Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:29 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:29

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 615/2018 privind stabilirea unor măsuri de punere în aplicare a Regulamentului (UE, EURATOM) nr.1141/2014 al Parlamentului European și al Consiliului din 22 octombrie 2014 privind statutul și finanțarea partidelor politice europene și a fundațiilor politice europene
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:245 90 59 22 17 - 9 14 30 4
- voturi pentru (DA):245 90 59 22 17 - 9 14 30 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bran Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bulai Iulian USR DA
42. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
43. Calista Mara-Daniela PNL DA
44. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
45. Căciulă Aurel PSD DA
46. Călin Ion PSD DA
47. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
48. Cherecheș Florica PNL DA
49. Cherecheș Viorica PNL DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
54. Cobuz Maricela PSD DA
55. Cocoș Vasile PSD DA
56. Codreanu Constantin PMP DA
57. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
58. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
59. Constantin Daniel PRO Europa DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
63. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
64. Culeafă Mihai PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Dan Nicușor Daniel USR DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Dîrzu Ioan PSD DA
70. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
71. Dobre Victor Paul PNL DA
72. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
73. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
74. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
75. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
76. Drulă Cătălin USR DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Florea Damian PRO Europa DA
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Furic Iarco Minoritati DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Camelia PSD DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
87. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
88. Georgescu Laura PSD DA
89. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
90. Gheorghe Tinel PNL DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghilea Găvrilă PNL DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO Europa DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
124. Márton Árpád-Francisc UDMR DA
125. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
126. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
127. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
128. Mircea Florin PSD DA
129. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
130. Moise Costin-Sebastian PMP DA
131. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
132. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
133. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
134. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
135. Neagu Nicolae PNL DA
136. Neață Eugen PSD DA
137. Nicoară Romeo Florin PNL DA
138. Nicolae Andrei PSD DA
139. Nicolicea Eugen PSD DA
140. Nistor Laurențiu PSD DA
141. Niță Mihai PRO Europa DA
142. Niță Nicu PSD DA
143. Nosa Iuliu PSD DA
144. Oprea Dumitru PNL DA
145. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
146. Oros Nechita-Adrian PNL DA
147. Oteșanu Daniela PSD DA
148. Palăr Ionel PNL DA
149. Pambuccian Varujan Minoritati DA
150. Pană Adriana-Doina PSD DA
151. Paraschiv Rodica PSD DA
152. Pașcan Emil-Marius PMP DA
153. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
154. Păle Dănuț PSD DA
155. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
156. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
157. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
158. Pop Georgian PRO Europa DA
159. Pop Tudor Rareș USR DA
160. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
161. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
162. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
163. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
164. Popescu Pavel PNL DA
165. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
166. Preda Cezar-Florin PNL DA
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
169. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
170. Prună Cristina-Mădălina USR DA
171. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
172. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
173. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
174. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
175. Răduț Violeta PSD DA
176. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Ioan Sorin PSD DA
179. Romanescu Cristinel PNL DA
180. Roșca Lucreția PSD DA
181. Rotaru Alexandru PSD DA
182. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
183. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
184. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
185. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
186. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
190. Simion Lucian-Eduard PSD DA
191. Simionca Ionuț PMP DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
194. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Spânu Ion PRO Europa DA
197. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
198. Stan Viorel PSD DA
199. Stancu Florinel PRO Europa DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Alexandru PSD DA
202. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Matei PSD DA
205. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șarapatin Elvira PSD DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șișcu George PNL DA
211. Șotcan Theodora PSD DA
212. Șovăială Constantin PNL DA
213. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
214. Tabugan Ion PRO Europa DA
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Teiș Alina PSD DA
217. Terea Ioan PSD DA
218. Todor Adrian PSD DA
219. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Tudor Beatrice PSD DA
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
225. Tușa Adriana Diana PSD DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
229. Varga Glad-Aurel PNL DA
230. Varga Vasile PNL DA
231. Vasile Daniel Minoritati DA
232. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
233. Vasilică Radu Costin PSD DA
234. Vass Levente UDMR DA
235. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
236. Vexler Silviu Minoritati DA
237. Vișan George-Gabriel PSD DA
238. Vîlceanu Dan PNL DA
239. Vîrză Mihăiță PSD DA
240. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
241. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
242. Vosganian Varujan PRO Europa DA
243. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
244. Zainea Cornel USR DA
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 ianuarie 2020, 10:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro