Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 18.12.2019 > 10:31 Versiunea pentru printare
Miercuri, 18 decembrie 2019, ora 10:31

Subiect vot: Modificare ordine de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:255 120 59 25 16 8 8 9 7 3
- voturi pentru (DA):108 1 59 25 - 7 8 5 2 1
- voturi împotrivă (NU):145 119 - - 16 1 - 4 3 2
- abțineri:2 - - - - - - - 2 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati NU
3. Alexe Costel PNL DA
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD NU
9. Antal István-János UDMR NU
10. Ardelean Ben-Oni PNL DA
11. Arsu Alin-Ionuț USR DA
12. Avram Constantin ALDE DA
13. Axinte Vasile PSD NU
14. Babuș Radu PSD NU
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PRO România NU
17. Banias Mircea Marius PRO România DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD NU
20. Bejinariu Eugen PSD NU
21. Bende Sándor UDMR NU
22. Benedek Zacharie UDMR NU
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Benkő Erika UDMR NU
25. Bica Dănuț PNL DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR NU
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD NU
28. Boboc Valentin Gabriel PSD NU
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România NU
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD NU
32. Bontea Vlad PSD NU
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran-Voinea Ioana PSD NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
38. Budăi Marius-Constantin PSD NU
39. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
40. Bulai Iulian USR DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Burciu Cristina PSD DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică ALDE DA
45. Căciulă Aurel PSD NU
46. Călin Ion PSD NU
47. Căprar Dorel-Gheorghe PSD NU
48. Căruceru Aida-Cristina PSD NU
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chichirău Cosette-Paula USR DA
52. Chiriac Viorel PSD NU
53. Cioabă Petre PSD NU
54. Ciocan Dan PSD NU
55. Ciofu Tamara-Dorina PSD NU
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
57. Cîmpeanu Sorin Mihai PRO România DA
58. Cîtea Vasile PSD NU
59. Cobuz Maricela PSD NU
60. Cocoș Vasile PSD NU
61. Cojocaru Petru-Bogdan PSD NU
62. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
63. Constantin Daniel - DA
64. Cosma Andreea PSD NU
65. Cosma Lavinia-Corina USR DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
67. Cristache Cătălin PMP DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR NU
69. Csoma Botond UDMR NU
70. Cuc Alexandru-Răzvan PSD NU
71. Cucșa Marian-Gheorghe - NU
72. Culeafă Mihai PNL DA
73. Cupă Ion ALDE DA
74. Cupșa Ioan PNL DA
75. Dehelean Silviu USR DA
76. Dinu Cristina-Elena PSD NU
77. Dîrzu Ioan PSD NU
78. Dobre Victor Paul PNL DA
79. Dobrică Ionela Viorela PSD NU
80. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD NU
81. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
82. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
83. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD NU
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dunava Costel Neculai PSD NU
86. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
87. Erdei Dolóczki István UDMR NU
88. Fădor Angelica PNL DA
89. Florea Oana-Consuela PSD NU
90. Floroiu Ionel PSD NU
91. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD NU
92. Furtună Mirela PSD NU
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilă Camelia PSD NU
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD NU
96. Georgescu Laura PSD NU
97. Georgescu Nicolae PSD NU
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
99. Gheorghe Tinel PNL DA
100. Gheorghiu Bogdan PNL DA
101. Gherman Dumitru PSD NU
102. Ghilea Găvrilă PNL DA
103. Gilia Claudia PSD NU
104. Giugea Nicolae PNL DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Gudu Vasile PNL DA
107. Halici Nicușor PSD NU
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
112. Iancu Iulian PSD NU
113. Iancu Marius-Ionel PSD NU
114. Ibram Iusein Minoritati NU
115. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
116. Intotero Natalia-Elena PSD NU
117. Ion Stelian-Cristian USR DA
118. Ionescu George PNL DA
119. Ioniță Antoneta PNL DA
120. Iordache Florin PSD NU
121. Itu Cornel PSD NU
122. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
123. Korodi Attila UDMR NU
124. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
125. Lazăr Sorin PSD NU
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Victoria Minoritati NU
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupașcu Costel PSD NU
130. Lupescu Dumitru USR DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD NU
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
133. Manole Petre-Florin PSD NU
134. Mareș Mara PNL DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR NU
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD NU
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
140. Mircea Florin PSD NU
141. Mînzatu Roxana PSD NU
142. Mocanu Adrian ALDE DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Movilă Petru PMP DA
146. Mușoiu Ștefan PSD NU
147. Nasra Gabriel-Horia PSD NU
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD NU
151. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România Abținere
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD NU
154. Nistor Laurențiu PSD NU
155. Niță Nicu PSD NU
156. Nosa Iuliu PSD NU
157. Olteanu Daniel ALDE DA
158. Oprea Dumitru PNL DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Pană Adriana-Doina PSD NU
162. Paraschiv Rodica PSD NU
163. Pașcan Emil-Marius PMP DA
164. Păle Dănuț PSD NU
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
168. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD NU
169. Pop Andrei PSD NU
170. Pop Tudor Rareș USR DA
171. Popa Florin PSD NU
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
173. Popescu Mariana-Venera Minoritati NU
174. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
175. Popescu Pavel PNL DA
176. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
177. Presură Alexandra PSD NU
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Radu Anișoara PSD NU
182. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD NU
183. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
184. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
185. Rădulescu Alexandru PSD NU
186. Rădulescu Cătălin-Marian PSD NU
187. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
188. Răduț Violeta PSD NU
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
190. Roman Ioan Sorin PSD NU
191. Romanescu Cristinel PNL DA
192. Roșca Lucreția PSD NU
193. Rotaru Alexandru PSD NU
194. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
195. Sebestyén Csaba-István UDMR NU
196. Sefer Cristian-George PSD NU
197. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
198. Seres Dénes UDMR NU
199. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
200. Simion Lucian-Eduard PSD NU
201. Simonis Alfred - Robert PSD NU
202. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
203. Socotar Gheorghe-Dinu PSD NU
204. Solomon Adrian PSD NU
205. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
206. Stan Viorel PSD NU
207. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR DA
208. Stancu Florinel PRO România NU
209. Stativă Irinel Ioan PSD NU
210. Steriu Valeriu-Andrei PSD NU
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Matei PSD NU
213. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
214. Szabó Ödön UDMR NU
215. Șarapatin Elvira PSD NU
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
217. Șimon Gheorghe PSD NU
218. Șișcu George PNL DA
219. Șotcan Theodora PSD NU
220. Șova Lucian PSD NU
221. Șovăială Constantin PNL DA
222. Ștefan Corneliu PSD NU
223. Ștefan Ion PNL DA
224. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
225. Tabugan Ion ALDE DA
226. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
227. Teacă Alexandru PMP DA
228. Teiș Alina PSD NU
229. Terea Ioan PSD NU
230. Tîlvăr Angel PSD NU
231. Todor Adrian PSD NU
232. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
233. Toma Ilie PSD NU
234. Trăilă Cristina PNL DA
235. Tripa Florin-Dan PSD NU
236. Tudor Beatrice PSD NU
237. Turcan Raluca PNL DA
238. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
239. Tușa Adriana Diana PSD NU
240. Țachianu Marian PSD NU
241. Ursu Răzvan-Ion PSD NU
242. Varga Glad-Aurel PNL DA
243. Varga Vasile PNL DA
244. Vasilică Radu Costin PSD NU
245. Velcea Nicolae PSD NU
246. Vișan George-Gabriel PSD NU
247. Vîlceanu Dan PNL DA
248. Vîrză Mihăiță PSD NU
249. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
250. Vlăducă Oana-Silvia PRO România Abținere
251. Vosganian Varujan ALDE NU
252. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD NU
253. Weber Mihai PSD NU
254. Zainea Cornel USR DA
255. Zamfira Constantin-Cătălin PSD NU

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 1 octombrie 2020, 22:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro