Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 12:07 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
4,4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 411/2016 pentru modificarea și completarea Legii nr.321/2009 privind comercializarea produselor alimentare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:239 102 54 23 18 9 10 11 12
- voturi pentru (DA):150 102 - - 18 8 9 10 3
- voturi împotrivă (NU):80 - 53 23 - - - - 4
- abțineri:9 - 1 - - 1 1 1 5
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
4. Andronache Gabriel PNL NU
5. Anton Anton - Abținere
6. Apjok Norbert UDMR DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR NU
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Balan Ioan PNL NU
11. Balint Liviu-Ioan PNL NU
12. Banias Mircea Marius PNL NU
13. Barna Ilie Dan USR NU
14. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR NU
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana - Abținere
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL NU
28. Bodea Marius PNL NU
29. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
30. Bontea Vlad PSD DA
31. Borza Remus-Adrian PNL NU
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Bran Ioana PSD DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL NU
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
39. Burciu Cristina PNL NU
40. Calotă Florică Ică - NU
41. Căciulă Aurel PSD DA
42. Călin Ion PSD DA
43. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
45. Cherecheș Viorica PNL NU
46. Chichirău Cosette-Paula USR NU
47. Chiriac Viorel PSD DA
48. Cioabă Petre PSD DA
49. Ciocan Dan PSD DA
50. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
62. Culeafă Mihai PNL NU
63. Cupșa Ioan PNL NU
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Dîrzu Ioan PSD DA
67. Dobre Victor Paul PNL NU
68. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
69. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
70. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
75. Erdei Dolóczki István UDMR DA
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL NU
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Damian PNL NU
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
84. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
85. Găină Mihăiță PNL NU
86. Georgescu Laura PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic - DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
90. Gheorghe Tinel PNL NU
91. Gherman Dumitru PSD DA
92. Ghilea Găvrilă PNL Abținere
93. Gilia Claudia PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL NU
95. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
96. Gudu Vasile PNL NU
97. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
98. Hărătău Elena PNL NU
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO Europa DA
102. Iancu Iulian PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Iftimie Neculai - NU
106. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ion Stelian-Cristian USR NU
109. Ionescu George PNL NU
110. Ioniță Antoneta PNL NU
111. Iordache Florin PSD DA
112. Itu Cornel PSD DA
113. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
114. Jivan Luminița-Maria PSD DA
115. Kelemen Hunor UDMR DA
116. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
117. Lazăr Sorin PSD DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lovin Dumitru - Abținere
121. Lungu Tudorița PNL NU
122. Lupașcu Costel PSD DA
123. Lupescu Dumitru USR NU
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Mareș Mara PNL NU
128. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
129. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
130. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
133. Mihalescul Dumitru PNL NU
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mohaci Mihai PRO Europa DA
138. Moise Costin-Sebastian PMP DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
141. Mușoiu Ștefan PSD DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
143. Neagu Nicolae PNL NU
144. Neață Eugen PSD DA
145. Nicoară Romeo Florin PNL NU
146. Nicolae Andrei PSD DA
147. Nistor Laurențiu PSD DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Nosa Iuliu PSD DA
150. Olteanu Daniel - DA
151. Oprea Dumitru PNL NU
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Palăr Ionel PNL NU
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
160. Petric Octavian PRO Europa DA
161. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
162. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
163. Pop Andrei PSD DA
164. Pop Georgian PSD DA
165. Pop Tudor Rareș USR NU
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
170. Popescu Pavel PNL NU
171. Preda Cezar-Florin PNL NU
172. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
173. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
174. Prună Cristina-Mădălina USR NU
175. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
176. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
177. Rădulescu Alexandru PSD DA
178. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Roman Florin-Claudiu PNL NU
182. Roman Ioan Sorin PSD DA
183. Romanescu Cristinel PNL NU
184. Roșca Lucreția PSD DA
185. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
186. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
187. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
188. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
189. Sefer Cristian-George PSD DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
193. Simionca Ionuț PMP DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
196. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
198. Stan Viorel PSD DA
199. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
200. Stancu Florinel PRO Europa DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
203. Suciu Matei PSD DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe - NU
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL NU
210. Șova Lucian PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL NU
212. Ștefan Corneliu PSD DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
214. Tabugan Ion - NU
215. Teacă Alexandru PMP DA
216. Teiș Alina PSD DA
217. Tîlvăr Angel PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
220. Toma Ilie PSD DA
221. Tripa Florin-Dan PSD DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Țachianu Marian PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
225. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
226. Varga Glad-Aurel PNL NU
227. Varga Vasile PNL NU
228. Vass Levente UDMR DA
229. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
230. Velcea Nicolae PSD DA
231. Vișan George-Gabriel PSD DA
232. Vîlceanu Dan PNL NU
233. Vîrză Mihăiță PSD DA
234. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
235. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
236. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
237. Zainea Cornel USR NU
238. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 9:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro