Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 12:20 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 12:20

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:193 88 44 21 13 4 8 7 8
- voturi pentru (DA):124 88 - - 13 3 7 7 6
- voturi împotrivă (NU):46 - 43 - - 1 - - 2
- abțineri:23 - 1 21 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton - DA
7. Ardelean Ben-Oni PNL NU
8. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
9. Avram Constantin - DA
10. Babuș Radu PSD DA
11. Banias Mircea Marius PNL NU
12. Barna Ilie Dan USR Abținere
13. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL NU
21. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
22. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
29. Borza Remus-Adrian PNL NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Bulai Iulian USR Abținere
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PNL NU
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica - NU
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Cioabă Petre PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
55. Culeafă Mihai PNL NU
56. Dinu Cristina-Elena PSD DA
57. Dîrzu Ioan PSD DA
58. Dobre Victor Paul PNL NU
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
62. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
63. Drulă Cătălin USR Abținere
64. Durbacă Eugen PRO România DA
65. Erdei Dolóczki István UDMR DA
66. Farago Petru UDMR DA
67. Florea Oana-Consuela PSD DA
68. Floroiu Ionel PSD DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
70. Gavrilă Camelia PSD DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
72. Găină Mihăiță PNL NU
73. Georgescu Laura PSD DA
74. Georgescu Nicolae PSD DA
75. Gerea Andrei Dominic - DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
77. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
78. Gherman Dumitru PSD DA
79. Ghilea Găvrilă PNL NU
80. Gudu Vasile PNL NU
81. Hărătău Elena PNL NU
82. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huncă Mihaela PRO România DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ioniță Antoneta PNL NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
93. Lazăr Sorin PSD DA
94. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
95. Longher Victoria Minoritati DA
96. Lovin Dumitru - DA
97. Lungu Tudorița PNL NU
98. Lupașcu Costel PSD DA
99. Lupescu Dumitru USR Abținere
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Mareș Mara PNL NU
103. Marica Petru-Sorin PRO România DA
104. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
105. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
106. Mihalescul Dumitru PNL NU
107. Mircea Florin PSD DA
108. Mînzatu Roxana PSD DA
109. Mocanu Adrian - DA
110. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
111. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
112. Mușoiu Ștefan PSD DA
113. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
114. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
115. Neagu Nicolae PNL NU
116. Neață Eugen PSD DA
117. Nicoară Romeo Florin PNL NU
118. Nicolae Andrei PSD DA
119. Nicolicea Eugen PSD DA
120. Nistor Laurențiu PSD DA
121. Niță Mihai PRO România DA
122. Niță Nicu PSD DA
123. Nosa Iuliu PSD DA
124. Oteșanu Daniela PSD DA
125. Palăr Ionel PNL NU
126. Pană Adriana-Doina PSD DA
127. Paraschiv Rodica PSD DA
128. Pașcan Emil-Marius PMP DA
129. Păle Dănuț PSD DA
130. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
131. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
132. Pop Andrei PSD DA
133. Pop Tudor Rareș USR Abținere
134. Popa Florin PSD DA
135. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
136. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
137. Preda Cezar-Florin PNL NU
138. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
139. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
140. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
141. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
142. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
143. Rădulescu Alexandru PSD DA
144. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
145. Răduț Violeta PSD DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
147. Roman Ioan Sorin PSD DA
148. Romanescu Cristinel PNL NU
149. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
150. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
151. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
152. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
153. Sefer Cristian-George PSD DA
154. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
155. Seres Dénes UDMR DA
156. Simion Lucian-Eduard PSD DA
157. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
158. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
159. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
160. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
161. Stancu Florinel PRO România DA
162. Stativă Irinel Ioan PSD DA
163. Stănescu Alexandru PSD DA
164. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
165. Suciu Matei PSD DA
166. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
167. Surgent Marius-Gheorghe - NU
168. Șarapatin Elvira PSD DA
169. Șișcu George PNL NU
170. Șotcan Theodora PSD DA
171. Șovăială Constantin PNL NU
172. Ștefan Corneliu PSD DA
173. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
174. Teacă Alexandru PMP DA
175. Teiș Alina PSD DA
176. Tîlvăr Angel PSD DA
177. Toma Ilie PSD DA
178. Tudor Beatrice PSD DA
179. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
180. Țachianu Marian PSD DA
181. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
182. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
183. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
184. Velcea Nicolae PSD DA
185. Vișan George-Gabriel PSD DA
186. Vîlceanu Dan PNL NU
187. Vîrză Mihăiță PSD DA
188. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
189. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
190. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
191. Weber Mihai PSD DA
192. Zainea Cornel USR Abținere
193. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 20 septembrie 2020, 10:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro