Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:21 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:21

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 490/2019
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:131 62 27 13 10 3 8 2 6
- voturi pentru (DA):117 62 27 - 10 2 8 2 6
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:14 - - 13 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Anton Anton - DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Axinte Vasile PSD DA
7. Balan Ioan PNL DA
8. Barna Ilie Dan USR Abținere
9. Bejinariu Eugen PSD DA
10. Bende Sándor UDMR DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Birchall Ana - DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
19. Bran Ioana PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Cioabă Petre PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
36. Csoma Botond UDMR DA
37. Cupșa Ioan PNL DA
38. Dehelean Silviu USR Abținere
39. Dîrzu Ioan PSD DA
40. Dobre Victor Paul PNL DA
41. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
42. Drulă Cătălin USR Abținere
43. Dunava Costel Neculai PSD DA
44. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
45. Erdei Dolóczki István UDMR DA
46. Farago Petru UDMR DA
47. Fădor Angelica PNL DA
48. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
49. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
50. Georgescu Laura PSD DA
51. Georgescu Nicolae PSD DA
52. Gherman Dumitru PSD DA
53. Ghilea Găvrilă PNL DA
54. Gilia Claudia PSD DA
55. Giugea Nicolae PNL DA
56. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
57. Gudu Vasile PNL DA
58. Iancu Iulian PSD DA
59. Ibram Iusein Minoritati DA
60. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
61. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
62. Ioniță Antoneta PNL DA
63. Iordache Florin PSD DA
64. Itu Cornel PSD DA
65. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
66. Jivan Luminița-Maria PSD DA
67. Lazăr Sorin PSD DA
68. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
69. Longher Victoria Minoritati DA
70. Lovin Dumitru - DA
71. Lupașcu Costel PSD DA
72. Lupescu Dumitru USR Abținere
73. Macovei Silviu Nicu PSD DA
74. Manole Petre-Florin PSD DA
75. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
76. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
77. Mircea Florin PSD DA
78. Mînzatu Roxana PSD DA
79. Mohaci Mihai PRO Europa DA
80. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
81. Mușoiu Ștefan PSD DA
82. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
83. Neagu Nicolae PNL DA
84. Neață Eugen PSD DA
85. Nicolae Andrei PSD DA
86. Nistor Laurențiu PSD DA
87. Niță Nicu PSD DA
88. Nosa Iuliu PSD DA
89. Olteanu Daniel - DA
90. Oprea Dumitru PNL DA
91. Paraschiv Rodica PSD DA
92. Pașcan Emil-Marius PMP DA
93. Păle Dănuț PSD DA
94. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
95. Popa Florin PSD DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
98. Popescu Pavel PNL DA
99. Preda Cezar-Florin PNL DA
100. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
101. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
102. Răduț Violeta PSD DA
103. Roman Florin-Claudiu PNL DA
104. Romanescu Cristinel PNL DA
105. Roșca Lucreția PSD DA
106. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
107. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
108. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
109. Sefer Cristian-George PSD DA
110. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
111. Simionca Ionuț PMP Abținere
112. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
113. Stancu Florinel PRO Europa DA
114. Stănescu Alexandru PSD DA
115. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
116. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
117. Surgent Marius-Gheorghe - DA
118. Șișcu George PNL DA
119. Șovăială Constantin PNL DA
120. Tabugan Ion - DA
121. Teacă Alexandru PMP DA
122. Teiș Alina PSD DA
123. Tîlvăr Angel PSD DA
124. Toma Ilie PSD DA
125. Tudor Beatrice PSD DA
126. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
127. Varga Vasile PNL DA
128. Velcea Nicolae PSD DA
129. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
130. Zainea Cornel USR Abținere
131. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 12:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro