Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 13:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 13:18

Subiect vot: Vot final
PHC 64/2019 privind bugetul Camerei Deputaților pe anul 2020
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:301 123 70 26 19 15 11 14 17 6
- voturi pentru (DA):271 122 69 - 19 14 11 14 17 5
- voturi împotrivă (NU):29 1 - 26 - 1 - - - 1
- abțineri:1 - 1 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușcă Dănuț PSD DA
10. Antal István-János UDMR DA
11. Anton Anton ALDE DA
12. Apjok Norbert UDMR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Arsu Alin-Ionuț USR NU
15. Avram Constantin ALDE DA
16. Axinte Vasile PSD DA
17. Babuș Radu PSD DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
20. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
21. Barna Ilie Dan USR NU
22. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
23. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Bende Sándor UDMR DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR NU
28. Benkő Erika UDMR DA
29. Bica Dănuț PNL DA
30. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
31. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
32. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
33. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bodea Marius PNL DA
36. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
37. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
38. Bontea Vlad PSD DA
39. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
40. Borza Remus-Adrian PSD DA
41. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR NU
43. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
44. Bran Ioana PSD DA
45. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin PSD DA
47. Buican Cristian PNL DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR NU
50. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
51. Burciu Cristina PSD DA
52. Calista Mara-Daniela PNL DA
53. Calotă Florică Ică ALDE DA
54. Căciulă Aurel PSD DA
55. Călin Ion PSD DA
56. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
57. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
59. Cherecheș Florica PNL DA
60. Cherecheș Viorica PNL DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR NU
62. Chiriac Viorel PSD DA
63. Cioabă Petre PSD DA
64. Ciocan Dan PSD DA
65. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
67. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO Europa DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Cobuz Maricela PSD DA
70. Cocoș Vasile PSD DA
71. Codreanu Constantin PMP DA
72. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
73. Constantin Daniel - DA
74. Cosma Andreea PSD DA
75. Cosma Lavinia-Corina USR NU
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
77. Cristache Cătălin PMP DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan PSD DA
81. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
82. Culeafă Mihai PNL DA
83. Cupă Ion ALDE DA
84. Cupșa Ioan PNL DA
85. Dehelean Silviu USR NU
86. Dinu Cristina-Elena PSD DA
87. Dîrzu Ioan PSD DA
88. Dobre Victor Paul PNL DA
89. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
90. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
91. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
92. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
93. Drulă Cătălin USR NU
94. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
95. Dunava Costel Neculai PSD DA
96. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
97. Erdei Dolóczki István UDMR DA
98. Farago Petru UDMR DA
99. Fădor Angelica PNL DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Damian PRO Europa DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
105. Furic Iarco Minoritati DA
106. Furtună Mirela PSD DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Camelia PSD DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
110. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
111. Găină Mihăiță PNL DA
112. Georgescu Laura PSD DA
113. Georgescu Nicolae PSD DA
114. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghe Tinel PNL Abținere
117. Gheorghiu Bogdan PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
119. Gherman Dumitru PSD DA
120. Ghilea Găvrilă PNL DA
121. Gilia Claudia PSD DA
122. Giugea Nicolae PNL DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Vasile PNL DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Hărătău Elena PNL DA
127. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Huncă Mihaela PRO Europa DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iancu Iulian PSD DA
132. Iancu Marius-Ionel PSD DA
133. Ibram Iusein Minoritati DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR NU
137. Ionescu George PNL DA
138. Ioniță Antoneta PNL DA
139. Iordache Florin PSD DA
140. Itu Cornel PSD DA
141. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Korodi Attila UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
145. Lazăr Sorin PSD DA
146. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
147. Longher Victoria Minoritati DA
148. Lovin Dumitru ALDE DA
149. Lungu Tudorița PNL DA
150. Lupașcu Costel PSD DA
151. Lupescu Dumitru USR NU
152. Macovei Silviu Nicu PSD DA
153. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
154. Manole Petre-Florin PSD DA
155. Mareș Mara PNL DA
156. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
157. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
158. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
159. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
160. Mihalescul Dumitru PNL DA
161. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
162. Mircea Florin PSD DA
163. Mînzatu Roxana PSD DA
164. Mocanu Adrian ALDE NU
165. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
166. Moise Costin-Sebastian PMP DA
167. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
168. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
169. Movilă Petru PMP DA
170. Mușoiu Ștefan PSD DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
172. Neagu Nicolae PNL DA
173. Neață Eugen PSD DA
174. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
175. Nicoară Romeo Florin PNL DA
176. Nicolae Andrei PSD DA
177. Nicolicea Eugen PSD DA
178. Nistor Laurențiu PSD DA
179. Niță Mihai PRO Europa DA
180. Niță Nicu PSD DA
181. Nosa Iuliu PSD DA
182. Olar Corneliu PNL DA
183. Olteanu Daniel ALDE DA
184. Oprea Dumitru PNL DA
185. Oprișcan Mihai Doru ALDE DA
186. Oros Nechita-Adrian PNL DA
187. Oteșanu Daniela PSD DA
188. Palăr Ionel PNL DA
189. Pană Adriana-Doina PSD DA
190. Paraschiv Rodica PSD DA
191. Pașcan Emil-Marius PMP DA
192. Păle Dănuț PSD DA
193. Petcu Toma-Florin ALDE DA
194. Petrea Gabriel PRO Europa DA
195. Petric Octavian PRO Europa DA
196. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
197. Pistru Eusebiu-Manea ALDE DA
198. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
199. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
200. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
201. Pop Andrei PSD DA
202. Pop Tudor Rareș USR NU
203. Popa Florin PSD DA
204. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
205. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
206. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
207. Popescu Pavel PNL DA
208. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
209. Preda Cezar-Florin PNL DA
210. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
211. Presură Alexandra PSD DA
212. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
213. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina USR NU
215. Radu Anișoara PSD DA
216. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
217. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
218. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
219. Rădulescu Alexandru PSD DA
220. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
221. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
222. Răduț Violeta PSD DA
223. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
224. Roman Florin-Claudiu PNL DA
225. Roman Ioan Sorin PSD DA
226. Romanescu Cristinel PNL DA
227. Roșca Lucreția PSD DA
228. Rotaru Alexandru PSD DA
229. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
230. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
231. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
232. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
233. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
234. Sefer Cristian-George PSD DA
235. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
236. Seres Dénes UDMR DA
237. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
238. Simion Lucian-Eduard PSD DA
239. Simionca Ionuț PMP DA
240. Simonis Alfred - Robert PSD DA
241. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
242. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
245. Stan Viorel PSD DA
246. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
247. Stancu Florinel PRO Europa DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
250. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
251. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
252. Suciu Matei PSD DA
253. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
254. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
255. Szabó Ödön UDMR DA
256. Șarapatin Elvira PSD DA
257. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
258. Șimon Gheorghe PSD DA
259. Șișcu George PNL DA
260. Șotcan Theodora PSD DA
261. Șova Lucian PSD NU
262. Șovăială Constantin PNL DA
263. Ștefan Corneliu PSD DA
264. Ștefan Ion PNL DA
265. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
266. Tabugan Ion ALDE DA
267. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
268. Teacă Alexandru PMP DA
269. Teiș Alina PSD DA
270. Terea Ioan PSD DA
271. Tîlvăr Angel PSD DA
272. Todor Adrian PSD DA
273. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
274. Toma Ilie PSD DA
275. Trăilă Cristina PNL DA
276. Tripa Florin-Dan PSD DA
277. Tudor Beatrice PSD DA
278. Turcan Raluca PNL DA
279. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
280. Tușa Adriana Diana PSD DA
281. Țachianu Marian PSD DA
282. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
283. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
284. Varga Glad-Aurel PNL DA
285. Varga Vasile PNL DA
286. Vasile Daniel Minoritati DA
287. Vasilică Radu Costin PSD DA
288. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
289. Velcea Nicolae PSD DA
290. Vexler Silviu Minoritati DA
291. Vișan George-Gabriel PSD DA
292. Vîlceanu Dan PNL DA
293. Vîrză Mihăiță PSD DA
294. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
295. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
296. Voicu Mihai Alexandru PNL DA
297. Vosganian Varujan ALDE DA
298. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
299. Zainea Cornel USR NU
300. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
301. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 13 iulie 2020, 7:03
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro