Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:29 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:29

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:138 66 28 15 10 2 9 2 6
- voturi pentru (DA):134 64 28 15 10 1 9 1 6
- voturi împotrivă (NU):2 2 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Anton Anton - DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Arsu Alin-Ionuț USR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Barna Ilie Dan USR DA
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Benedek Zacharie UDMR DA
11. Benkő Erika UDMR DA
12. Bica Dănuț PNL DA
13. Birchall Ana - DA
14. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
15. Bontea Vlad PSD DA
16. Botez Mihai-Cătălin USR DA
17. Bran-Voinea Ioana PSD DA
18. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
19. Budăi Marius-Constantin PSD DA
20. Buican Cristian PNL DA
21. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
22. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
23. Căciulă Aurel PSD DA
24. Călin Ion PSD DA
25. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
26. Cherecheș Viorica PNL DA
27. Chichirău Cosette-Paula USR DA
28. Chiriac Viorel PSD DA
29. Cioabă Petre PSD DA
30. Ciocan Dan PSD DA
31. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
32. Cîtea Vasile PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
36. Csép Éva-Andrea UDMR DA
37. Csoma Botond UDMR DA
38. Cupșa Ioan PNL DA
39. Dehelean Silviu USR DA
40. Dîrzu Ioan PSD DA
41. Dobre Victor Paul PNL DA
42. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
43. Drulă Cătălin USR DA
44. Dunava Costel Neculai PSD DA
45. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
46. Erdei Dolóczki István UDMR DA
47. Farago Petru UDMR DA
48. Fădor Angelica PNL DA
49. Floroiu Ionel PSD DA
50. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
51. Furic Iarco Minoritati DA
52. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
53. Georgescu Laura PSD DA
54. Georgescu Nicolae PSD DA
55. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
56. Gherman Dumitru PSD DA
57. Gilia Claudia PSD DA
58. Giugea Nicolae PNL DA
59. Gudu Vasile PNL DA
60. Iancu Iulian PSD DA
61. Ibram Iusein Minoritati DA
62. Ioniță Antoneta PNL DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Itu Cornel PSD DA
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
66. Jivan Luminița-Maria PSD DA
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
69. Longher Victoria Minoritati DA
70. Lovin Dumitru - DA
71. Lungu Tudorița PNL DA
72. Lupașcu Costel PSD DA
73. Lupescu Dumitru USR DA
74. Macovei Silviu Nicu PSD DA
75. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
76. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
77. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
78. Mircea Florin PSD DA
79. Mînzatu Roxana PSD DA
80. Mohaci Mihai PRO România -
81. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
82. Mușoiu Ștefan PSD DA
83. Neagu Nicolae PNL DA
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nicolae Andrei PSD DA
86. Nistor Laurențiu PSD DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Nosa Iuliu PSD DA
89. Olteanu Daniel - DA
90. Oprea Dumitru PNL DA
91. Pambuccian Varujan Minoritati DA
92. Paraschiv Rodica PSD DA
93. Păle Dănuț PSD DA
94. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
95. Popa Florin PSD DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
98. Popescu Pavel PNL DA
99. Preda Cezar-Florin PNL DA
100. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
101. Prună Cristina-Mădălina USR DA
102. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
103. Rădulescu Alexandru PSD DA
104. Răduț Violeta PSD DA
105. Roman Florin-Claudiu PNL DA
106. Romanescu Cristinel PNL DA
107. Roșca Lucreția PSD DA
108. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
109. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
110. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
111. Sefer Cristian-George PSD DA
112. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
113. Simion Lucian-Eduard PSD DA
114. Simionca Ionuț PMP Abținere
115. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
116. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
117. Stancu Florinel PRO România DA
118. Stănescu Alexandru PSD DA
119. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
120. Suciu Matei PSD DA
121. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
122. Surgent Marius-Gheorghe - DA
123. Șarapatin Elvira PSD DA
124. Șișcu George PNL DA
125. Șovăială Constantin PNL DA
126. Tabugan Ion - DA
127. Teacă Alexandru PMP DA
128. Teiș Alina PSD DA
129. Tîlvăr Angel PSD DA
130. Toma Ilie PSD NU
131. Tudor Beatrice PSD DA
132. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
133. Varga Vasile PNL DA
134. Velcea Nicolae PSD DA
135. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
136. Zainea Cornel USR DA
137. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 28 septembrie 2020, 19:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro