Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2019 > 12:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 decembrie 2019, ora 12:35

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 384/2019 pentru modificarea și completarea Legii statutului asistentului social în România nr.466/2004
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:249 104 57 22 12 10 10 12 17 5
- voturi pentru (DA):133 101 1 - 12 8 1 4 3 3
- voturi împotrivă (NU):24 - 1 21 - - - 1 - 1
- abțineri:92 3 55 1 - 2 9 7 14 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL Abținere
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati Abținere
5. Anastase Roberta Alma PNL Abținere
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL Abținere
7. Andronache Gabriel PNL Abținere
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR NU
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Balan Ioan PNL Abținere
16. Balint Liviu-Ioan PRO Europa Abținere
17. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR NU
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
20. Bălănescu Alexandru PRO Europa Abținere
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR NU
26. Bica Dănuț PNL Abținere
27. Birchall Ana PSD Abținere
28. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - Abținere
29. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
30. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
32. Bodea Marius PNL Abținere
33. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
34. Bontea Vlad PSD DA
35. Boroianu Aurel-Robert PNL Abținere
36. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD Abținere
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP Abținere
39. Bran Ioana PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL Abținere
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR NU
44. Bumb Sorin-Ioan PNL Abținere
45. Burciu Cristina PSD Abținere
46. Calista Mara-Daniela PNL Abținere
47. Calotă Florică Ică ALDE DA
48. Căciulă Aurel PSD DA
49. Călin Ion PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE Abținere
52. Cherecheș Florica PNL Abținere
53. Cherecheș Viorica PNL Abținere
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP Abținere
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP Abținere
64. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL Abținere
65. Cristache Cătălin PMP Abținere
66. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
67. Culeafă Mihai PNL Abținere
68. Cupșa Ioan PNL Abținere
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Victor Paul PNL Abținere
73. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
74. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
76. Dohotaru Adrian-Octavian - NU
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR NU
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL Abținere
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PNL Abținere
94. Georgescu Laura PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL Abținere
98. Gheorghe Tinel PNL Abținere
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati Abținere
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Giugea Nicolae PNL Abținere
104. Gudu Vasile PNL Abținere
105. Halici Nicușor PSD DA
106. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa Abținere
107. Hărătău Elena PNL Abținere
108. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL Abținere
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Huncă Mihaela PRO Europa Abținere
111. Huțucă Bogdan-Iulian PNL Abținere
112. Iancu Iulian PSD DA
113. Ibram Iusein Minoritati DA
114. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ion Stelian-Cristian USR NU
117. Ionescu George PNL Abținere
118. Ioniță Antoneta PNL Abținere
119. Iordache Florin PSD DA
120. Itu Cornel PSD DA
121. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL Abținere
123. Longher Victoria Minoritati Abținere
124. Lungu Tudorița PNL Abținere
125. Lupescu Dumitru USR NU
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Mareș Mara PNL Abținere
130. Marica Petru-Sorin PRO Europa Abținere
131. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Mihalescul Dumitru PNL Abținere
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocioalcă Ion PRO Europa Abținere
138. Mohaci Mihai PRO Europa Abținere
139. Moise Costin-Sebastian PMP DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
141. Movilă Petru PMP Abținere
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Neagu Nicolae PNL Abținere
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa Abținere
147. Nicoară Romeo Florin PNL Abținere
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Olteanu Daniel ALDE DA
153. Oros Nechita-Adrian PNL Abținere
154. Oteșanu Daniela PSD DA
155. Pambuccian Varujan Minoritati Abținere
156. Pană Adriana-Doina PSD DA
157. Paraschiv Rodica PSD DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petcu Toma-Florin ALDE DA
160. Petric Octavian PRO Europa Abținere
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Pirtea Marilen - Gabriel PNL Abținere
163. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa Abținere
164. Ponta Victor-Viorel PRO Europa Abținere
165. Pop Tudor Rareș USR NU
166. Popa Florin PSD DA
167. Popa Mihai Valentin PRO Europa Abținere
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
170. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
171. Popescu Virgil-Daniel PNL Abținere
172. Preda Cezar-Florin PNL Abținere
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL Abținere
176. Prună Cristina-Mădălina USR NU
177. Răcuci Claudiu-Vasile PNL Abținere
178. Rădulescu Alexandru PSD DA
179. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
183. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL Abținere
186. Roșca Lucreția PSD DA
187. Rotaru Alexandru PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL Abținere
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP Abținere
190. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL Abținere
191. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
192. Sefer Cristian-George PSD DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL Abținere
196. Simionca Ionuț PMP Abținere
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL Abținere
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stamatian Vasile-Florin PNL Abținere
201. Stan Viorel PSD DA
202. Stancu Florinel PRO Europa DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Alexandru PSD DA
205. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
207. Suciu Matei PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL Abținere
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șova Lucian PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL Abținere
218. Ștefan Corneliu PSD DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL Abținere
220. Tabugan Ion ALDE Abținere
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Teacă Alexandru PMP Abținere
223. Teiș Alina PSD DA
224. Terea Ioan PSD DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL Abținere
227. Tudor Beatrice PSD DA
228. Turcescu Robert-Nicolae PMP Abținere
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Țachianu Marian PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
232. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
233. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vass Levente UDMR DA
236. Văcaru Alin Vasile PRO Europa Abținere
237. Velcea Nicolae PSD DA
238. Vexler Silviu Minoritati Abținere
239. Vișan George-Gabriel PSD DA
240. Vîlceanu Dan PNL Abținere
241. Vîrză Mihăiță PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
243. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa Abținere
244. Vosganian Varujan ALDE DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zainea Cornel USR NU
248. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 5 aprilie 2020, 14:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro