Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 12:07 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 12:07

Poziție pe
ordinea de zi:
4,3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 401/2018 pentru abrogarea alin.(1) al art.3 din Hotărârea Guvernului nr.250/1992 privind concediul de odihnă și alte concedii ale salariaților din administrația publică, din regiile autonome cu specific deosebit și din unitățile bugetare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:242 103 54 23 17 10 12 12 11
- voturi pentru (DA):205 103 52 - 16 2 12 12 8
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - - -
- abțineri:36 - 2 22 1 8 - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL Abținere
6. Anton Anton - Abținere
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
9. Axinte Vasile PSD DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Balan Ioan PNL DA
12. Balint Liviu-Ioan PNL DA
13. Banias Mircea Marius PNL DA
14. Barna Ilie Dan USR Abținere
15. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
16. Bejinariu Eugen PSD DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana - DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
35. Bran Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calotă Florică Ică - DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica - Abținere
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP Abținere
58. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
59. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dehelean Silviu USR Abținere
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
74. Drulă Cătălin USR Abținere
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
78. Erdei Dolóczki István UDMR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Florea Damian PNL DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Floroiu Ionel PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Găină Mihăiță PNL DA
89. Georgescu Laura PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic - DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Gherman Dumitru PSD DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Gilia Claudia PSD DA
97. Giugea Nicolae PNL DA
98. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
99. Gudu Vasile PNL DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PRO Europa DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai - DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
117. Jivan Luminița-Maria PSD DA
118. Kelemen Hunor UDMR DA
119. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
120. Lazăr Sorin PSD DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lovin Dumitru - Abținere
124. Lungu Tudorița PNL DA
125. Lupașcu Costel PSD DA
126. Lupescu Dumitru USR Abținere
127. Macovei Silviu Nicu PSD DA
128. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
132. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
133. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
136. Mihalescul Dumitru PNL DA
137. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
138. Mircea Florin PSD DA
139. Mînzatu Roxana PSD DA
140. Moise Costin-Sebastian PMP Abținere
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai PRO Europa DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olteanu Daniel - DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP Abținere
160. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Petric Octavian PRO Europa DA
164. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
165. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Georgian PSD DA
168. Pop Tudor Rareș USR Abținere
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
172. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
173. Popescu Pavel PNL DA
174. Preda Cezar-Florin PNL DA
175. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
176. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
177. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
178. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
179. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
180. Rădulescu Alexandru PSD DA
181. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
182. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
183. Răduț Violeta PSD DA
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Ioan Sorin PSD DA
186. Romanescu Cristinel PNL DA
187. Roșca Lucreția PSD DA
188. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
189. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
190. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
191. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
192. Sefer Cristian-George PSD DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
196. Simionca Ionuț PMP Abținere
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
203. Stancu Florinel PRO Europa DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Suciu Matei PSD DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Surgent Marius-Gheorghe - DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șova Lucian PSD DA
213. Șovăială Constantin PNL DA
214. Ștefan Corneliu PSD DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Teacă Alexandru PMP Abținere
217. Teiș Alina PSD DA
218. Tîlvăr Angel PSD DA
219. Todor Adrian PSD DA
220. Todoran Adrian-Mihăiță PMP Abținere
221. Toma Ilie PSD DA
222. Tripa Florin-Dan PSD DA
223. Tudor Beatrice PSD DA
224. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
225. Țachianu Marian PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
229. Varga Vasile PNL DA
230. Vass Levente UDMR DA
231. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
232. Velcea Nicolae PSD DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Vișan George-Gabriel PSD DA
235. Vîlceanu Dan PNL DA
236. Vîrză Mihăiță PSD DA
237. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
238. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
239. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
240. Zainea Cornel USR Abținere
241. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 martie 2020, 14:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro