Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.02.2020 > 12:20 Versiunea pentru printare
Marți, 11 februarie 2020, ora 12:20

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:198 87 48 21 15 5 6 7 9
- voturi pentru (DA):128 87 - 1 15 4 5 7 9
- voturi împotrivă (NU):47 - 46 - - 1 - - -
- abțineri:23 - 2 20 - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton - DA
7. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
8. Avram Constantin - DA
9. Babuș Radu PSD DA
10. Banias Mircea Marius PNL NU
11. Barna Ilie Dan USR Abținere
12. Băișanu Ștefan-Alexandru PSD DA
13. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
14. Bejinariu Eugen PSD DA
15. Bende Sándor UDMR DA
16. Benedek Zacharie UDMR DA
17. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
18. Benkő Erika UDMR DA
19. Bica Dănuț PNL NU
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
22. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
23. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
24. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
25. Bodea Marius PNL NU
26. Bogaciu Alexandra-Corina PSD DA
27. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
28. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
29. Borza Remus-Adrian PNL NU
30. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
31. Bran-Voinea Ioana PSD DA
32. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
33. Buican Cristian PNL NU
34. Bulai Iulian USR Abținere
35. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
36. Burciu Cristina PNL NU
37. Calista Mara-Daniela PNL NU
38. Căciulă Aurel PSD DA
39. Călin Ion PSD DA
40. Cătăniciu Steluța-Gustica - DA
41. Cherecheș Florica PNL NU
42. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
43. Chiriac Viorel PSD DA
44. Cioabă Petre PSD DA
45. Ciocan Dan PSD DA
46. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
47. Cîtea Vasile PSD DA
48. Cobuz Maricela PSD DA
49. Cocoș Vasile PSD DA
50. Codreanu Constantin PMP DA
51. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
52. Csép Éva-Andrea UDMR DA
53. Csoma Botond UDMR DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe PSD DA
55. Culeafă Mihai PNL NU
56. Cupă Ion PMP DA
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobre Victor Paul PNL NU
60. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
61. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
62. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
63. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
64. Drulă Cătălin USR Abținere
65. Durbacă Eugen PRO România DA
66. Erdei Dolóczki István UDMR DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Florea Oana-Consuela PSD DA
69. Floroiu Ionel PSD DA
70. Ganț Ovidiu Victor Minoritati Abținere
71. Gavrilă Camelia PSD DA
72. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
73. Găină Mihăiță PNL NU
74. Georgescu Laura PSD DA
75. Georgescu Nicolae PSD DA
76. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
77. Gherman Dumitru PSD DA
78. Ghilea Găvrilă PNL NU
79. Giugea Nicolae PNL NU
80. Gudu Vasile PNL NU
81. Hărătău Elena PNL NU
82. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Huncă Mihaela PRO România DA
85. Iancu Iulian PSD DA
86. Iancu Marius-Ionel PSD DA
87. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD DA
89. Ioniță Antoneta PNL NU
90. Iordache Florin PSD DA
91. Itu Cornel PSD DA
92. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
93. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
94. Lazăr Sorin PSD DA
95. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
96. Lovin Dumitru - DA
97. Lungu Tudorița PNL NU
98. Lupașcu Costel PSD DA
99. Lupescu Dumitru USR Abținere
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Mareș Mara PNL NU
103. Marica Petru-Sorin PRO România DA
104. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
105. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Mihalescul Dumitru PNL NU
108. Mircea Florin PSD DA
109. Mînzatu Roxana PSD DA
110. Mocanu Adrian - DA
111. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
112. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
113. Mușoiu Ștefan PSD DA
114. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
115. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
116. Neagu Nicolae PNL NU
117. Neață Eugen PSD DA
118. Nicoară Romeo Florin PNL NU
119. Nicolae Andrei PSD DA
120. Nicolicea Eugen PSD DA
121. Nistor Laurențiu PSD DA
122. Niță Mihai PRO România DA
123. Niță Nicu PSD DA
124. Nosa Iuliu PSD DA
125. Olar Corneliu PNL NU
126. Olteanu Daniel - DA
127. Oprea Dumitru PNL NU
128. Oteșanu Daniela PSD DA
129. Palăr Ionel PNL Abținere
130. Pană Adriana-Doina PSD DA
131. Paraschiv Rodica PSD DA
132. Pașcan Emil-Marius PMP DA
133. Păle Dănuț PSD DA
134. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
135. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
136. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
137. Pop Andrei PSD DA
138. Pop Tudor Rareș USR Abținere
139. Popa Florin PSD DA
140. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
141. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
142. Preda Cezar-Florin PNL NU
143. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
144. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
145. Prună Cristina-Mădălina USR DA
146. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
147. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
148. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
149. Rădulescu Alexandru PSD DA
150. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
151. Răduț Violeta PSD DA
152. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
153. Roman Ioan Sorin PSD DA
154. Romanescu Cristinel PNL NU
155. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
156. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
157. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
158. Sefer Cristian-George PSD DA
159. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Simion Lucian-Eduard PSD DA
162. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
163. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
164. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
165. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
166. Stancu Florinel PRO România DA
167. Stativă Irinel Ioan PSD DA
168. Stănescu Alexandru PSD DA
169. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
170. Suciu Matei PSD DA
171. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
172. Surgent Marius-Gheorghe - DA
173. Șarapatin Elvira PSD DA
174. Șișcu George PNL NU
175. Șotcan Theodora PSD DA
176. Șovăială Constantin PNL NU
177. Ștefan Corneliu PSD DA
178. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
179. Teacă Alexandru PMP DA
180. Teiș Alina PSD DA
181. Tîlvăr Angel PSD DA
182. Toma Ilie PSD DA
183. Tudor Beatrice PSD DA
184. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
185. Țachianu Marian PSD DA
186. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
187. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
188. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
189. Velcea Nicolae PSD DA
190. Vișan George-Gabriel PSD DA
191. Vîlceanu Dan PNL NU
192. Vîrză Mihăiță PSD DA
193. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
194. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
195. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
196. Weber Mihai PSD DA
197. Zainea Cornel USR Abținere
198. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 23 septembrie 2020, 7:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro