Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2019 > 12:16 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 decembrie 2019, ora 12:16

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 303/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.32/2019 pentru autorizarea Serviciului de Protecție și Pază să înregistreze în evidențele proprii autovehiculele în care se deplasează Sanctitatea Sa Papa Francisc cu ocazia vizitei desfășurate pe teritoriul României
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:255 105 54 22 13 10 10 15 20 6
- voturi pentru (DA):254 105 54 22 13 10 10 15 19 6
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
17. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
20. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
21. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
22. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Bica Dănuț PNL DA
28. Birchall Ana PSD DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran Ioana PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Iulian USR DA
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Calotă Florică Ică ALDE DA
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
50. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
51. Cherecheș Florica PNL DA
52. Cherecheș Viorica PNL DA
53. Chiriac Viorel PSD DA
54. Cioabă Petre PSD DA
55. Ciocan Dan PSD DA
56. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cobuz Maricela PSD DA
60. Cocoș Vasile PSD DA
61. Codreanu Constantin PMP DA
62. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
63. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
64. Constantin Daniel - DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristache Cătălin PMP DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
68. Culeafă Mihai PNL DA
69. Cupșa Ioan PNL DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Dîrzu Ioan PSD DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
78. Drulă Cătălin USR DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Erdei Dolóczki István UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
87. Furic Iarco Minoritati DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilă Camelia PSD DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
92. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
93. Găină Mihăiță PNL DA
94. Georgescu Laura PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
97. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
98. Gheorghe Tinel PNL DA
99. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
100. Gherman Dumitru PSD DA
101. Ghilea Găvrilă PNL DA
102. Gilia Claudia PSD DA
103. Gudu Vasile PNL DA
104. Halici Nicușor PSD DA
105. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Huncă Mihaela PRO Europa DA
110. Iancu Iulian PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ion Stelian-Cristian USR DA
115. Ionescu George PNL DA
116. Ioniță Antoneta PNL DA
117. Iordache Florin PSD DA
118. Itu Cornel PSD DA
119. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Victoria Minoritati DA
123. Lungu Tudorița PNL DA
124. Lupescu Dumitru USR DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marica Petru-Sorin PRO Europa NU
130. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
131. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Mihalescul Dumitru PNL DA
134. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Mînzatu Roxana PSD DA
137. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
138. Mohaci Mihai PRO Europa DA
139. Moise Costin-Sebastian PMP DA
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
141. Movilă Petru PMP DA
142. Mușoiu Ștefan PSD DA
143. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
144. Neagu Nicolae PNL DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Nechifor Cătălin-Ioan PRO Europa DA
147. Nicoară Romeo Florin PNL DA
148. Nicolae Andrei PSD DA
149. Nicolicea Eugen PSD DA
150. Nistor Laurențiu PSD DA
151. Niță Nicu PSD DA
152. Olteanu Daniel ALDE DA
153. Oteșanu Daniela PSD DA
154. Pambuccian Varujan Minoritati DA
155. Pană Adriana-Doina PSD DA
156. Paraschiv Rodica PSD DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petcu Toma-Florin ALDE DA
159. Petrea Gabriel PRO Europa DA
160. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
161. Petric Octavian PRO Europa DA
162. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
163. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
164. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
165. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
166. Pop Andrei PSD DA
167. Pop Georgian PRO Europa DA
168. Pop Tudor Rareș USR DA
169. Popa Florin PSD DA
170. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
171. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
172. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
173. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
174. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
175. Preda Cezar-Florin PNL DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
179. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
182. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
183. Rădulescu Alexandru PSD DA
184. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
185. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
186. Răduț Violeta PSD DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Ioan Sorin PSD DA
190. Romanescu Cristinel PNL DA
191. Roșca Lucreția PSD DA
192. Rotaru Alexandru PSD DA
193. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
194. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
195. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
196. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
197. Sefer Cristian-George PSD DA
198. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
199. Seres Dénes UDMR DA
200. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
201. Simionca Ionuț PMP DA
202. Simonis Alfred - Robert PSD DA
203. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stan Viorel PSD DA
206. Stancu Florinel PRO Europa DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stănescu Alexandru PSD DA
209. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
210. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
211. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
212. Suciu Matei PSD DA
213. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
214. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șimon Gheorghe PSD DA
218. Șișcu George PNL DA
219. Șotcan Theodora PSD DA
220. Șova Lucian PSD DA
221. Șovăială Constantin PNL DA
222. Ștefan Corneliu PSD DA
223. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
224. Tabugan Ion ALDE DA
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Teacă Alexandru PMP DA
227. Teiș Alina PSD DA
228. Terea Ioan PSD DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Trăilă Cristina PNL DA
231. Tudor Beatrice PSD DA
232. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
233. Tușa Adriana Diana PSD DA
234. Țachianu Marian PSD DA
235. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
236. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
237. Varga Glad-Aurel PNL DA
238. Vasile Daniel Minoritati DA
239. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
240. Vasilică Radu Costin PSD DA
241. Vass Levente UDMR DA
242. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
243. Velcea Nicolae PSD DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vișan George-Gabriel PSD DA
246. Vîlceanu Dan PNL DA
247. Vîrză Mihăiță PSD DA
248. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
249. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
250. Vosganian Varujan ALDE DA
251. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
252. Weber Mihai PSD DA
253. Zainea Cornel USR DA
254. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
255. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 6 aprilie 2020, 9:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro