Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 13:32 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 13:32

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 549/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.143/2000 privind prevenirea și combaterea traficului și consumului ilicit de droguri, precum și a Legii nr.194/2011 privind combaterea operațiunilor cu produse susceptibile de a avea efecte psihoactive, altele decât cele prevăzute de acte normative în vigoare
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:294 122 69 24 19 13 12 14 16 5
- voturi pentru (DA):294 122 69 24 19 13 12 14 16 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Arsu Alin-Ionuț USR DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Axinte Vasile PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
20. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
39. Borza Remus-Adrian PSD DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
43. Bran Ioana PSD DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buican Cristian PNL DA
47. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
48. Bulai Iulian USR DA
49. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
50. Burciu Cristina PSD DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică ALDE DA
53. Căciulă Aurel PSD DA
54. Călin Ion PSD DA
55. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
56. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Cioabă Petre PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP DA
69. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
70. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
71. Constantin Daniel - DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR DA
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristache Cătălin PMP DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
81. Culeafă Mihai PNL DA
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
89. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
91. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR DA
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Fădor Angelica PNL DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Damian PRO Europa DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Camelia PSD DA
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
109. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
110. Găină Mihăiță PNL DA
111. Georgescu Laura PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghe Tinel PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
118. Gherman Dumitru PSD DA
119. Ghilea Găvrilă PNL DA
120. Gilia Claudia PSD DA
121. Giugea Nicolae PNL DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Vasile PNL DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Hărătău Elena PNL DA
126. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
127. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
128. Huncă Mihaela PRO Europa DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Iulian PSD DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
134. Intotero Natalia-Elena PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George PNL DA
137. Ioniță Antoneta PNL DA
138. Iordache Florin PSD DA
139. Itu Cornel PSD DA
140. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Korodi Attila UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
144. Lazăr Sorin PSD DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Victoria Minoritati DA
147. Lovin Dumitru ALDE DA
148. Lungu Tudorița PNL DA
149. Lupașcu Costel PSD DA
150. Lupescu Dumitru USR DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Mareș Mara PNL DA
154. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Mihalescul Dumitru PNL DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Mînzatu Roxana PSD DA
162. Mocanu Adrian ALDE DA
163. Moise Costin-Sebastian PMP DA
164. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
165. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
166. Movilă Petru PMP DA
167. Mușoiu Ștefan PSD DA
168. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
169. Neagu Nicolae PNL DA
170. Neață Eugen PSD DA
171. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
172. Nicoară Romeo Florin PNL DA
173. Nicolae Andrei PSD DA
174. Nistor Laurențiu PSD DA
175. Niță Mihai PRO Europa DA
176. Niță Nicu PSD DA
177. Nosa Iuliu PSD DA
178. Olteanu Daniel ALDE DA
179. Oprea Dumitru PNL DA
180. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
181. Oros Nechita-Adrian PNL DA
182. Oteșanu Daniela PSD DA
183. Palăr Ionel PNL DA
184. Pambuccian Varujan Minoritati DA
185. Pană Adriana-Doina PSD DA
186. Paraschiv Rodica PSD DA
187. Pașcan Emil-Marius PMP DA
188. Păle Dănuț PSD DA
189. Petcu Toma-Florin ALDE DA
190. Petrea Gabriel PRO Europa DA
191. Petric Octavian PRO Europa DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
194. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
195. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
196. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
197. Pop Andrei PSD DA
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
201. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR DA
210. Radu Anișoara PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
214. Rădulescu Alexandru PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
217. Răduț Violeta PSD DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Romanescu Cristinel PNL DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Alexandru PSD DA
224. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
225. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
226. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
228. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
229. Sefer Cristian-George PSD DA
230. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
233. Simion Lucian-Eduard PSD DA
234. Simionca Ionuț PMP DA
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
240. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
241. Stancu Florinel PRO Europa DA
242. Stativă Irinel Ioan PSD DA
243. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
244. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
245. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
246. Suciu Matei PSD DA
247. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
248. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
249. Szabó Ödön UDMR DA
250. Șarapatin Elvira PSD DA
251. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
252. Șimon Gheorghe PSD DA
253. Șișcu George PNL DA
254. Șotcan Theodora PSD DA
255. Șova Lucian PSD DA
256. Șovăială Constantin PNL DA
257. Ștefan Corneliu PSD DA
258. Ștefan Ion PNL DA
259. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
260. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
261. Teacă Alexandru PMP DA
262. Teiș Alina PSD DA
263. Terea Ioan PSD DA
264. Tîlvăr Angel PSD DA
265. Todor Adrian PSD DA
266. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
267. Toma Ilie PSD DA
268. Trăilă Cristina PNL DA
269. Tripa Florin-Dan PSD DA
270. Tudor Beatrice PSD DA
271. Turcan Raluca PNL DA
272. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
273. Tușa Adriana Diana PSD DA
274. Țachianu Marian PSD DA
275. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
276. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
277. Varga Glad-Aurel PNL DA
278. Varga Vasile PNL DA
279. Vasilică Radu Costin PSD DA
280. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
281. Velcea Nicolae PSD DA
282. Vexler Silviu Minoritati DA
283. Vișan George-Gabriel PSD DA
284. Vîlceanu Dan PNL DA
285. Vîrză Mihăiță PSD DA
286. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
287. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
288. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
289. Vosganian Varujan ALDE DA
290. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
291. Weber Mihai PSD DA
292. Zainea Cornel USR DA
293. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
294. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 31 martie 2020, 20:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro