Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 12:04 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 12:04

Subiect vot: Vot final
PHC 4/2020 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European și Consiliu - Către o mai bună punere în aplicare a cadrului UE privind combaterea spălării banilor și finanțării terorismului COM(2019)360
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:235 99 51 22 18 9 11 12 13
- voturi pentru (DA):235 99 51 22 18 9 11 12 13
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Anton Anton - DA
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin - DA
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Balan Ioan PNL DA
13. Balint Liviu-Ioan PNL DA
14. Banias Mircea Marius PNL DA
15. Barna Ilie Dan USR DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
17. Bejinariu Eugen PSD DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana - DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Borza Remus-Adrian PNL DA
33. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Calotă Florică Ică - DA
42. Căciulă Aurel PSD DA
43. Călin Ion PSD DA
44. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
46. Cherecheș Viorica PNL DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chiriac Viorel PSD DA
49. Cioabă Petre PSD DA
50. Ciocan Dan PSD DA
51. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
52. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR DA
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
60. Culeafă Mihai PNL DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Dîrzu Ioan PSD DA
65. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
66. Dobre Victor Paul PNL DA
67. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
68. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
69. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
70. Drulă Cătălin USR DA
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
74. Erdei Dolóczki István UDMR DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Florea Damian PNL DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
81. Furic Iarco Minoritati DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
84. Găină Mihăiță PNL DA
85. Georgescu Laura PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gerea Andrei Dominic - DA
88. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Gherman Dumitru PSD DA
91. Ghilea Găvrilă PNL DA
92. Gilia Claudia PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Huncă Mihaela PRO Europa DA
101. Iancu Iulian PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Iftimie Neculai - DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ion Stelian-Cristian USR DA
108. Ioniță Antoneta PNL DA
109. Iordache Florin PSD DA
110. Itu Cornel PSD DA
111. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
112. Jivan Luminița-Maria PSD DA
113. Kelemen Hunor UDMR DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Lazăr Sorin PSD DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lovin Dumitru - DA
119. Lungu Tudorița PNL DA
120. Lupașcu Costel PSD DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
127. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
128. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meiroșu Marilena-Emilia PSD DA
131. Mihalescul Dumitru PNL DA
132. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
133. Mircea Florin PSD DA
134. Mînzatu Roxana PSD DA
135. Mohaci Mihai PRO Europa DA
136. Moise Costin-Sebastian PMP DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Mușoiu Ștefan PSD DA
140. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
141. Neagu Nicolae PNL DA
142. Neață Eugen PSD DA
143. Nicoară Romeo Florin PNL DA
144. Nicolae Andrei PSD DA
145. Nistor Laurențiu PSD DA
146. Niță Mihai PRO Europa DA
147. Niță Nicu PSD DA
148. Nosa Iuliu PSD DA
149. Olteanu Daniel - DA
150. Oprea Dumitru PNL DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Pașcan Emil-Marius PMP DA
156. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
159. Petric Octavian PRO Europa DA
160. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
161. Pop Andrei PSD DA
162. Pop Georgian PSD DA
163. Pop Tudor Rareș USR DA
164. Popa Florin PSD DA
165. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
166. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
167. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
168. Preda Cezar-Florin PNL DA
169. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
170. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
171. Prună Cristina-Mădălina USR DA
172. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
173. Rădulescu Alexandru PSD DA
174. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
175. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
176. Răduț Violeta PSD DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Romanescu Cristinel PNL DA
180. Roșca Lucreția PSD DA
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
183. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
184. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
185. Sefer Cristian-George PSD DA
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
189. Simionca Ionuț PMP DA
190. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
191. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
192. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
193. Stan Viorel PSD DA
194. Stancu Florinel PRO Europa DA
195. Stănescu Alexandru PSD DA
196. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
197. Suciu Matei PSD DA
198. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
199. Surgent Marius-Gheorghe - DA
200. Szabó Ödön UDMR DA
201. Șarapatin Elvira PSD DA
202. Șimon Gheorghe PSD DA
203. Șișcu George PNL DA
204. Șova Lucian PSD DA
205. Șovăială Constantin PNL DA
206. Ștefan Corneliu PSD DA
207. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
208. Tabugan Ion - DA
209. Teacă Alexandru PMP DA
210. Teiș Alina PSD DA
211. Tîlvăr Angel PSD DA
212. Todor Adrian PSD DA
213. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
214. Toma Ilie PSD DA
215. Tripa Florin-Dan PSD DA
216. Tudor Beatrice PSD DA
217. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
218. Țachianu Marian PSD DA
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
220. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
221. Varga Glad-Aurel PNL DA
222. Varga Vasile PNL DA
223. Vass Levente UDMR DA
224. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
225. Velcea Nicolae PSD DA
226. Vexler Silviu Minoritati DA
227. Vișan George-Gabriel PSD DA
228. Vîlceanu Dan PNL DA
229. Vîrză Mihăiță PSD DA
230. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
231. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
232. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
233. Zainea Cornel USR DA
234. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
235. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 10:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro