Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.01.2020 > 14:45 Versiunea pentru printare
Marți, 28 ianuarie 2020, ora 14:45

Subiect vot: Retrimitere la comisie
PL 292/2019 privind abrogarea unor prevederi referitoare la pensiile de serviciu și indemnizațiile pentru limită de vârstă, precum și pentru reglementarea unor măsuri în domeniul pensiilor ocupaționale
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:280 116 70 25 12 13 10 14 15 5
- voturi pentru (DA):21 - - - 10 11 - - - -
- voturi împotrivă (NU):230 115 70 24 - 1 10 3 2 5
- abțineri:28 - - 1 2 1 - 11 13 -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati Abținere
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Anton Anton ALDE DA
10. Apjok Norbert UDMR DA
11. Ardelean Ben-Oni PNL NU
12. Arsu Alin-Ionuț USR NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD NU
15. Babuș Radu PSD NU
16. Balan Ioan PNL NU
17. Balint Liviu-Ioan PNL NU
18. Banias Mircea Marius PNL NU
19. Barna Ilie Dan USR NU
20. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
21. Bănicioiu Nicolae PRO România Abținere
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
23. Bejinariu Eugen PSD NU
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR NU
27. Bica Dănuț PNL NU
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR Abținere
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
35. Bontea Vlad PSD NU
36. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
37. Borza Remus-Adrian PNL NU
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD -
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bran-Voinea Ioana PSD NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buican Cristian PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Burciu Cristina PNL NU
48. Calista Mara-Daniela PNL NU
49. Calotă Florică Ică ALDE DA
50. Căciulă Aurel PSD NU
51. Călin Ion PSD NU
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
53. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
55. Cherecheș Florica PNL NU
56. Cherecheș Viorica PNL NU
57. Chiriac Viorel PSD NU
58. Cioabă Petre PSD NU
59. Ciocan Dan PSD NU
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
62. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
63. Cîtea Vasile PSD NU
64. Cobuz Maricela PSD NU
65. Cocoș Vasile PSD NU
66. Codreanu Constantin PMP NU
67. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
68. Cosma Andreea PSD NU
69. Cosma Lavinia-Corina USR NU
70. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
71. Cristache Cătălin PMP NU
72. Csép Éva-Andrea UDMR DA
73. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati Abținere
74. Csoma Botond UDMR Abținere
75. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
76. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
77. Culeafă Mihai PNL NU
78. Cupă Ion ALDE NU
79. Cupșa Ioan PNL NU
80. Dan Nicușor Daniel USR NU
81. Dehelean Silviu USR NU
82. Dinu Cristina-Elena PSD NU
83. Dîrzu Ioan PSD NU
84. Dobre Mircea-Titus PRO România Abținere
85. Dobre Victor Paul PNL NU
86. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
87. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
88. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
89. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
90. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
91. Drulă Cătălin USR NU
92. Dunava Costel Neculai PSD NU
93. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL NU
96. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
97. Florea Damian PNL NU
98. Florea Oana-Consuela PSD NU
99. Floroiu Ionel PSD NU
100. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
101. Furic Iarco Minoritati NU
102. Furtună Mirela PSD NU
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
104. Gavrilă Camelia PSD NU
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia - NU
106. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
107. Găină Mihăiță PNL NU
108. Georgescu Laura PSD NU
109. Georgescu Nicolae PSD NU
110. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
112. Gheorghe Tinel PNL NU
113. Gheorghiu Bogdan PNL NU
114. Gherman Dumitru PSD NU
115. Gilia Claudia PSD NU
116. Giugea Nicolae PNL NU
117. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati Abținere
118. Gudu Vasile PNL NU
119. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România Abținere
120. Hărătău Elena PNL NU
121. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
122. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
123. Huncă Mihaela PRO România Abținere
124. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
125. Iancu Iulian PSD NU
126. Iancu Marius-Ionel PSD NU
127. Ibram Iusein Minoritati NU
128. Iftimie Neculai - NU
129. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
130. Intotero Natalia-Elena PSD NU
131. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
132. Ionescu George PNL NU
133. Ioniță Antoneta PNL NU
134. Itu Cornel PSD NU
135. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
136. Jivan Luminița-Maria PSD NU
137. Korodi Attila UDMR DA
138. Lazăr Sorin PSD NU
139. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
140. Lovin Dumitru ALDE DA
141. Lungu Tudorița PNL NU
142. Lupașcu Costel PSD NU
143. Lupescu Dumitru USR NU
144. Macovei Silviu Nicu PSD NU
145. Manole Petre-Florin PSD NU
146. Mareș Mara PNL NU
147. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
148. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
149. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
150. Mihalescul Dumitru PNL NU
151. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
152. Mircea Florin PSD NU
153. Mînzatu Roxana PSD NU
154. Mocanu Adrian ALDE Abținere
155. Mocioalcă Ion PRO România Abținere
156. Mohaci Mihai PRO România Abținere
157. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
159. Movilă Petru PMP NU
160. Mușoiu Ștefan PSD NU
161. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
163. Neagu Nicolae PNL NU
164. Neață Eugen PSD NU
165. Nicolicea Eugen PSD NU
166. Nistor Laurențiu PSD NU
167. Niță Mihai PRO România Abținere
168. Niță Nicu PSD NU
169. Nosa Iuliu PSD NU
170. Olar Corneliu PNL NU
171. Oprea Dumitru PNL NU
172. Palăr Ionel PNL NU
173. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
174. Paraschiv Rodica PSD NU
175. Pașcan Emil-Marius PMP NU
176. Păle Dănuț PSD NU
177. Petcu Toma-Florin ALDE DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
179. Petric Octavian PRO România Abținere
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
182. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
183. Podașcă Gabriela-Maria PRO România Abținere
184. Pop Andrei PSD NU
185. Pop Georgian PRO România NU
186. Pop Tudor Rareș USR NU
187. Popa Florin PSD NU
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
189. Popescu Mariana-Venera Minoritati Abținere
190. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
191. Popescu Pavel PNL NU
192. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
193. Presură Alexandra PSD NU
194. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
195. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
196. Prună Cristina-Mădălina USR NU
197. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
198. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
199. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
200. Rădulescu Alexandru PSD NU
201. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
202. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
203. Răduț Violeta PSD NU
204. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
205. Roman Florin-Claudiu PNL NU
206. Roman Ioan Sorin PSD NU
207. Romanescu Cristinel PNL NU
208. Roșca Lucreția PSD NU
209. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
210. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
211. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP NU
212. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
213. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
214. Sefer Cristian-George PSD NU
215. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
216. Seres Dénes UDMR DA
217. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
218. Simion Lucian-Eduard PSD NU
219. Simionca Ionuț PMP NU
220. Simonis Alfred - Robert PSD NU
221. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
222. Solomon Adrian PSD NU
223. Spânu Ion PRO România Abținere
224. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
225. Stan Viorel PSD NU
226. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
227. Stancu Florinel PRO România Abținere
228. Stativă Irinel Ioan PSD NU
229. Stănescu Alexandru PSD NU
230. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
231. Suciu Matei PSD NU
232. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
233. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
234. Șarapatin Elvira PSD NU
235. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
236. Șimon Gheorghe PSD NU
237. Șișcu George PNL NU
238. Șotcan Theodora PSD NU
239. Șova Lucian PSD NU
240. Șovăială Constantin PNL NU
241. Ștefan Corneliu PSD NU
242. Ștefan Ion PNL NU
243. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
244. Tabugan Ion ALDE DA
245. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
246. Teacă Alexandru PMP NU
247. Teiș Alina PSD NU
248. Tîlvăr Angel PSD NU
249. Todor Adrian PSD NU
250. Todoran Adrian-Mihăiță PMP NU
251. Toma Ilie PSD NU
252. Trăilă Cristina PNL NU
253. Tripa Florin-Dan PSD NU
254. Tudor Beatrice PSD NU
255. Turcan Raluca PNL NU
256. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
257. Tușa Adriana Diana PSD NU
258. Țachianu Marian PSD NU
259. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
260. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
261. Varga Glad-Aurel PNL NU
262. Varga Vasile PNL NU
263. Vasile Daniel Minoritati Abținere
264. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
265. Vass Levente UDMR DA
266. Văcaru Alin Vasile PRO România Abținere
267. Velcea Nicolae PSD NU
268. Vexler Silviu Minoritati Abținere
269. Vișan George-Gabriel PSD NU
270. Vîlceanu Dan PNL NU
271. Vîrză Mihăiță PSD NU
272. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
273. Vlăducă Oana-Silvia PRO România Abținere
274. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
275. Vosganian Varujan ALDE DA
276. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
277. Weber Mihai PSD NU
278. Zainea Cornel USR NU
279. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU
280. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 30 octombrie 2020, 20:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro