DA
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
190. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
191. Sefer Cristian-George PSD DA
192. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
195. Simionca Ionuț PMP DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
198. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
199. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
200. Stan Viorel PSD DA
201. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
202. Stancu Florinel PRO România DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Suciu Matei PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe - DA
208. Șarapatin Elvira PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șișcu George PNL DA
211. Șova Lucian PSD DA
212. Șovăială Constantin PNL DA
213. Ștefan Corneliu PSD DA
214. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
215. Tabugan Ion - DA
216. Teacă Alexandru PMP DA
217. Teiș Alina PSD DA
218. Tîlvăr Angel PSD DA
219. Todor Adrian PSD DA
220. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Tripa Florin-Dan PSD DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
225. Țachianu Marian PSD Abținere
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL DA
229. Varga Vasile PNL DA
230. Vass Levente UDMR DA
231. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
232. Velcea Nicolae PSD DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Vișan George-Gabriel PSD DA
235. Vîlceanu Dan PNL DA
236. Vîrză Mihăiță PSD DA
237. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
238. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Zainea Cornel USR DA
241. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 11:46
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro