Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 13.12.2006 > 14:21 Versiunea pentru printare
Miercuri, 13 decembrie 2006, ora 14:21

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
PL 310/2006 pentru modificarea Legii nr.333/2003 privind paza obiectivelor, bunurilor, valorilor și protecția persoanelor
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL PRM PD-L UDMR PC Minoritati Neafil.
- prezenți:213 66 36 24 34 16 9 13 15
- voturi pentru (DA):194 65 36 8 34 15 9 13 14
- voturi împotrivă (NU):16 - - 16 - - - - -
- abțineri:1 - - - - 1 - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
2. Adomniței Cristian Mihai PNL DA
3. Almăjanu Marin PNL DA
4. Amarie Constantin PSD DA
5. Amet Aledin Minoritati DA
6. Andea Petru PSD DA
7. Andronescu Ecaterina PSD DA
8. Antal Árpád-András UDMR DA
9. Apostolache Mihai Cristian PSD DA
10. Ardelean Lia PC DA
11. Asztalos Ferenc UDMR DA
12. Avram Dumitru PRM NU
13. Baban Ștefan PRM DA
14. Bara Nicolae PD-L DA
15. Bardan Cornel Ștefan PD-L DA
16. Bădălău Niculae PSD DA
17. Băeșu George PSD DA
18. Becsek-Garda Dezső-Kálmán UDMR DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bentu Dumitru PSD DA
21. Bivolaru Ioan PSD DA
22. Bîrsan Iulian-Gabriel PD-L DA
23. Bobeanu Răzvan-Petrică PSD DA
24. Boeriu Valeriu-Victor PNL DA
25. Bolcaș Lucian Augustin PRM NU
26. Boureanu Cristian Alexandru - DA
27. Brînzan Ovidiu PSD DA
28. Bruchental-Pop Ionela PD-L DA
29. Buciu Angela PRM NU
30. Buciuta Ștefan Minoritati DA
31. Buda Daniel PD-L DA
32. Buda Ioan PSD DA
33. Bușoi Cristian Silviu PNL DA
34. Buzea Cristian Valeriu PRM DA
35. Canacheu Costică PD-L DA
36. Cantaragiu Bogdan PD-L DA
37. Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD -
38. Călian Petru PC DA
39. Câmpanu Liviu PNL DA
40. Chiper Gheorghe PSD DA
41. Chiș Filonaș PSD DA
42. Cindrea Ioan PSD DA
43. Ciocâlteu Alexandru PD-L DA
44. Ciopraga Mircea PNL DA
45. Cliveti Minodora PSD DA
46. Cocrea Olguța - DA
47. Codîrlă Liviu PRM NU
48. Constantinescu Anca PD-L DA
49. Cutean Vasile Emilian PSD DA
50. Diaconescu Marin PRM NU
51. Dida Corneliu Ioan PSD DA
52. Dobre Traian PNL DA
53. Dragomir Gheorghe PNL DA
54. Drăguș Radu-Cătălin PD-L DA
55. Drețcanu Doina Micșunica PSD DA
56. Dumitrescu Liana Minoritati DA
57. Dumitriu Dragoș Petre PRM DA
58. Dumitriu Mihai PSD DA
59. Dumitru Ion PSD DA
60. Dușa Mircea PSD DA
61. Duțu Stelian PD-L DA
62. Erdei Dolóczki István UDMR DA
63. Faina Constantin PC DA
64. Fârșirotu Vladimir Mircea PRM DA
65. Fenechiu Relu PNL DA
66. Firczak Gheorghe Minoritati DA
67. Florea Damian PC DA
68. Fotopolos Sotiris Minoritati DA
69. Frâncu Emilian Valentin PNL DA
70. Furo Iuliu Ioan PRM NU
71. Gabor Gheorghe PNL DA
72. Găleteanu Monalisa PSD DA
73. Georgescu Filip PSD DA
74. Gerea Andrei Dominic PNL DA
75. Gheorghiof Titu Nicolae PNL DA
76. Ghișe Ioan PNL DA
77. Giurgiu Mircia - DA
78. Glăvan Ștefan PC DA
79. Gonțea Ion PD-L DA
80. Grosaru Mircea Minoritati DA
81. Hellvig Eduard Raul PC DA
82. Iancu Iulian PSD DA
83. Ifrim Mircea PRM DA
84. Igaș Traian Constantin PD-L DA
85. Ignat Miron Minoritati DA
86. Iliescu Valentin Adrian PD-L DA
87. Ionescu Daniel PSD DA
88. Iordache Florin PSD DA
89. Iordache Grațiela Denisa PD-L DA
90. Iriza Marius PRM NU
91. Jipa Florina Ruxandra PRM DA
92. Kerekes Károly UDMR DA
93. Király Andrei-Gheorghe UDMR DA
94. Kovacs Attila UDMR DA
95. Lakatos Petru UDMR DA
96. Lambrino Radu PD-L DA
97. Lari-Iorga Leonida - DA
98. Longher Ghervazen Minoritati DA
99. Macaleți Costică PSD DA
100. Magheru Paul PRM NU
101. Man Mircea PD-L DA
102. Manolescu Oana Minoritati DA
103. Manta Pantelimon PC DA
104. Marian Dan Mihai PNL DA
105. Marin Constantin PSD DA
106. Márton Árpád-Francisc UDMR Abținere
107. Máté András-Levente UDMR DA
108. Matei Cătălin Lucian PSD DA
109. Mazăre Alexandru PSD DA
110. Mălaimare Mihai Adrian PNL DA
111. Mănăstireanu Vladimir Alexandru PSD DA
112. Mănescu Rareș Șerban PNL DA
113. Mătușa Tudor PRM NU
114. Merce Ilie PRM NU
115. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
116. Micula Cătălin PNL DA
117. Mihei Andrian-Sirojea PNL DA
118. Mircea Costache PRM NU
119. Mircovici Niculae Minoritati DA
120. Mironescu Laurențiu PD-L DA
121. Miroșeanu Liviu Alexandru PD-L DA
122. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
123. Mînzînă Ion PRM NU
124. Mocanu Alexandru PD-L DA
125. Mocanu Vasile PSD DA
126. Mohora Tudor PSD DA
127. Moisoiu Adrian PRM NU
128. Moldovan Emil Radu PSD DA
129. Momanu Corneliu - DA
130. Movilă Petru PD-L DA
131. Munteanu Ioan PSD DA
132. Muscă Monica Octavia - -
133. Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD DA
134. Năstase Adrian PSD DA
135. Nechita Aurel PSD DA
136. Nedelcu Gabriela PSD DA
137. Nica Dan PSD DA
138. Nicula Vasile Cosmin PSD DA
139. Nosa Iuliu PSD DA
140. Oancea Viorel - DA
141. Olarean Aurel PD-L DA
142. Oltean Ioan PD-L DA
143. Olteanu Bogdan PNL DA
144. Ovidenie Costel - DA
145. Palăr Ionel PNL DA
146. Paveliu Marian Sorin - DA
147. Petrea Constantin PD-L DA
148. Plumb Rovana PSD DA
149. Pop Claudiu Adrian PSD DA
150. Popa Cornel PNL DA
151. Popa Daniela PC DA
152. Popescu Ionica Constanța PC DA
153. Popp Cosmin Gabriel PD-L DA
154. Preda Ion PNL DA
155. Pruteanu Vasile - DA
156. Puchianu Ioan Dumitru PD-L DA
157. Pupeză Viorel PSD DA
158. Purceld Octavian-Mircea PRM DA
159. Pușcaș Vasile PSD DA
160. Pușcă Mircea Valer PNL DA
161. Radan Mihai Minoritati DA
162. Rădulescu Cristian PD-L DA
163. Rogin Marius PD-L DA
164. Romanescu Marcel Laurențiu PD-L DA
165. Rus Ioan Aurel PRM NU
166. Rusu Mihaela Adriana PSD DA
167. Rușanu Dan Radu PNL DA
168. Sanda Victor PSD DA
169. Sandu Gabriel - DA
170. Săpunaru Nini PNL DA
171. Sârb Gheorghe PD-L DA
172. Scutaru Adrian George PNL DA
173. Semcu Adrian Emanuil PNL DA
174. Seres Dénes UDMR DA
175. Sóki Béla UDMR DA
176. Stan Ioan PSD DA
177. Stanciu Anghel PSD DA
178. Stativă Irinel Ioan PSD DA
179. Stănescu Cristian PRM DA
180. Străchinaru Petre PD-L DA
181. Strungă Emil PNL DA
182. Szekely Levente Csaba UDMR DA
183. Știucă Alecsandru PSD DA
184. Tabără Valeriu PD-L DA
185. Tamás Sándor UDMR DA
186. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD DA
187. Tărniceru Petru PSD DA
188. Timar Liviu PSD DA
189. Timiș Ioan PNL DA
190. Todoran Pavel PSD DA
191. Toma Florentina Marilena PSD DA
192. Toma Horia-Victor PNL DA
193. Toró Tiberiu UDMR DA
194. Tudose Mihai PSD DA
195. Turcan Raluca - DA
196. Uioreanu Horea-Dorin PNL DA
197. Ujeniuc Dragoș - DA
198. Ungureanu Petre - DA
199. Ungureanu Valeriu Alexandru PSD DA
200. Vainer Aurel Minoritati DA
201. Varga Attila UDMR DA
202. Vasile Aurelia PSD DA
203. Vasilescu Lia Olguța PRM NU
204. Vălean Adina Ioana PNL DA
205. Văsioiu Horia PD-L DA
206. Vlase Petru Gabriel PSD DA
207. Vlădoiu Aurel PSD DA
208. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
209. Voinea Florea PSD DA
210. Zaharia Claudius Mihail - DA
211. Zamfir Gabriel Sorin PNL DA
212. Zamfirescu Dan Dumitru PRM NU
213. Zegrean Augustin PD-L DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 februarie 2020, 15:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro