Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:10 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:10

Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 293/2019 privind modificarea alin.(1) al art.30 din Legea 217/2003 pentru prevenirea și combaterea violenței domestice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:247 91 59 22 16 - 9 13 33 4
- voturi pentru (DA):246 90 59 22 16 - 9 13 33 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Alexe Costel PNL DA
3. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
4. Ampleev Andrian Minoritati DA
5. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Antal István-János UDMR DA
8. Anton Anton PRO Europa DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Arsu Alin-Ionuț USR DA
11. Avram Constantin PRO Europa DA
12. Axinte Vasile PSD DA
13. Babuș Radu PSD DA
14. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
15. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
16. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
17. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
18. Bende Sándor UDMR DA
19. Benedek Zacharie UDMR DA
20. Benga Tudor - Vlad USR DA
21. Benkő Erika UDMR DA
22. Bica Dănuț PNL DA
23. Bichineț Corneliu PMP DA
24. Birchall Ana PSD DA
25. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
26. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
27. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
28. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Constantin Daniel PRO Europa DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Florea Damian PRO Europa DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
85. Furic Iarco Minoritati DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Camelia PSD DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
89. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
90. Georgescu Laura PSD DA
91. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
92. Gheorghe Tinel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghilea Găvrilă PNL DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
97. Gudu Vasile PNL DA
98. Halici Nicușor PSD DA
99. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
100. Hărătău Elena PSD DA
101. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Huncă Mihaela PRO Europa DA
104. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
105. Iancu Iulian PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Iftimie Neculai PSD DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ionescu George PNL DA
113. Ioniță Antoneta PNL DA
114. Iordache Florin PSD DA
115. Itu Cornel PSD DA
116. Korodi Attila UDMR DA
117. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Victoria Minoritati DA
120. Lungu Tudorița PNL DA
121. Lupescu Dumitru USR DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Manole Petre-Florin PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
126. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD -
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
129. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
130. Mircea Florin PSD DA
131. Mocanu Adrian PRO Europa DA
132. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
133. Moise Costin-Sebastian PMP DA
134. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
135. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
136. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
137. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
138. Neagu Nicolae PNL DA
139. Neață Eugen PSD DA
140. Nicoară Romeo Florin PNL DA
141. Nicolae Andrei PSD DA
142. Nicolicea Eugen PSD DA
143. Nistor Laurențiu PSD DA
144. Niță Mihai PRO Europa DA
145. Niță Nicu PSD DA
146. Nosa Iuliu PSD DA
147. Oprea Dumitru PNL DA
148. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
149. Oros Nechita-Adrian PNL DA
150. Oteșanu Daniela PSD DA
151. Palăr Ionel PNL DA
152. Pambuccian Varujan Minoritati DA
153. Pană Adriana-Doina PSD DA
154. Paraschiv Rodica PSD DA
155. Pașcan Emil-Marius PMP DA
156. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
157. Păle Dănuț PSD DA
158. Petrea Gabriel PRO Europa DA
159. Petric Octavian PRO Europa DA
160. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
161. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
162. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
163. Pop Georgian PRO Europa DA
164. Pop Tudor Rareș USR DA
165. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
166. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
167. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
168. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
169. Popescu Pavel PNL DA
170. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
171. Preda Cezar-Florin PNL DA
172. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
173. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
174. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
175. Prună Cristina-Mădălina USR DA
176. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
177. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
178. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
179. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
180. Răduț Violeta PSD DA
181. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Ioan Sorin PSD DA
184. Romanescu Cristinel PNL DA
185. Rotaru Alexandru PSD DA
186. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
187. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
188. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
189. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
190. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
194. Simion Lucian-Eduard PSD DA
195. Simionca Ionuț PMP DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
198. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Spânu Ion PRO Europa DA
201. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
202. Stan Viorel PSD DA
203. Stancu Florinel PRO Europa DA
204. Stativă Irinel Ioan PSD DA
205. Stănescu Alexandru PSD DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
208. Suciu Matei PSD DA
209. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șarapatin Elvira PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șotcan Theodora PSD DA
216. Șovăială Constantin PNL DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tabugan Ion PRO Europa DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Toma Ilie PSD DA
224. Tudor Beatrice PSD DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Țachianu Marian PSD DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
230. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
231. Varga Glad-Aurel PNL DA
232. Varga Vasile PNL DA
233. Vasile Daniel Minoritati DA
234. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
235. Vasilică Radu Costin PSD DA
236. Vass Levente UDMR DA
237. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vișan George-Gabriel PSD DA
240. Vîlceanu Dan PNL DA
241. Vîrză Mihăiță PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
243. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
244. Vosganian Varujan PRO Europa DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Zainea Cornel USR DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 25 ianuarie 2020, 7:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro