Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:27 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:27

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 141/2018 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.5/2018 pentru completarea art.4 din Legea serviciilor de transport public local nr.92/2007
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:244 89 60 21 15 - 10 14 31 4
- voturi pentru (DA):242 88 60 21 14 - 10 14 31 4
- voturi împotrivă (NU):1 - - - 1 - - - - -
- abțineri:1 1 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR NU
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Benedek Zacharie UDMR DA
18. Benga Tudor - Vlad USR DA
19. Benkő Erika UDMR DA
20. Bica Dănuț PNL DA
21. Bichineț Corneliu PMP DA
22. Birchall Ana PSD DA
23. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
24. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
25. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
26. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
27. Bode Lucian Nicolae PNL DA
28. Bodea Marius PNL DA
29. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
30. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
31. Bontea Vlad PSD DA
32. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
33. Borza Remus-Adrian PSD DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
36. Bran-Voinea Ioana PSD DA
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD DA
39. Buican Cristian PNL DA
40. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
41. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
44. Căciulă Aurel PSD DA
45. Călin Ion PSD DA
46. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
47. Cherecheș Florica PNL DA
48. Cherecheș Viorica PNL DA
49. Chiriac Viorel PSD DA
50. Cioabă Petre PSD DA
51. Ciocan Dan PSD DA
52. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
53. Cobuz Maricela PSD DA
54. Cocoș Vasile PSD DA
55. Codreanu Constantin PMP DA
56. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
57. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
58. Constantin Daniel PRO Europa DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
62. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
63. Culeafă Mihai PNL DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dan Nicușor Daniel USR DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Dîrzu Ioan PSD DA
69. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
70. Dobre Victor Paul PNL DA
71. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
72. Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD DA
73. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
74. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
75. Drulă Cătălin USR DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Florea Damian PRO Europa DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Furic Iarco Minoritati DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Camelia PSD DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
86. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
87. Georgescu Laura PSD DA
88. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
89. Gheorghe Tinel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghilea Găvrilă PNL DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Vasile PNL DA
96. Halici Nicușor PSD DA
97. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
98. Hărătău Elena PSD DA
99. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huncă Mihaela PRO Europa DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Iulian PSD DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Iftimie Neculai PSD DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George PNL DA
111. Ioniță Antoneta PNL DA
112. Iordache Florin PSD DA
113. Itu Cornel PSD DA
114. Korodi Attila UDMR DA
115. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Victoria Minoritati DA
118. Lungu Tudorița PNL DA
119. Lupescu Dumitru USR DA
120. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
121. Manole Petre-Florin PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
124. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
125. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
126. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
127. Mircea Florin PSD DA
128. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
129. Moise Costin-Sebastian PMP DA
130. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
131. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
132. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
133. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
134. Neagu Nicolae PNL DA
135. Neață Eugen PSD DA
136. Nicoară Romeo Florin PNL DA
137. Nicolae Andrei PSD DA
138. Nistor Laurențiu PSD DA
139. Niță Mihai PRO Europa DA
140. Niță Nicu PSD DA
141. Nosa Iuliu PSD DA
142. Oprea Dumitru PNL DA
143. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
144. Oros Nechita-Adrian PNL DA
145. Oteșanu Daniela PSD DA
146. Palăr Ionel PNL DA
147. Pambuccian Varujan Minoritati DA
148. Pană Adriana-Doina PSD DA
149. Paraschiv Rodica PSD DA
150. Pașcan Emil-Marius PMP DA
151. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
152. Păle Dănuț PSD DA
153. Petric Octavian PRO Europa DA
154. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
155. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
156. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
157. Pop Georgian PRO Europa DA
158. Pop Tudor Rareș USR DA
159. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
160. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
161. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
162. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
163. Popescu Pavel PNL DA
164. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
165. Preda Cezar-Florin PNL DA
166. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
167. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
171. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
172. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
173. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
174. Răduț Violeta PSD DA
175. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
176. Roman Florin-Claudiu PNL DA
177. Roman Ioan Sorin PSD DA
178. Romanescu Cristinel PNL DA
179. Roșca Lucreția PSD DA
180. Rotaru Alexandru PSD DA
181. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
182. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
183. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
184. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
185. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
186. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
187. Seres Dénes UDMR DA
188. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
189. Simion Lucian-Eduard PSD DA
190. Simionca Ionuț PMP DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
193. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
194. Solomon Adrian PSD DA
195. Spânu Ion PRO Europa DA
196. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
197. Stan Viorel PSD DA
198. Stancu Florinel PRO Europa DA
199. Stativă Irinel Ioan PSD DA
200. Stănescu Alexandru PSD DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
203. Suciu Matei PSD Abținere
204. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șarapatin Elvira PSD DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șotcan Theodora PSD DA
211. Șovăială Constantin PNL DA
212. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
213. Tabugan Ion PRO Europa DA
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Teiș Alina PSD DA
216. Terea Ioan PSD DA
217. Todor Adrian PSD DA
218. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tudor Beatrice PSD DA
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
224. Tușa Adriana Diana PSD DA
225. Țachianu Marian PSD DA
226. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
227. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
228. Varga Glad-Aurel PNL DA
229. Varga Vasile PNL DA
230. Vasile Daniel Minoritati DA
231. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
232. Vasilică Radu Costin PSD DA
233. Vass Levente UDMR DA
234. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Vișan George-Gabriel PSD DA
237. Vîlceanu Dan PNL DA
238. Vîrză Mihăiță PSD DA
239. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
240. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
241. Vosganian Varujan PRO Europa DA
242. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
243. Zainea Cornel USR DA
244. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 august 2020, 8:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro