Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 13:31 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 13:31

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 598/2019 pentru modificarea Legii nr. 165/2013 privind măsurile pentru finalizarea procesului de restituire, în natură sau prin echivalent, a imobilelor preluate în mod abuziv în perioada regimului comunist în România și pentru completarea articolului 4 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr. 94/2000 privind retrocedarea unor bunuri imobile care au aparținut cultelor religioase din România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:270 113 65 24 19 8 14 16 11
- voturi pentru (DA):261 112 64 24 19 7 14 13 8
- voturi împotrivă (NU):1 - 1 - - - - - -
- abțineri:8 1 - - - 1 - 3 3
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Antal István-János UDMR DA
9. Anton Anton - Abținere
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Avram Constantin - DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Babuș Radu PSD DA
16. Balan Ioan PNL DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
21. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Birchall Ana - DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
32. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
33. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
34. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bodea Marius PNL DA
37. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
38. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bran Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PNL DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Căciulă Aurel PSD DA
52. Călin Ion PSD DA
53. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
54. Cherecheș Florica PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula USR DA
56. Chiriac Viorel PSD DA
57. Cioabă Petre PSD DA
58. Ciocan Dan PSD DA
59. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Cîtea Vasile PSD DA
62. Cobuz Maricela PSD DA
63. Cocoș Vasile PSD DA
64. Codreanu Constantin PMP DA
65. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Csoma Botond UDMR DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupă Ion PMP DA
72. Cupșa Ioan PNL DA
73. Dan Nicușor Daniel USR DA
74. Dinu Cristina-Elena PSD DA
75. Dîrzu Ioan PSD DA
76. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
77. Dobre Victor Paul PNL DA
78. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
79. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
80. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
81. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Durbacă Eugen PRO Europa DA
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
91. Florea Damian PNL DA
92. Florea Oana-Consuela PSD DA
93. Floroiu Ionel PSD DA
94. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
95. Furic Iarco Minoritati DA
96. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
97. Gavrilă Camelia PSD DA
98. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
99. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
100. Găină Mihăiță PNL DA
101. Georgescu Laura PSD DA
102. Georgescu Nicolae PSD DA
103. Gerea Andrei Dominic - DA
104. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
105. Gheorghe Tinel PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
107. Gherman Dumitru PSD DA
108. Ghilea Găvrilă PNL DA
109. Gilia Claudia PSD DA
110. Gudu Vasile PNL DA
111. Hărătău Elena PNL DA
112. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
113. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
114. Huncă Mihaela PRO Europa DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Iulian PSD DA
117. Iancu Marius-Ionel PSD DA
118. Ibram Iusein Minoritati DA
119. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
120. Intotero Natalia-Elena PSD DA
121. Ionescu George PNL DA
122. Ioniță Antoneta PNL DA
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
126. Jivan Luminița-Maria PSD DA
127. Kelemen Hunor UDMR DA
128. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
129. Lazăr Sorin PSD DA
130. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
131. Longher Victoria Minoritati DA
132. Lovin Dumitru - Abținere
133. Lungu Tudorița PNL DA
134. Lupașcu Costel PSD DA
135. Lupescu Dumitru USR DA
136. Macovei Silviu Nicu PSD DA
137. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
138. Manole Petre-Florin PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
141. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
144. Mihalescul Dumitru PNL DA
145. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Mînzatu Roxana PSD DA
148. Mocioalcă Ion PRO Europa Abținere
149. Mohaci Mihai PRO Europa Abținere
150. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Movilă Petru PMP DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neagu Nicolae PNL DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nicoară Romeo Florin PNL DA
159. Nicolae Andrei PSD Abținere
160. Nicolicea Eugen PSD DA
161. Nistor Laurențiu PSD DA
162. Niță Mihai PRO Europa DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Nosa Iuliu PSD DA
165. Olteanu Daniel - DA
166. Oprea Dumitru PNL DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Palăr Ionel PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Pană Adriana-Doina PSD DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pașcan Emil-Marius PMP DA
173. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
174. Păle Dănuț PSD DA
175. Petrea Gabriel PRO Europa DA
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Petric Octavian PRO Europa DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Pistru Eusebiu-Manea - DA
181. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
182. Ponta Victor-Viorel PRO Europa Abținere
183. Pop Andrei PSD DA
184. Pop Georgian PSD DA
185. Pop Tudor Rareș USR DA
186. Popa Florin PSD DA
187. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
190. Popescu Pavel PNL DA
191. Preda Cezar-Florin PNL DA
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
194. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR DA
196. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
197. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
198. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
199. Rădulescu Alexandru PSD DA
200. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
201. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
202. Răduț Violeta PSD DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roman Ioan Sorin PSD DA
206. Romanescu Cristinel PNL DA
207. Rotaru Alexandru PSD DA
208. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
209. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
210. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
211. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
212. Sefer Cristian-George PSD DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
216. Simion Lucian-Eduard PSD DA
217. Simionca Ionuț PMP Abținere
218. Simonis Alfred - Robert PSD DA
219. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
220. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
221. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
222. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
223. Stancu Florinel PRO Europa DA
224. Stativă Irinel Ioan PSD DA
225. Stănescu Alexandru PSD DA
226. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
227. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
228. Suciu Matei PSD DA
229. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
230. Surgent Marius-Gheorghe - DA
231. Szabó Ödön UDMR DA
232. Șarapatin Elvira PSD DA
233. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
234. Șimon Gheorghe PSD DA
235. Șișcu George PNL DA
236. Șotcan Theodora PSD DA
237. Șovăială Constantin PNL DA
238. Ștefan Corneliu PSD DA
239. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
240. Tabugan Ion - DA
241. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
242. Teacă Alexandru PMP DA
243. Teiș Alina PSD DA
244. Tîlvăr Angel PSD DA
245. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
246. Toma Ilie PSD DA
247. Trăilă Cristina PNL DA
248. Tudor Beatrice PSD DA
249. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
250. Tușa Adriana Diana PSD DA
251. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
252. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
253. Varga Glad-Aurel PNL DA
254. Varga Vasile PNL DA
255. Vasile Daniel Minoritati DA
256. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
257. Vasilică Radu Costin PSD DA
258. Vass Levente UDMR DA
259. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
260. Velcea Nicolae PSD DA
261. Vexler Silviu Minoritati DA
262. Vișan George-Gabriel PSD DA
263. Vîlceanu Dan PNL DA
264. Vîrză Mihăiță PSD DA
265. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
266. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
267. Weber Mihai PSD DA
268. Zainea Cornel USR DA
269. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
270. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 29 martie 2020, 12:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro