Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.10.2019 > 12:18 Versiunea pentru printare
Marți, 22 octombrie 2019, ora 12:18

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Respingere PL 334/2019 pentru modificarea si completarea art.214 din Legea educației naționale nr.1/2011
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:264 108 64 26 16 - 7 14 24 5
- voturi pentru (DA):153 107 - - 16 - - 11 17 2
- voturi împotrivă (NU):99 1 64 26 - - 7 - - 1
- abțineri:12 - - - - - - 3 7 2
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL NU
2. Adnagi Slavoliub Minoritati Abținere
3. Alexe Costel PNL NU
4. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
5. Ampleev Andrian Minoritati DA
6. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
7. Andronache Gabriel PNL NU
8. Apjok Norbert UDMR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL NU
10. Arsu Alin-Ionuț USR NU
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balan Ioan PNL NU
14. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Barna Ilie Dan USR NU
17. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
18. Bălănescu Alexandru PRO Europa DA
19. Bejinariu Eugen PSD DA
20. Bende Sándor UDMR DA
21. Benga Tudor - Vlad USR NU
22. Benkő Erika UDMR DA
23. Bica Dănuț PNL NU
24. Bichineț Corneliu PMP NU
25. Birchall Ana PSD DA
26. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL NU
30. Bodea Marius PNL NU
31. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
32. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
33. Bontea Vlad PSD DA
34. Boroianu Aurel-Robert PNL NU
35. Borza Remus-Adrian PSD NU
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP NU
38. Bran-Voinea Ioana PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Buican Cristian PNL NU
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR NU
43. Bumb Sorin-Ioan PNL NU
44. Burciu Cristina PSD DA
45. Calista Mara-Daniela PNL NU
46. Calotă Florică Ică PRO Europa Abținere
47. Căciulă Aurel PSD DA
48. Călin Ion PSD DA
49. Căprar Dorel-Gheorghe PSD DA
50. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica - Abținere
52. Cherecheș Florica PNL NU
53. Chichirău Cosette-Paula USR NU
54. Chiriac Viorel PSD DA
55. Cioabă Petre PSD DA
56. Ciocan Dan PSD DA
57. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Cocoș Vasile PSD DA
60. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
61. Cosma Lavinia-Corina USR NU
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL NU
63. Cristache Cătălin PMP NU
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
66. Csoma Botond UDMR DA
67. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
68. Culeafă Mihai PNL NU
69. Cupă Ion - Abținere
70. Cupșa Ioan PNL NU
71. Dehelean Silviu USR NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Dîrzu Ioan PSD DA
74. Dobre Victor Paul PNL NU
75. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
76. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
77. Dobrovie Matei-Adrian PNL NU
78. Drăghici Mircea-Gheorghe PSD DA
79. Drulă Cătălin USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
81. Dunava Costel Neculai PSD DA
82. Duruș Vlad-Emanuel USR NU
83. Erdei Dolóczki István UDMR DA
84. Farago Petru UDMR DA
85. Fădor Angelica PNL NU
86. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
87. Florea Damian PRO Europa DA
88. Florea Oana-Consuela PSD DA
89. Floroiu Ionel PSD DA
90. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
91. Furic Iarco Minoritati DA
92. Furtună Mirela PSD DA
93. Gavrilă Camelia PSD DA
94. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
95. Găină Mihăiță - NU
96. Georgescu Laura PSD DA
97. Gerea Andrei Dominic PRO Europa Abținere
98. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
99. Gheorghe Tinel PNL NU
100. Gheorghiu Bogdan PNL NU
101. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
102. Gherman Dumitru PSD DA
103. Ghilea Găvrilă PNL NU
104. Gilia Claudia PSD DA
105. Giugea Nicolae PNL NU
106. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
107. Gudu Vasile PNL NU
108. Halici Nicușor PSD DA
109. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
110. Hărătău Elena PSD DA
111. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL NU
112. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
113. Huncă Mihaela PRO Europa DA
114. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
115. Iancu Iulian PSD DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
119. Intotero Natalia-Elena PSD DA
120. Ion Stelian-Cristian USR NU
121. Ionescu George PNL NU
122. Ioniță Antoneta PNL NU
123. Iordache Florin PSD DA
124. Itu Cornel PSD DA
125. Iurișniți Cristina-Ionela USR NU
126. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
127. Lazăr Sorin PSD DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
129. Lovin Dumitru PRO Europa Abținere
130. Lungu Tudorița PNL NU
131. Lupescu Dumitru USR NU
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Mareș Mara PNL NU
136. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Mihalescul Dumitru PNL NU
139. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Mocanu Adrian PRO Europa Abținere
142. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
145. Movilă Petru PMP NU
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
148. Neagu Nicolae PNL NU
149. Neață Eugen PSD DA
150. Nicoară Romeo Florin PNL NU
151. Nicolae Andrei PSD DA
152. Nistor Laurențiu PSD DA
153. Niță Mihai PRO Europa DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Nosa Iuliu PSD DA
156. Oprea Dumitru PNL NU
157. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
158. Oros Nechita-Adrian PNL NU
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Palăr Ionel PNL NU
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Pană Adriana-Doina PSD DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
165. Păle Dănuț PSD DA
166. Petcu Toma-Florin PRO Europa Abținere
167. Petrea Gabriel PRO Europa DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Petric Octavian PRO Europa DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL NU
172. Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD DA
173. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
174. Pop Andrei PSD DA
175. Pop Tudor Rareș USR NU
176. Popa Florin PSD DA
177. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
180. Popescu Nicolae-Daniel USR NU
181. Popescu Pavel PNL NU
182. Popescu Virgil-Daniel PNL NU
183. Preda Cezar-Florin PNL NU
184. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
185. Presură Alexandra PSD DA
186. Prisnel Adrian-Claudiu USR NU
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL NU
188. Prună Cristina-Mădălina USR NU
189. Radu Anișoara PSD DA
190. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
191. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL NU
192. Răcuci Claudiu-Vasile PNL NU
193. Rădulescu Cătălin-Marian PSD DA
194. Rădulescu Dan-Răzvan USR NU
195. Răduț Violeta PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
197. Roman Florin-Claudiu PNL NU
198. Roman Ioan Sorin PSD DA
199. Romanescu Cristinel PNL NU
200. Roșca Lucreția PSD DA
201. Rotaru Alexandru PSD DA
202. Săftoiu Ana Adriana PNL NU
203. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
204. Sefer Cristian-George PSD DA
205. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
206. Seres Dénes UDMR DA
207. Sighiartău Robert-Ionatan PNL NU
208. Simionca Ionuț PMP NU
209. Simonis Alfred - Robert PSD DA
210. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL NU
211. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Spânu Ion PRO Europa DA
214. Stamatian Vasile-Florin PNL NU
215. Stan Viorel PSD DA
216. Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel USR NU
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Alexandru PSD DA
219. Steriu Valeriu-Andrei PSD DA
220. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
221. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa Abținere
222. Szabó Ödön UDMR DA
223. Șarapatin Elvira PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șimon Gheorghe PSD DA
226. Șișcu George PNL NU
227. Șova Lucian PSD DA
228. Șovăială Constantin PNL NU
229. Ștefan Corneliu PSD DA
230. Ștefan Ion PNL NU
231. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
232. Tabugan Ion PRO Europa Abținere
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Teacă Alexandru PMP NU
235. Teiș Alina PSD DA
236. Terea Ioan PSD DA
237. Tîlvăr Angel PSD DA
238. Todor Adrian PSD DA
239. Toma Ilie PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL NU
241. Tripa Florin-Dan PSD DA
242. Tudor Beatrice PSD DA
243. Turcan Raluca PNL NU
244. Turcescu Robert-Nicolae PMP NU
245. Tușa Adriana Diana PSD DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
248. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
249. Varga Glad-Aurel PNL NU
250. Varga Vasile PNL NU
251. Vasile Daniel Minoritati DA
252. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
253. Vass Levente UDMR DA
254. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
255. Vexler Silviu Minoritati Abținere
256. Vișan George-Gabriel PSD DA
257. Vîlceanu Dan PNL NU
258. Vîrză Mihăiță PSD DA
259. Vlad Sergiu Cosmin USR NU
260. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zainea Cornel USR NU
263. Zamfira Constantin-Cătălin PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati Abținere

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 7 august 2020, 13:26
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro