Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 13:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 13:31

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 15/2019 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 33/2007 privind organizarea și funcționarea Autorității Naționale de Reglementare în Domeniul Energiei
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:296 122 68 26 19 15 11 14 15 6
- voturi pentru (DA):264 120 66 - 19 15 10 14 15 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:31 1 2 26 - - 1 - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Arsu Alin-Ionuț USR Abținere
14. Avram Constantin ALDE DA
15. Axinte Vasile PSD DA
16. Babuș Radu PSD DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
19. Banias Mircea Marius PRO România DA
20. Barna Ilie Dan USR Abținere
21. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
27. Benkő Erika UDMR DA
28. Bica Dănuț PNL DA
29. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
30. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
31. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
32. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bodea Marius PNL DA
35. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
36. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
37. Bontea Vlad PSD DA
38. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
39. Borza Remus-Adrian PSD DA
40. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
42. Bran-Voinea Ioana PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buican Cristian PNL DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR Abținere
48. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
49. Burciu Cristina PSD DA
50. Calista Mara-Daniela PNL DA
51. Calotă Florică Ică ALDE DA
52. Căciulă Aurel PSD DA
53. Călin Ion PSD DA
54. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
55. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
56. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
57. Cherecheș Florica PNL DA
58. Cherecheș Viorica PNL DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
60. Chiriac Viorel PSD DA
61. Cioabă Petre PSD DA
62. Ciocan Dan PSD DA
63. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO România DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Cocoș Vasile PSD DA
68. Codreanu Constantin PMP DA
69. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
70. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
71. Constantin Daniel - DA
72. Cosma Andreea PSD DA
73. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
74. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
75. Cristache Cătălin PMP DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
80. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
81. Culeafă Mihai PNL DA
82. Cupă Ion ALDE DA
83. Cupșa Ioan PNL DA
84. Dehelean Silviu USR Abținere
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Dîrzu Ioan PSD DA
87. Dobre Victor Paul PNL DA
88. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
89. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
91. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR Abținere
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR Abținere
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Fădor Angelica PNL DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Floroiu Ionel PSD DA
103. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Camelia PSD DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
108. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
109. Găină Mihăiță PNL DA
110. Georgescu Laura PSD DA
111. Georgescu Nicolae PSD DA
112. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
113. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
114. Gheorghe Tinel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Gherman Dumitru PSD DA
118. Ghilea Găvrilă PNL DA
119. Gilia Claudia PSD DA
120. Giugea Nicolae PNL DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Vasile PNL DA
123. Halici Nicușor PSD DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Huncă Mihaela PRO România DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
129. Iancu Iulian PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena PSD DA
134. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
135. Ionescu George PNL DA
136. Ioniță Antoneta PNL DA
137. Iordache Florin PSD DA
138. Itu Cornel PSD DA
139. Iurișniți Cristina-Ionela USR Abținere
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Korodi Attila UDMR DA
142. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
143. Lazăr Sorin PSD DA
144. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
145. Longher Victoria Minoritati DA
146. Lovin Dumitru ALDE DA
147. Lungu Tudorița PNL DA
148. Lupescu Dumitru USR Abținere
149. Macovei Silviu Nicu PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
151. Manole Petre-Florin PSD DA
152. Mareș Mara PNL DA
153. Marica Petru-Sorin PRO România DA
154. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
155. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
156. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
157. Mihalescul Dumitru PNL DA
158. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
159. Mircea Florin PSD DA
160. Mînzatu Roxana PSD DA
161. Mocanu Adrian ALDE DA
162. Moise Costin-Sebastian PMP DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
165. Movilă Petru PMP DA
166. Mușoiu Ștefan PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
168. Neagu Nicolae PNL DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
171. Nicoară Romeo Florin PNL DA
172. Nicolae Andrei PSD DA
173. Nistor Laurențiu PSD DA
174. Niță Mihai PRO România DA
175. Niță Nicu PSD DA
176. Nosa Iuliu PSD DA
177. Olteanu Daniel ALDE DA
178. Oprea Dumitru PNL DA
179. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
180. Oros Nechita-Adrian PNL DA
181. Oteșanu Daniela PSD DA
182. Palăr Ionel PNL DA
183. Pambuccian Varujan Minoritati DA
184. Pană Adriana-Doina PSD DA
185. Paraschiv Rodica PSD DA
186. Pașcan Emil-Marius PMP DA
187. Păle Dănuț PSD DA
188. Petcu Toma-Florin ALDE DA
189. Petrea Gabriel PRO România DA
190. Petric Octavian PRO România DA
191. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
192. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
193. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
194. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
195. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
196. Pop Andrei PSD DA
197. Pop Tudor Rareș USR Abținere
198. Popa Florin PSD DA
199. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
200. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
201. Popescu Nicolae-Daniel USR Abținere
202. Popescu Pavel PNL DA
203. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
204. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prisnel Adrian-Claudiu USR Abținere
208. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
210. Radu Anișoara PSD DA
211. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
212. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
213. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
214. Rădulescu Alexandru PSD DA
215. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
216. Rădulescu Dan-Răzvan USR Abținere
217. Răduț Violeta PSD DA
218. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
219. Roman Florin-Claudiu PNL DA
220. Roman Ioan Sorin PSD DA
221. Romanescu Cristinel PNL DA
222. Roșca Lucreția PSD DA
223. Rotaru Alexandru PSD DA
224. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
225. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
226. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
227. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
228. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
229. Sefer Cristian-George PSD DA
230. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
231. Seres Dénes UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
233. Simion Lucian-Eduard PSD DA
234. Simionca Ionuț PMP Abținere
235. Simonis Alfred - Robert PSD DA
236. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
237. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
238. Solomon Adrian PSD DA
239. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
240. Stan Viorel PSD DA
241. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR Abținere
242. Stancu Florinel PRO România DA
243. Stativă Irinel Ioan PSD DA
244. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
245. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
246. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
247. Suciu Matei PSD DA
248. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
249. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
250. Szabó Ödön UDMR DA
251. Șarapatin Elvira PSD DA
252. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
253. Șimon Gheorghe PSD DA
254. Șișcu George PNL DA
255. Șotcan Theodora PSD DA
256. Șova Lucian PSD DA
257. Șovăială Constantin PNL DA
258. Ștefan Corneliu PSD DA
259. Ștefan Ion PNL DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
261. Tabugan Ion ALDE DA
262. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
263. Teacă Alexandru PMP DA
264. Teiș Alina PSD DA
265. Terea Ioan PSD DA
266. Tîlvăr Angel PSD DA
267. Todor Adrian PSD DA
268. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
269. Toma Ilie PSD DA
270. Trăilă Cristina PNL DA
271. Tripa Florin-Dan PSD DA
272. Tudor Beatrice PSD DA
273. Turcan Raluca PNL DA
274. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
275. Tușa Adriana Diana PSD DA
276. Țachianu Marian PSD DA
277. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
278. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
279. Varga Glad-Aurel PNL DA
280. Varga Vasile PNL DA
281. Vasilică Radu Costin PSD -
282. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
283. Velcea Nicolae PSD DA
284. Vexler Silviu Minoritati DA
285. Vișan George-Gabriel PSD DA
286. Vîlceanu Dan PNL DA
287. Vîrză Mihăiță PSD DA
288. Vlad Sergiu Cosmin USR Abținere
289. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
290. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
291. Vosganian Varujan ALDE DA
292. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
293. Weber Mihai PSD DA
294. Zainea Cornel USR Abținere
295. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 22 septembrie 2020, 8:41
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro