Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:27 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:27

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:134 65 27 13 8 3 8 3 7
- voturi pentru (DA):121 65 26 2 8 2 8 3 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:13 - 1 11 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ampleev Andrian Minoritati DA
2. Andronache Gabriel PNL DA
3. Anton Anton - DA
4. Apjok Norbert UDMR DA
5. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
6. Avram Constantin - DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR Abținere
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Bende Sándor UDMR DA
12. Benedek Zacharie UDMR DA
13. Benkő Erika UDMR DA
14. Bica Dănuț PNL DA
15. Birchall Ana - DA
16. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
17. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
18. Bontea Vlad PSD DA
19. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
20. Bran Ioana PSD DA
21. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
22. Budăi Marius-Constantin PSD DA
23. Buican Cristian PNL DA
24. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
25. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
26. Căciulă Aurel PSD DA
27. Călin Ion PSD DA
28. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
29. Cherecheș Viorica PNL DA
30. Chiriac Viorel PSD DA
31. Cioabă Petre PSD DA
32. Ciocan Dan PSD DA
33. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
34. Cîtea Vasile PSD DA
35. Cobuz Maricela PSD DA
36. Cocoș Vasile PSD DA
37. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
38. Csép Éva-Andrea UDMR DA
39. Csoma Botond UDMR DA
40. Cupșa Ioan PNL DA
41. Dehelean Silviu USR Abținere
42. Dîrzu Ioan PSD DA
43. Dobre Victor Paul PNL DA
44. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
45. Drulă Cătălin USR Abținere
46. Dunava Costel Neculai PSD DA
47. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
48. Erdei Dolóczki István UDMR DA
49. Fădor Angelica PNL DA
50. Floroiu Ionel PSD DA
51. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
52. Furic Iarco Minoritati DA
53. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
54. Georgescu Laura PSD DA
55. Georgescu Nicolae PSD DA
56. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
57. Gherman Dumitru PSD DA
58. Ghilea Găvrilă PNL DA
59. Gilia Claudia PSD DA
60. Huncă Mihaela PRO Europa DA
61. Iancu Iulian PSD DA
62. Ibram Iusein Minoritati DA
63. Ioniță Antoneta PNL DA
64. Iordache Florin PSD DA
65. Itu Cornel PSD DA
66. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
67. Jivan Luminița-Maria PSD DA
68. Lazăr Sorin PSD DA
69. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
70. Longher Victoria Minoritati DA
71. Lovin Dumitru - DA
72. Lungu Tudorița PNL DA
73. Lupașcu Costel PSD DA
74. Lupescu Dumitru USR Abținere
75. Macovei Silviu Nicu PSD DA
76. Manole Petre-Florin PSD DA
77. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
78. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
79. Mircea Florin PSD DA
80. Mînzatu Roxana PSD DA
81. Mohaci Mihai PRO Europa DA
82. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
83. Mușoiu Ștefan PSD DA
84. Neagu Nicolae PNL DA
85. Neață Eugen PSD DA
86. Nistor Laurențiu PSD DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Nosa Iuliu PSD DA
89. Olteanu Daniel - DA
90. Oprea Dumitru PNL DA
91. Paraschiv Rodica PSD DA
92. Pașcan Emil-Marius PMP DA
93. Păle Dănuț PSD DA
94. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
95. Popa Florin PSD DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
98. Popescu Pavel PNL DA
99. Preda Cezar-Florin PNL DA
100. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
101. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Roman Florin-Claudiu PNL DA
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Roșca Lucreția PSD DA
106. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
107. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
108. Sefer Cristian-George PSD DA
109. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
110. Simion Lucian-Eduard PSD DA
111. Simionca Ionuț PMP Abținere
112. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
113. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
114. Stancu Florinel PRO Europa DA
115. Stănescu Alexandru PSD DA
116. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
117. Suciu Matei PSD DA
118. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
119. Surgent Marius-Gheorghe - DA
120. Șarapatin Elvira PSD DA
121. Șișcu George PNL DA
122. Șovăială Constantin PNL DA
123. Tabugan Ion - DA
124. Teacă Alexandru PMP DA
125. Teiș Alina PSD DA
126. Tîlvăr Angel PSD DA
127. Toma Ilie PSD DA
128. Tudor Beatrice PSD DA
129. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
130. Varga Vasile PNL DA
131. Velcea Nicolae PSD DA
132. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
133. Zainea Cornel USR Abținere
134. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 12:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro