Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.12.2019 > 12:10 Versiunea pentru printare
Miercuri, 11 decembrie 2019, ora 12:10

Poziție pe
ordinea de zi:
18
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 234/2019 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.17/2019 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.66/2014 privind aprobarea Programului de stimulare a cumpărării de autoturisme noi
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO România Neafil.
- prezenți:261 107 58 21 14 10 11 15 20 5
- voturi pentru (DA):259 107 58 21 14 10 10 15 20 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Adnagi Slavoliub Minoritati DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Anastase Roberta Alma PNL DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Andrușcă Dănuț PSD DA
9. Antal István-János UDMR DA
10. Anton Anton ALDE DA
11. Apjok Norbert UDMR DA
12. Arsu Alin-Ionuț USR DA
13. Avram Constantin ALDE DA
14. Axinte Vasile PSD DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Balint Liviu-Ioan PRO România DA
17. Banias Mircea Marius PRO România DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Bălănescu Alexandru PRO România DA
20. Bănicioiu Nicolae PRO România DA
21. Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Bica Dănuț PNL DA
27. Birchall Ana PSD DA
28. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
29. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara - DA
30. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
31. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bodea Marius PNL DA
34. Bogaciu Alexandra-Corina PRO România DA
35. Bontea Vlad PSD DA
36. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
37. Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
40. Bran-Voinea Ioana PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Bulai Iulian USR DA
45. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
46. Burciu Cristina PSD DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Calotă Florică Ică ALDE DA
49. Căciulă Aurel PSD DA
50. Călin Ion PSD DA
51. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica ALDE DA
53. Cherecheș Florica PNL DA
54. Cherecheș Viorica PNL DA
55. Chiriac Viorel PSD DA
56. Cioabă Petre PSD DA
57. Ciocan Dan PSD DA
58. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
59. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Cobuz Maricela PSD DA
62. Cocoș Vasile PSD DA
63. Codreanu Constantin PMP DA
64. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
65. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
66. Constantin Daniel - DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristache Cătălin PMP DA
69. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
70. Culeafă Mihai PNL DA
71. Cupșa Ioan PNL DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Dîrzu Ioan PSD DA
75. Dobre Victor Paul PNL DA
76. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
77. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
78. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
79. Dohotaru Adrian-Octavian - Abținere
80. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
81. Drulă Cătălin USR DA
82. Dunava Costel Neculai PSD DA
83. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
84. Erdei Dolóczki István UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL DA
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
90. Furic Iarco Minoritati DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
95. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
96. Găină Mihăiță PNL DA
97. Georgescu Laura PSD DA
98. Georgescu Nicolae PSD DA
99. Gerea Andrei Dominic ALDE DA
100. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
101. Gheorghe Tinel PNL DA
102. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
103. Gherman Dumitru PSD DA
104. Ghilea Găvrilă PNL DA
105. Gilia Claudia PSD DA
106. Giugea Nicolae PNL DA
107. Gudu Vasile PNL DA
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PRO România DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PRO România DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Ibram Iusein Minoritati DA
117. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ion Stelian-Cristian USR DA
120. Ionescu George PNL DA
121. Ioniță Antoneta PNL DA
122. Iordache Florin PSD DA
123. Itu Cornel PSD DA
124. Iurișniți Cristina-Ionela USR DA
125. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Longher Victoria Minoritati DA
128. Lungu Tudorița PNL DA
129. Lupescu Dumitru USR DA
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marica Petru-Sorin PRO România DA
135. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
136. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL DA
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Mînzatu Roxana PSD DA
142. Mocioalcă Ion PRO România DA
143. Mohaci Mihai PRO România DA
144. Moise Costin-Sebastian PMP DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Movilă Petru PMP DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
149. Neagu Nicolae PNL DA
150. Neață Eugen PSD DA
151. Nechifor Cătălin-Ioan PRO România DA
152. Nicoară Romeo Florin PNL DA
153. Nicolae Andrei PSD DA
154. Nicolicea Eugen PSD DA
155. Nistor Laurențiu PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Olar Corneliu PNL DA
158. Olteanu Daniel ALDE DA
159. Oros Nechita-Adrian PNL DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Păle Dănuț PSD DA
165. Petcu Toma-Florin ALDE DA
166. Petrea Gabriel PRO România DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Petric Octavian PRO România DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
171. Podașcă Gabriela-Maria PRO România DA
172. Ponta Victor-Viorel PRO România DA
173. Pop Andrei PSD DA
174. Pop Georgian PRO România DA
175. Pop Tudor Rareș USR DA
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Mihai Valentin PRO România DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Preda Cezar-Florin PNL DA
183. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
186. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
189. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
190. Rădulescu Alexandru PSD DA
191. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
192. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
193. Răduț Violeta PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
195. Roman Ioan Sorin PSD DA
196. Romanescu Cristinel PNL DA
197. Roșca Lucreția PSD DA
198. Rotaru Alexandru PSD DA
199. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
200. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP -
201. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
202. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
203. Sefer Cristian-George PSD DA
204. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
205. Seres Dénes UDMR DA
206. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
207. Simionca Ionuț PMP DA
208. Simonis Alfred - Robert PSD DA
209. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
210. Solomon Adrian PSD DA
211. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
212. Stan Viorel PSD DA
213. Stancu Florinel PRO România DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Alexandru PSD DA
216. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Matei PSD DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Surgent Marius-Gheorghe ALDE DA
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
224. Șimon Gheorghe PSD DA
225. Șișcu George PNL DA
226. Șotcan Theodora PSD DA
227. Șova Lucian PSD DA
228. Șovăială Constantin PNL DA
229. Ștefan Corneliu PSD DA
230. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
231. Tabugan Ion ALDE DA
232. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
233. Teacă Alexandru PMP DA
234. Teiș Alina PSD DA
235. Terea Ioan PSD DA
236. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Tudor Beatrice PSD DA
239. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
240. Tușa Adriana Diana PSD DA
241. Țachianu Marian PSD DA
242. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
243. Varga Glad-Aurel PNL DA
244. Vasile Daniel Minoritati DA
245. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
246. Vasilică Radu Costin PSD DA
247. Vass Levente UDMR DA
248. Văcaru Alin Vasile PRO România DA
249. Velcea Nicolae PSD DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Vișan George-Gabriel PSD DA
252. Vîlceanu Dan PNL DA
253. Vîrză Mihăiță PSD DA
254. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
255. Vlăducă Oana-Silvia PRO România DA
256. Vosganian Varujan ALDE DA
257. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zainea Cornel USR DA
260. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 1 octombrie 2020, 22:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro