Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 13:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 13:23

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 584/2019 pentru înființarea Muzeului Național "Brătianu "
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:300 124 68 26 17 15 12 15 17 6
- voturi pentru (DA):273 109 68 26 17 15 12 15 6 5
- voturi împotrivă (NU):5 4 - - - - - - - 1
- abțineri:22 11 - - - - - - 11 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Arsu Alin-Ionuț USR DA
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Axinte Vasile PSD DA
17. Babuș Radu PSD Abținere
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
20. Banias Mircea Marius PRO România DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD Abținere
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Benkő Erika UDMR DA
29. Bica Dănuț PNL DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian PSD DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran-Voinea Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Cioabă Petre PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO România DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP DA
72. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
73. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
74. Constantin Daniel - DA
75. Cosma Andreea PSD DA
76. Cosma Lavinia-Corina USR DA
77. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
78. Cristache Cătălin PMP DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
81. Csoma Botond UDMR DA
82. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
83. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
84. Culeafă Mihai PNL DA
85. Cupă Ion ALDE DA
86. Cupșa Ioan PNL DA
87. Dehelean Silviu USR DA
88. Dinu Cristina-Elena PSD DA
89. Dîrzu Ioan PSD DA
90. Dobre Victor Paul PNL DA
91. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
92. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
93. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
94. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
95. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
96. Drulă Cătălin USR DA
97. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
98. Dunava Costel Neculai PSD DA
99. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
100. Erdei Dolóczki István UDMR DA
101. Farago Petru UDMR DA
102. Fădor Angelica PNL DA
103. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
104. Florea Damian PRO România DA
105. Florea Oana-Consuela PSD DA
106. Floroiu Ionel PSD DA
107. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD Abținere
108. Furtună Mirela PSD DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Camelia PSD DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
112. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
113. Găină Mihăiță PNL DA
114. Georgescu Laura PSD DA
115. Georgescu Nicolae PSD DA
116. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
117. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
118. Gheorghe Tinel PNL DA
119. Gheorghiu Bogdan PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
121. Ghilea Găvrilă PNL DA
122. Gilia Claudia PSD DA
123. Giugea Nicolae PNL DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Vasile PNL DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
129. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
130. Huncă Mihaela PRO România Abținere
131. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
132. Iancu Iulian PSD DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George PNL DA
139. Ioniță Antoneta PNL DA
140. Iordache Florin PSD DA
141. Itu Cornel PSD DA
142. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Lazăr Sorin PSD DA
145. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
146. Longher Victoria Minoritati DA
147. Lovin Dumitru ALDE DA
148. Lungu Tudorița PNL DA
149. Lupașcu Costel PSD DA
150. Lupescu Dumitru USR DA
151. Macovei Silviu Nicu PSD DA
152. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
153. Mareș Mara PNL DA
154. Marica Petru-Sorin PRO România Abținere
155. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
156. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD Abținere
157. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
158. Mihalescul Dumitru PNL DA
159. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
160. Mircea Florin PSD DA
161. Mînzatu Roxana PSD DA
162. Mocanu Adrian ALDE DA
163. Mocioalcă Ion PRO România Abținere
164. Moise Costin-Sebastian PMP DA
165. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
167. Movilă Petru PMP DA
168. Mușoiu Ștefan PSD DA
169. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
170. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
171. Neagu Nicolae PNL DA
172. Neață Eugen PSD DA
173. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România Abținere
174. Nicoară Romeo Florin PNL DA
175. Nicolae Andrei PSD Abținere
176. Nicolicea Eugen PSD NU
177. Nistor Laurențiu PSD DA
178. Niță Mihai PRO România Abținere
179. Niță Nicu PSD DA
180. Nosa Iuliu PSD DA
181. Olteanu Daniel ALDE DA
182. Oprea Dumitru PNL DA
183. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
184. Oros Nechita-Adrian PNL DA
185. Oteșanu Daniela PSD Abținere
186. Palăr Ionel PNL DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati DA
188. Pană Adriana-Doina PSD DA
189. Paraschiv Rodica PSD Abținere
190. Pașcan Emil-Marius PMP DA
191. Păle Dănuț PSD DA
192. Petcu Toma-Florin ALDE DA
193. Petrea Gabriel PRO România DA
194. Petric Octavian PRO România Abținere
195. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
196. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
197. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
198. Podașcă Gabriela-Maria PRO România Abținere
199. Ponta Victor-Viorel PRO România Abținere
200. Pop Andrei PSD DA
201. Pop Tudor Rareș USR DA
202. Popa Florin PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
204. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
205. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
206. Popescu Pavel PNL DA
207. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
208. Preda Cezar-Florin PNL DA
209. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
210. Presură Alexandra PSD DA
211. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
212. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina USR DA
214. Radu Anișoara PSD DA
215. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
216. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
217. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
218. Rădulescu Alexandru PSD DA
219. Rădulescu Cătălin-Marian PSD Abținere
220. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
221. Răduț Violeta PSD DA
222. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
223. Roman Florin-Claudiu PNL DA
224. Roman Ioan Sorin PSD DA
225. Romanescu Cristinel PNL DA
226. Roșca Lucreția PSD DA
227. Rotaru Alexandru PSD DA
228. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
229. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
230. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
231. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
232. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
233. Sefer Cristian-George PSD DA
234. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
235. Seres Dénes UDMR DA
236. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
237. Simion Lucian-Eduard PSD DA
238. Simionca Ionuț PMP DA
239. Simonis Alfred - Robert PSD DA
240. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
241. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
242. Solomon Adrian PSD NU
243. Stan Viorel PSD DA
244. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
245. Stancu Florinel PRO România Abținere
246. Stativă Irinel Ioan PSD NU
247. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
248. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
249. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
250. Suciu Matei PSD DA
251. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
252. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
253. Szabó Ödön UDMR DA
254. Șarapatin Elvira PSD DA
255. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
256. Șimon Gheorghe PSD DA
257. Șișcu George PNL DA
258. Șotcan Theodora PSD DA
259. Șova Lucian PSD DA
260. Șovăială Constantin PNL DA
261. Ștefan Corneliu PSD DA
262. Ștefan Ion PNL DA
263. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
264. Tabugan Ion ALDE DA
265. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
266. Teacă Alexandru PMP DA
267. Teiș Alina PSD DA
268. Terea Ioan PSD DA
269. Tîlvăr Angel PSD Abținere
270. Todor Adrian PSD DA
271. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
272. Toma Ilie PSD DA
273. Trăilă Cristina PNL DA
274. Tripa Florin-Dan PSD DA
275. Tudor Beatrice PSD DA
276. Turcan Raluca PNL DA
277. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
278. Tușa Adriana Diana PSD DA
279. Țachianu Marian PSD DA
280. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
281. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
282. Varga Glad-Aurel PNL DA
283. Varga Vasile PNL DA
284. Vasile Daniel Minoritati DA
285. Vasilică Radu Costin PSD Abținere
286. Văcaru Alin Vasile PRO România Abținere
287. Velcea Nicolae PSD Abținere
288. Vexler Silviu Minoritati DA
289. Vișan George-Gabriel PSD DA
290. Vîlceanu Dan PNL DA
291. Vîrză Mihăiță PSD DA
292. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
293. Vlăducă Oana-Silvia PRO România Abținere
294. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
295. Vosganian Varujan ALDE DA
296. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zainea Cornel USR DA
299. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 1 octombrie 2020, 21:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro