Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 13:25 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 13:25

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 124/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.9/2019 pentru modificarea și completarea Legii nr.61/1993 privind alocația de stat pentru copii, precum și pentru modificarea art.58 alin.(1) din Legea nr.448/2006 privind protecția și promovarea drepturilor persoanelor cu handicap
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:211 123 - 24 19 14 - 13 13 5
- voturi pentru (DA):179 122 - 9 19 1 - 10 13 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:29 1 - 14 - 13 - 1 - -
- nu au votat:3 - - 1 - - - 2 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrușcă Dănuț PSD DA
5. Antal István-János UDMR DA
6. Anton Anton ALDE Abținere
7. Apjok Norbert UDMR DA
8. Arsu Alin-Ionuț USR DA
9. Avram Constantin ALDE Abținere
10. Axinte Vasile PSD DA
11. Babuș Radu PSD DA
12. Barna Ilie Dan USR Abținere
13. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
14. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
15. Bejinariu Eugen PSD DA
16. Bende Sándor UDMR DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
21. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
22. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
23. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
24. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
25. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
26. Bontea Vlad PSD DA
27. Borza Remus-Adrian PSD Abținere
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Bran-Voinea Ioana PSD DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
31. Budăi Marius-Constantin PSD DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR Abținere
34. Calotă Florică Ică ALDE Abținere
35. Căciulă Aurel PSD DA
36. Călin Ion PSD DA
37. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
38. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
39. Chiriac Viorel PSD DA
40. Cioabă Petre PSD DA
41. Ciocan Dan PSD DA
42. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
43. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
44. Cîtea Vasile PSD DA
45. Cobuz Maricela PSD DA
46. Cocoș Vasile PSD DA
47. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
48. Cosma Andreea PSD DA
49. Cosma Lavinia-Corina USR Abținere
50. Csép Éva-Andrea UDMR DA
51. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
54. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
55. Cupă Ion ALDE Abținere
56. Dehelean Silviu USR Abținere
57. Dinu Cristina-Elena PSD DA
58. Dîrzu Ioan PSD DA
59. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
60. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
61. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
62. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
63. Drulă Cătălin USR Abținere
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Duruș Vlad-Emanuel USR -
67. Erdei Dolóczki István UDMR DA
68. Farago Petru UDMR DA
69. Firczak Iulius Marian Minoritati Abținere
70. Florea Oana-Consuela PSD DA
71. Floroiu Ionel PSD DA
72. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
73. Furtună Mirela PSD DA
74. Gavrilă Camelia PSD DA
75. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
76. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
77. Georgescu Laura PSD DA
78. Georgescu Nicolae PSD DA
79. Gerea Andrei Dominic ALDE Abținere
80. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
81. Gherman Dumitru PSD DA
82. Gilia Claudia PSD DA
83. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
84. Halici Nicușor PSD DA
85. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
86. Huncă Mihaela PRO România DA
87. Iancu Iulian PSD DA
88. Iancu Marius-Ionel PSD DA
89. Ibram Iusein Minoritati DA
90. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
91. Intotero Natalia-Elena PSD DA
92. Ion Stelian-Cristian USR Abținere
93. Iordache Florin PSD DA
94. Itu Cornel PSD DA
95. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
96. Kelemen Hunor UDMR DA
97. Korodi Attila UDMR DA
98. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
99. Lazăr Sorin PSD DA
100. Lovin Dumitru ALDE Abținere
101. Lupașcu Costel PSD DA
102. Lupescu Dumitru USR Abținere
103. Macovei Silviu Nicu PSD DA
104. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
105. Manole Petre-Florin PSD DA
106. Marica Petru-Sorin PRO România DA
107. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
108. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
109. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
110. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
111. Mircea Florin PSD DA
112. Mînzatu Roxana PSD DA
113. Mocanu Adrian ALDE Abținere
114. Mocioalcă Ion PRO România DA
115. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
116. Mușoiu Ștefan PSD DA
117. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
118. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
119. Neață Eugen PSD DA
120. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
121. Nicolae Andrei PSD DA
122. Nicolicea Eugen PSD DA
123. Nistor Laurențiu PSD DA
124. Niță Mihai PRO România DA
125. Niță Nicu PSD DA
126. Nosa Iuliu PSD DA
127. Olteanu Daniel ALDE DA
128. Oprișcan Mihai Doru ALDE Abținere
129. Oteșanu Daniela PSD DA
130. Pambuccian Varujan Minoritati -
131. Pană Adriana-Doina PSD DA
132. Paraschiv Rodica PSD DA
133. Păle Dănuț PSD DA
134. Petcu Toma-Florin ALDE Abținere
135. Petrea Gabriel PRO România DA
136. Petric Octavian PRO România DA
137. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
138. Pistru Eusebiu-Manea ALDE Abținere
139. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
140. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
141. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
142. Pop Andrei PSD DA
143. Pop Tudor Rareș USR Abținere
144. Popa Florin PSD DA
145. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
146. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
147. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
150. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
151. Radu Anișoara PSD DA
152. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
153. Rădulescu Alexandru PSD DA
154. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
155. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
156. Răduț Violeta PSD DA
157. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
158. Roman Ioan Sorin PSD DA
159. Roșca Lucreția PSD DA
160. Rotaru Alexandru PSD DA
161. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
162. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
163. Sefer Cristian-George PSD DA
164. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
165. Seres Dénes UDMR DA
166. Simion Lucian-Eduard PSD DA
167. Simonis Alfred - Robert PSD DA
168. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
169. Solomon Adrian PSD DA
170. Stan Viorel PSD DA
171. Stancu Florinel PRO România DA
172. Stativă Irinel Ioan PSD DA
173. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
174. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
175. Suciu Matei PSD DA
176. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
177. Szabó Ödön UDMR DA
178. Șarapatin Elvira PSD DA
179. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
180. Șimon Gheorghe PSD DA
181. Șotcan Theodora PSD DA
182. Șova Lucian PSD DA
183. Ștefan Corneliu PSD DA
184. Tabugan Ion ALDE Abținere
185. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
186. Teiș Alina PSD DA
187. Terea Ioan PSD DA
188. Tîlvăr Angel PSD DA
189. Todor Adrian PSD DA
190. Toma Ilie PSD DA
191. Tripa Florin-Dan PSD DA
192. Tudor Beatrice PSD DA
193. Tușa Adriana Diana PSD DA
194. Țachianu Marian PSD DA
195. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
196. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
197. Vasile Daniel Minoritati DA
198. Vasilică Radu Costin PSD DA
199. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
200. Velcea Nicolae PSD DA
201. Vexler Silviu Minoritati DA
202. Vișan George-Gabriel PSD DA
203. Vîrză Mihăiță PSD DA
204. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
205. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
206. Vosganian Varujan ALDE Abținere
207. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
208. Weber Mihai PSD DA
209. Zainea Cornel USR Abținere
210. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
211. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 27 septembrie 2020, 4:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro