Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:31 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:31

Subiect vot: Prelungirea termenului constituțional de dezbatere și vot final de la 45 la 60 de zile a Pl 660/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:139 64 28 16 11 3 9 1 7
- voturi pentru (DA):139 64 28 16 11 3 9 1 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Anton Anton - DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Arsu Alin-Ionuț USR DA
7. Avram Constantin - DA
8. Axinte Vasile PSD DA
9. Balan Ioan PNL DA
10. Barna Ilie Dan USR DA
11. Bejinariu Eugen PSD DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Birchall Ana - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR DA
19. Bran-Voinea Ioana PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chichirău Cosette-Paula USR DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Cioabă Petre PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Cupșa Ioan PNL DA
40. Dehelean Silviu USR DA
41. Dîrzu Ioan PSD DA
42. Dobre Victor Paul PNL DA
43. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
44. Drulă Cătălin USR DA
45. Dunava Costel Neculai PSD DA
46. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
47. Erdei Dolóczki István UDMR DA
48. Farago Petru UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Furic Iarco Minoritati DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Georgescu Laura PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Giugea Nicolae PNL DA
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Iancu Iulian PSD DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Ion Stelian-Cristian USR DA
63. Ioniță Antoneta PNL DA
64. Iordache Florin PSD DA
65. Itu Cornel PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
67. Jivan Luminița-Maria PSD DA
68. Lazăr Sorin PSD DA
69. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
70. Longher Victoria Minoritati DA
71. Lovin Dumitru - DA
72. Lungu Tudorița PNL DA
73. Lupașcu Costel PSD DA
74. Lupescu Dumitru USR DA
75. Macovei Silviu Nicu PSD DA
76. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
77. Manole Petre-Florin PSD DA
78. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
79. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
80. Mircea Florin PSD DA
81. Mînzatu Roxana PSD DA
82. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
83. Mușoiu Ștefan PSD DA
84. Neagu Nicolae PNL DA
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nicolae Andrei PSD DA
87. Nistor Laurențiu PSD DA
88. Niță Nicu PSD DA
89. Nosa Iuliu PSD DA
90. Olteanu Daniel - DA
91. Oprea Dumitru PNL DA
92. Pambuccian Varujan Minoritati DA
93. Paraschiv Rodica PSD DA
94. Pașcan Emil-Marius PMP DA
95. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
96. Popa Florin PSD DA
97. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
98. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
99. Popescu Pavel PNL DA
100. Preda Cezar-Florin PNL DA
101. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
102. Prună Cristina-Mădălina USR DA
103. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
104. Rădulescu Alexandru PSD DA
105. Răduț Violeta PSD DA
106. Roman Florin-Claudiu PNL DA
107. Romanescu Cristinel PNL DA
108. Roșca Lucreția PSD DA
109. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
110. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
111. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
112. Sefer Cristian-George PSD DA
113. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
114. Simionca Ionuț PMP DA
115. Simonis Alfred - Robert PSD DA
116. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
117. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
118. Stancu Florinel PRO România DA
119. Stănescu Alexandru PSD DA
120. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
121. Suciu Matei PSD DA
122. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
123. Surgent Marius-Gheorghe - DA
124. Szabó Ödön UDMR DA
125. Șarapatin Elvira PSD DA
126. Șișcu George PNL DA
127. Șovăială Constantin PNL DA
128. Tabugan Ion - DA
129. Teacă Alexandru PMP DA
130. Teiș Alina PSD DA
131. Tîlvăr Angel PSD DA
132. Toma Ilie PSD DA
133. Tudor Beatrice PSD DA
134. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
135. Varga Vasile PNL DA
136. Velcea Nicolae PSD DA
137. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
138. Zainea Cornel USR DA
139. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 12:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro