Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 12:05

Poziție pe
ordinea de zi:
2,2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 573/2019 privind statutul Limbii Semnelor Române
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:243 103 53 23 18 9 12 12 13
- voturi pentru (DA):241 103 53 23 16 9 12 12 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:2 - - - 2 - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton - DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin - DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana - DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bran-Voinea Ioana PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calotă Florică Ică - DA
43. Căciulă Aurel PSD DA
44. Călin Ion PSD DA
45. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
47. Cherecheș Viorica PNL DA
48. Chichirău Cosette-Paula USR DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Cobuz Maricela PSD DA
56. Cocoș Vasile PSD DA
57. Codreanu Constantin PMP DA
58. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dîrzu Ioan PSD DA
68. Dobre Mircea-Titus PRO România DA
69. Dobre Victor Paul PNL DA
70. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
71. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
72. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
77. Erdei Dolóczki István UDMR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Damian PNL DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
84. Furic Iarco Minoritati DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Găină Mihăiță PNL DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gerea Andrei Dominic - DA
91. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gherman Dumitru PSD DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Gilia Claudia PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO România DA
104. Iancu Iulian PSD DA
105. Iancu Marius-Ionel PSD DA
106. Ibram Iusein Minoritati DA
107. Iftimie Neculai - DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ionescu George PNL DA
112. Ioniță Antoneta PNL DA
113. Iordache Florin PSD DA
114. Itu Cornel PSD DA
115. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
116. Jivan Luminița-Maria PSD DA
117. Kelemen Hunor UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Sorin PSD DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Longher Victoria Minoritati DA
122. Lovin Dumitru - DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupașcu Costel PSD DA
125. Lupescu Dumitru USR DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marica Petru-Sorin PRO România DA
131. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
132. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
133. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
134. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
135. Mihalescul Dumitru PNL DA
136. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mînzatu Roxana PSD DA
139. Mohaci Mihai PRO România DA
140. Moise Costin-Sebastian PMP DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
145. Neagu Nicolae PNL DA
146. Neață Eugen PSD DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nistor Laurențiu PSD DA
150. Niță Mihai PRO România DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Nosa Iuliu PSD DA
153. Olteanu Daniel - DA
154. Oprea Dumitru PNL DA
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Palăr Ionel PNL DA
157. Pambuccian Varujan Minoritati DA
158. Paraschiv Rodica PSD DA
159. Pașcan Emil-Marius PMP DA
160. Pau Radu - Adrian PRO România DA
161. Păle Dănuț PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Petric Octavian PRO România DA
164. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
165. Pop Andrei PSD DA
166. Pop Georgian PSD DA
167. Pop Tudor Rareș USR DA
168. Popa Florin PSD DA
169. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
170. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
171. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
172. Popescu Pavel PNL DA
173. Preda Cezar-Florin PNL DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
178. Rădulescu Alexandru PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Romanescu Cristinel PNL DA
185. Roșca Lucreția PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
189. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
190. Sefer Cristian-George PSD DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
194. Simionca Ionuț PMP DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
197. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
198. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
199. Stan Viorel PSD DA
200. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
201. Stancu Florinel PRO România DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Alexandru PSD DA
204. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
205. Suciu Matei PSD DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Surgent Marius-Gheorghe - DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șarapatin Elvira PSD DA
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șova Lucian PSD DA
213. Șovăială Constantin PNL DA
214. Ștefan Corneliu PSD DA
215. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
216. Tabugan Ion - DA
217. Teacă Alexandru PMP DA
218. Teiș Alina PSD DA
219. Tîlvăr Angel PSD DA
220. Todor Adrian PSD DA
221. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
222. Toma Ilie PSD DA
223. Tripa Florin-Dan PSD DA
224. Tudor Beatrice PSD DA
225. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
229. Varga Glad-Aurel PNL DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vass Levente UDMR DA
232. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
233. Velcea Nicolae PSD DA
234. Vexler Silviu Minoritati DA
235. Vișan George-Gabriel PSD DA
236. Vîlceanu Dan PNL DA
237. Vîrză Mihăiță PSD DA
238. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
239. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
240. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
241. Zainea Cornel USR DA
242. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 11:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro