Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 28.01.2020 > 15:22 Versiunea pentru printare
Marți, 28 ianuarie 2020, ora 15:22

Subiect vot: Pl-x 292/2019, Pl-x 166/2018 - Amendament admis 17
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:263 113 68 23 12 12 8 11 11 5
- voturi pentru (DA):2 - - 1 - 1 - - - -
- voturi împotrivă (NU):259 113 68 21 12 11 8 11 10 5
- abțineri:2 - - 1 - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
4. Ampleev Andrian Minoritati NU
5. Anastase Roberta Alma PNL NU
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Anton Anton ALDE NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL NU
11. Arsu Alin-Ionuț USR NU
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL NU
16. Balint Liviu-Ioan PNL NU
17. Banias Mircea Marius PNL NU
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - NU
20. Bănicioiu Nicolae PRO Europa NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benedek Zacharie UDMR NU
24. Benga Tudor - Vlad USR NU
25. Bica Dănuț PNL NU
26. Birchall Ana PSD NU
27. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
30. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
31. Bode Lucian Nicolae PNL NU
32. Bodea Marius PNL NU
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa NU
34. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
35. Bontea Vlad PSD NU
36. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
37. Borza Remus-Adrian PNL NU
38. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD NU
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
41. Bran Ioana PSD NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
43. Budăi Marius-Constantin PSD NU
44. Buican Cristian PNL NU
45. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
46. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
47. Burciu Cristina PNL NU
48. Calista Mara-Daniela PNL NU
49. Calotă Florică Ică ALDE NU
50. Căciulă Aurel PSD NU
51. Călin Ion PSD NU
52. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
53. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
54. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE NU
55. Cherecheș Florica PNL NU
56. Cherecheș Viorica PNL NU
57. Chiriac Viorel PSD NU
58. Cioabă Petre PSD NU
59. Ciocan Dan PSD NU
60. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
62. Cîmpeanu Sorin Mihai PNL NU
63. Cîtea Vasile PSD NU
64. Cobuz Maricela PSD NU
65. Cocoș Vasile PSD NU
66. Codreanu Constantin PMP NU
67. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
68. Cosma Lavinia-Corina USR NU
69. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
70. Cristache Cătălin PMP NU
71. Csép Éva-Andrea UDMR NU
72. Csoma Botond UDMR NU
73. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
74. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
75. Culeafă Mihai PNL NU
76. Cupă Ion ALDE NU
77. Cupșa Ioan PNL NU
78. Dan Nicușor Daniel USR NU
79. Dehelean Silviu USR NU
80. Dinu Cristina-Elena PSD NU
81. Dîrzu Ioan PSD NU
82. Dobre Victor Paul PNL NU
83. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
84. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
85. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
86. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
87. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
88. Drulă Cătălin USR Abținere
89. Dunava Costel Neculai PSD NU
90. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
91. Farago Petru UDMR NU
92. Fădor Angelica PNL NU
93. Firczak Iulius Marian Minoritati NU
94. Florea Damian PNL NU
95. Florea Oana-Consuela PSD NU
96. Floroiu Ionel PSD NU
97. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
98. Furic Iarco Minoritati NU
99. Furtună Mirela PSD NU
100. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
101. Gavrilă Camelia PSD NU
102. Gavrilescu Grațiela Leocadia - NU
103. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
104. Găină Mihăiță PNL NU
105. Georgescu Laura PSD NU
106. Georgescu Nicolae PSD NU
107. Gerea Andrei Dominic ALDE NU
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
109. Gheorghe Tinel PNL NU
110. Gheorghiu Bogdan PNL NU
111. Gherman Dumitru PSD NU
112. Ghilea Găvrilă PNL NU
113. Gilia Claudia PSD NU
114. Giugea Nicolae PNL NU
115. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
116. Gudu Vasile PNL NU
117. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa NU
118. Hărătău Elena PNL NU
119. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
120. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
121. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
122. Iancu Iulian PSD NU
123. Iancu Marius-Ionel PSD NU
124. Ibram Iusein Minoritati NU
125. Iftimie Neculai - NU
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
127. Intotero Natalia-Elena PSD NU
128. Ion Stelian-Cristian USR NU
129. Ionescu George PNL NU
130. Ioniță Antoneta PNL NU
131. Itu Cornel PSD NU
132. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
133. Jivan Luminița-Maria PSD NU
134. Korodi Attila UDMR NU
135. Lazăr Sorin PSD NU
136. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
137. Lovin Dumitru ALDE NU
138. Lungu Tudorița PNL NU
139. Lupașcu Costel PSD NU
140. Manole Petre-Florin PSD NU
141. Mareș Mara PNL NU
142. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
143. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
144. Meiroșu Marilena-Emilia PSD NU
145. Mihalescul Dumitru PNL NU
146. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
147. Mircea Florin PSD NU
148. Mînzatu Roxana PSD NU
149. Mocioalcă Ion PRO Europa NU
150. Mohaci Mihai PRO Europa NU
151. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
153. Movilă Petru PMP NU
154. Mușoiu Ștefan PSD NU
155. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
157. Neagu Nicolae PNL NU
158. Neață Eugen PSD NU
159. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa Abținere
160. Nicoară Romeo Florin PNL NU
161. Nistor Laurențiu PSD NU
162. Niță Mihai PRO Europa NU
163. Niță Nicu PSD NU
164. Nosa Iuliu PSD NU
165. Olar Corneliu PNL NU
166. Oprea Dumitru PNL NU
167. Oteșanu Daniela PSD NU
168. Palăr Ionel PNL NU
169. Pambuccian Varujan Minoritati NU
170. Paraschiv Rodica PSD NU
171. Pașcan Emil-Marius PMP NU
172. Păle Dănuț PSD NU
173. Petcu Toma-Florin ALDE NU
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati NU
175. Petric Octavian PRO Europa NU
176. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
178. Pistru Eusebiu-Manea ALDE NU
179. Pop Andrei PSD NU
180. Pop Georgian PRO Europa NU
181. Pop Tudor Rareș USR NU
182. Popa Florin PSD NU
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
184. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
185. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
186. Presură Alexandra PSD NU
187. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
189. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
190. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
191. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
192. Rădulescu Alexandru PSD NU
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
195. Răduț Violeta PSD NU
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
197. Roman Florin-Claudiu PNL NU
198. Roman Ioan Sorin PSD NU
199. Romanescu Cristinel PNL NU
200. Roșca Lucreția PSD NU
201. Rotaru Răzvan-Ilie PSD NU
202. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
203. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL NU
204. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
205. Sefer Cristian-George PSD NU
206. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
207. Seres Dénes UDMR NU
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
209. Simion Lucian-Eduard PSD NU
210. Simionca Ionuț PMP NU
211. Simonis Alfred - Robert PSD NU
212. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
213. Solomon Adrian PSD NU
214. Spânu Ion PRO Europa NU
215. Stan Viorel PSD NU
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
217. Stancu Florinel PRO Europa NU
218. Stativă Irinel Ioan PSD NU
219. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
220. Suciu Matei PSD NU
221. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
222. Surgent Marius-Gheorghe ALDE NU
223. Șarapatin Elvira PSD NU
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
225. Șimon Gheorghe PSD NU
226. Șișcu George PNL NU
227. Șotcan Theodora PSD NU
228. Șova Lucian PSD NU
229. Șovăială Constantin PNL NU
230. Ștefan Corneliu PSD NU
231. Ștefan Ion PNL NU
232. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
233. Tabugan Ion ALDE NU
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
235. Teacă Alexandru PMP NU
236. Teiș Alina PSD NU
237. Tîlvăr Angel PSD NU
238. Todor Adrian PSD NU
239. Toma Ilie PSD NU
240. Trăilă Cristina PNL NU
241. Tripa Florin-Dan PSD NU
242. Tudor Beatrice PSD NU
243. Turcan Raluca PNL NU
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
245. Tușa Adriana Diana PSD NU
246. Țachianu Marian PSD NU
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
248. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
249. Varga Glad-Aurel PNL NU
250. Varga Vasile PNL NU
251. Vasilescu Lia Olguța PSD NU
252. Vass Levente UDMR NU
253. Velcea Nicolae PSD NU
254. Vexler Silviu Minoritati NU
255. Vișan George-Gabriel PSD NU
256. Vîrză Mihăiță PSD NU
257. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
258. Voicu Mihai Alexandru PNL NU
259. Vosganian Varujan ALDE NU
260. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
261. Weber Mihai PSD NU
262. Zainea Cornel USR NU
263. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 28 martie 2020, 14:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro