Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.02.2020 > 10:21 Versiunea pentru printare
Marți, 25 februarie 2020, ora 10:21

Subiect vot: Retrimitere la comisie PL 584/2017
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:129 60 27 13 8 3 9 2 7
- voturi pentru (DA):115 60 27 - 8 2 9 2 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - -
- abțineri:14 - - 13 - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
2. Ampleev Andrian Minoritati DA
3. Andronache Gabriel PNL DA
4. Anton Anton - DA
5. Apjok Norbert UDMR DA
6. Avram Constantin - DA
7. Axinte Vasile PSD DA
8. Balan Ioan PNL DA
9. Barna Ilie Dan USR Abținere
10. Bejinariu Eugen PSD DA
11. Benedek Zacharie UDMR DA
12. Benkő Erika UDMR DA
13. Bica Dănuț PNL DA
14. Birchall Ana - DA
15. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
16. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
17. Bontea Vlad PSD DA
18. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
19. Bran-Voinea Ioana PSD DA
20. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
21. Budăi Marius-Constantin PSD DA
22. Buican Cristian PNL DA
23. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
24. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
25. Căciulă Aurel PSD DA
26. Călin Ion PSD DA
27. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
28. Cherecheș Viorica PNL DA
29. Chiriac Viorel PSD DA
30. Cioabă Petre PSD DA
31. Ciocan Dan PSD DA
32. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
33. Cobuz Maricela PSD DA
34. Cocoș Vasile PSD DA
35. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
36. Cupșa Ioan PNL DA
37. Dehelean Silviu USR Abținere
38. Dîrzu Ioan PSD DA
39. Dobre Victor Paul PNL DA
40. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
41. Drulă Cătălin USR Abținere
42. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
43. Erdei Dolóczki István UDMR DA
44. Farago Petru UDMR DA
45. Fădor Angelica PNL DA
46. Floroiu Ionel PSD DA
47. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
48. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
49. Georgescu Laura PSD DA
50. Georgescu Nicolae PSD DA
51. Ghilea Găvrilă PNL DA
52. Gilia Claudia PSD DA
53. Giugea Nicolae PNL DA
54. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
55. Gudu Vasile PNL DA
56. Iancu Iulian PSD DA
57. Ibram Iusein Minoritati DA
58. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
59. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
60. Ioniță Antoneta PNL DA
61. Iordache Florin PSD DA
62. Itu Cornel PSD DA
63. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
64. Jivan Luminița-Maria PSD DA
65. Lazăr Sorin PSD DA
66. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
67. Longher Victoria Minoritati DA
68. Lovin Dumitru - DA
69. Lupașcu Costel PSD DA
70. Lupescu Dumitru USR Abținere
71. Macovei Silviu Nicu PSD DA
72. Manole Petre-Florin PSD DA
73. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
74. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
75. Mircea Florin PSD DA
76. Mînzatu Roxana PSD DA
77. Mohaci Mihai PRO România DA
78. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
79. Mușoiu Ștefan PSD DA
80. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
81. Neagu Nicolae PNL DA
82. Neață Eugen PSD DA
83. Nicolae Andrei PSD DA
84. Nistor Laurențiu PSD DA
85. Niță Nicu PSD DA
86. Nosa Iuliu PSD DA
87. Olteanu Daniel - DA
88. Oprea Dumitru PNL DA
89. Pambuccian Varujan Minoritati DA
90. Paraschiv Rodica PSD DA
91. Pașcan Emil-Marius PMP DA
92. Păle Dănuț PSD DA
93. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
94. Popa Florin PSD DA
95. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
96. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
97. Popescu Pavel PNL DA
98. Preda Cezar-Florin PNL DA
99. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
100. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
101. Răduț Violeta PSD DA
102. Roman Florin-Claudiu PNL DA
103. Romanescu Cristinel PNL DA
104. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
105. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
106. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
107. Sefer Cristian-George PSD DA
108. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
109. Simionca Ionuț PMP Abținere
110. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
111. Stancu Florinel PRO România DA
112. Stănescu Alexandru PSD DA
113. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
114. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
115. Surgent Marius-Gheorghe - DA
116. Șișcu George PNL DA
117. Șovăială Constantin PNL DA
118. Tabugan Ion - DA
119. Teacă Alexandru PMP DA
120. Teiș Alina PSD DA
121. Tîlvăr Angel PSD DA
122. Toma Ilie PSD DA
123. Tudor Beatrice PSD DA
124. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
125. Varga Vasile PNL DA
126. Velcea Nicolae PSD DA
127. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
128. Zainea Cornel USR Abținere
129. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 26 septembrie 2020, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro