Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 12.12.2019 > 12:17 Versiunea pentru printare
Joi, 12 decembrie 2019, ora 12:17

Subiect vot: Ordinea de zi I
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil. PSD PNL USR UDMR Neafil.
- prezenți:124 10 53 9 1 5 11 4 2 2 3 15 2 - 7
- voturi pentru (DA):112 8 48 9 1 5 9 4 2 2 3 15 1 - 5
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:11 1 5 - - - 2 - - - - - 1 - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian deputat PNL DA
2. Adnagi Slavoliub deputat Minoritati DA
3. Ampleev Andrian deputat Minoritati DA
4. Anastase Roberta Alma deputat PNL DA
5. Andronache Gabriel deputat PNL DA
6. Baciu Gheorghe senator - -
7. Badea Viorel Riceard senator PNL DA
8. Balan Ioan deputat PNL DA
9. Balint Liviu-Ioan deputat PRO Europa DA
10. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
11. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
12. Bica Dănuț deputat PNL -
13. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat - DA
14. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
15. Bodea Marius deputat PNL DA
16. Boroianu Aurel-Robert deputat PNL DA
17. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
18. Bozianu Nicoleta-Cătălina deputat PMP DA
19. Buican Cristian deputat PNL DA
20. Bulacu Romulus senator PNL DA
21. Bulai Iulian deputat USR DA
22. Bumb Sorin-Ioan deputat PNL DA
23. Burciu Cristina deputat PSD DA
24. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
25. Calotă Florică Ică deputat ALDE DA
26. Caracota Iancu senator PNL DA
27. Căruceru Aida-Cristina deputat PSD Abținere
28. Cherecheș Florica deputat PNL DA
29. Cherecheș Viorica deputat PNL DA
30. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
31. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
32. Codreanu Constantin deputat PMP DA
33. Coliu Doru-Petrișor deputat PMP DA
34. Constantin Daniel deputat - DA
35. Covaciu Severica-Rodica senator - DA
36. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
37. Cristache Cătălin deputat PMP DA
38. Culeafă Mihai deputat PNL DA
39. Cupșa Ioan deputat PNL DA
40. Dobre Victor Paul deputat PNL DA
41. Dobrovie Matei-Adrian deputat PNL DA
42. Fădor Angelica deputat PNL DA
43. Filipescu Răducu-George senator PNL DA
44. Găină Mihăiță deputat PNL DA
45. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
46. Gheorghe Tinel deputat PNL DA
47. Giugea Nicolae deputat PNL DA
48. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
49. Gudu Vasile deputat PNL DA
50. Hadârcă Ion senator - DA
51. Hărătău Elena deputat PNL DA
52. Hărău Eleonora-Carmen senator PNL DA
53. Heiuș Lucian-Ovidiu deputat PNL DA
54. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
55. Iancu Iulian deputat PSD DA
56. Ilie Viorel senator - DA
57. Iliescu Cătălin Lucian senator - DA
58. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
59. Ionașcu Gabi senator - -
60. Ionescu George deputat PNL DA
61. Ioniță Antoneta deputat PNL DA
62. Iordache Florin deputat PSD DA
63. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
64. Lungu Tudorița deputat PNL DA
65. Lupescu Dumitru deputat USR DA
66. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
67. Marciu Ovidiu-Cristian-Dan senator PSD DA
68. Mareș Mara deputat PNL -
69. Marin Gheorghe senator PSD DA
70. Meleșcanu Teodor Viorel senator PSD DA
71. Mihail Radu-Mihai senator USR -
72. Mihalescul Dumitru deputat PNL DA
73. Moise Costin-Sebastian deputat PMP DA
74. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
75. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
76. Movilă Petru deputat PMP DA
77. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
78. Neagu Nicolae deputat PNL DA
79. Nicoară Romeo Florin deputat PNL DA
80. Nicolae Andrei deputat PSD DA
81. Oprea Mario-Ovidiu senator PNL DA
82. Oprișcan Mihai Doru deputat ALDE DA
83. Pereș Alexandru senator PNL DA
84. Petcu Toma-Florin deputat ALDE DA
85. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL -
86. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
87. Pop Andrei deputat PSD DA
88. Pop Georgian deputat PRO Europa DA
89. Popa Cornel senator PNL DA
90. Popescu Nicolae-Daniel deputat USR DA
91. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
92. Preda Cezar-Florin deputat PNL -
93. Presadă Florina-Raluca senator USR DA
94. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
95. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
96. Raețchi Ovidiu Alexandru deputat PNL DA
97. Răcuci Claudiu-Vasile deputat PNL DA
98. Rădulescu Cătălin-Marian deputat PSD -
99. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
100. Romanescu Cristinel deputat PNL DA
101. Savin Emanoil senator - DA
102. Sămărtinean Cornel-Mircea deputat PMP DA
103. Sebestyén Csaba-István deputat UDMR DA
104. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
105. Simionca Ionuț deputat PMP DA
106. Sitterli Ovidiu-Ioan deputat PNL DA
107. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
108. Surgent Marius-Gheorghe deputat ALDE DA
109. Șișcu George deputat PNL DA
110. Șoptică Costel senator PNL DA
111. Șovăială Constantin deputat PNL DA
112. Ștefan Ion deputat PNL DA
113. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
114. Tabugan Ion deputat ALDE DA
115. Teacă Alexandru deputat PMP -
116. Todoran Adrian-Mihăiță deputat PMP -
117. Toma Cătălin Dumitru senator PNL DA
118. Trăilă Cristina deputat PNL DA
119. Turcescu Robert-Nicolae deputat PMP DA
120. Varga Vasile deputat PNL DA
121. Vasile Daniel deputat Minoritati DA
122. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
123. Vîlceanu Dan deputat PNL -
124. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 1 aprilie 2020, 15:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro