Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.10.2019 > 12:10 Versiunea pentru printare
Marți, 15 octombrie 2019, ora 12:10

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare pentru modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr. 22/2017 privind aprobarea componentei nominale si a conducerii Delegatiei permanente a Camerei Deputatilor la Adunarea Interparlamentara a Ortodoxiei (PHCD 39/2019).
PHC 39/2019 pentru modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr. 22/2017 privind aprobarea componenței nominale și a conducerii Delegației permanente a Camerei Deputaților la Adunarea Interparlamentară a Ortodoxiei
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR UDMR ALDE PMP Minoritati PRO Europa Neafil.
- prezenți:247 91 59 22 16 - 10 13 32 4
- voturi pentru (DA):247 91 59 22 16 - 10 13 32 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian PNL DA
2. Ambrus Izabella-Agnes UDMR DA
3. Ampleev Andrian Minoritati DA
4. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
5. Andronache Gabriel PNL DA
6. Antal István-János UDMR DA
7. Anton Anton PRO Europa DA
8. Ardelean Ben-Oni PNL DA
9. Arsu Alin-Ionuț USR DA
10. Avram Constantin PRO Europa DA
11. Axinte Vasile PSD DA
12. Babuș Radu PSD DA
13. Balint Liviu-Ioan PRO Europa DA
14. Banias Mircea Marius PRO Europa DA
15. Băișanu Ștefan-Alexandru - DA
16. Bănicioiu Nicolae PRO Europa DA
17. Bende Sándor UDMR DA
18. Benedek Zacharie UDMR DA
19. Benga Tudor - Vlad USR DA
20. Benkő Erika UDMR DA
21. Bica Dănuț PNL DA
22. Bichineț Corneliu PMP DA
23. Birchall Ana PSD DA
24. Biro Zsolt-Istvan UDMR DA
25. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
26. Boboc Tudorița-Rodica PSD DA
27. Boboc Valentin Gabriel PSD DA
28. Bode Lucian Nicolae PNL DA
29. Bodea Marius PNL DA
30. Bogaciu Alexandra-Corina PRO Europa DA
31. Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD DA
32. Bontea Vlad PSD DA
33. Boroianu Aurel-Robert PNL DA
34. Borza Remus-Adrian PSD DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bozianu Nicoleta-Cătălina PMP DA
37. Bran-Voinea Ioana PSD DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bumb Sorin-Ioan PNL DA
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Calotă Florică Ică PRO Europa DA
46. Căciulă Aurel PSD DA
47. Călin Ion PSD DA
48. Căruceru Aida-Cristina PSD DA
49. Cherecheș Florica PNL DA
50. Cherecheș Viorica PNL DA
51. Chiriac Viorel PSD DA
52. Cioabă Petre PSD DA
53. Ciocan Dan PSD DA
54. Ciofu Tamara-Dorina PSD DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Cobuz Maricela PSD DA
57. Cocoș Vasile PSD DA
58. Codreanu Constantin PMP DA
59. Cojocaru Petru-Bogdan PSD DA
60. Coliu Doru-Petrișor PMP DA
61. Constantin Daniel PRO Europa DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Csokany Petronela-Mihaela Minoritati DA
65. Cucșa Marian-Gheorghe - DA
66. Culeafă Mihai PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Dan Nicușor Daniel USR DA
69. Dehelean Silviu USR DA
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Dîrzu Ioan PSD DA
72. Dobre Mircea-Titus PRO Europa DA
73. Dobre Victor Paul PNL DA
74. Dobrică Ionela Viorela PSD DA
75. Dobrovie Matei-Adrian PNL DA
76. Dohotaru Adrian-Octavian - DA
77. Drulă Cătălin USR DA
78. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Duruș Vlad-Emanuel USR DA
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Florea Damian PRO Europa DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela PSD DA
86. Furic Iarco Minoritati DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Camelia PSD DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia - DA
90. Gavriliță Bianca - Miruna PSD DA
91. Georgescu Laura PSD DA
92. Gerea Andrei Dominic PRO Europa DA
93. Gheorghe Tinel PNL DA
94. Gheorghiu Bogdan PNL DA
95. Ghilea Găvrilă PNL DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Gudu Vasile PNL DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Havrici Emanuel-Iuliu PRO Europa DA
101. Hărătău Elena PSD DA
102. Heiuș Lucian-Ovidiu PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Huncă Mihaela PRO Europa DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Iulian PSD DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Iftimie Neculai PSD DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ionescu George PNL DA
114. Ioniță Antoneta PNL DA
115. Iordache Florin PSD DA
116. Itu Cornel PSD DA
117. Korodi Attila UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
120. Longher Victoria Minoritati DA
121. Lungu Tudorița PNL DA
122. Lupescu Dumitru USR DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Marica Petru-Sorin PRO Europa DA
127. Matei Călin-Vasile-Andrei PSD DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meiroșu Marilena-Emilia PRO Europa DA
130. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
131. Mircea Florin PSD DA
132. Mocanu Adrian PRO Europa DA
133. Mocioalcă Ion PRO Europa DA
134. Moise Costin-Sebastian PMP DA
135. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
136. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
137. Nasra Gabriel-Horia PSD DA
138. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
139. Neagu Nicolae PNL DA
140. Neață Eugen PSD DA
141. Nicoară Romeo Florin PNL DA
142. Nicolae Andrei PSD DA
143. Nicolicea Eugen PSD DA
144. Nistor Laurențiu PSD DA
145. Niță Mihai PRO Europa DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Nosa Iuliu PSD DA
148. Oprea Dumitru PNL DA
149. Oprișcan Mihai Doru PRO Europa DA
150. Oros Nechita-Adrian PNL DA
151. Oteșanu Daniela PSD DA
152. Palăr Ionel PNL DA
153. Pambuccian Varujan Minoritati DA
154. Pană Adriana-Doina PSD DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pașcan Emil-Marius PMP DA
157. Pau Radu - Adrian PRO Europa DA
158. Păle Dănuț PSD DA
159. Petrea Gabriel PRO Europa DA
160. Petric Octavian PRO Europa DA
161. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
162. Podașcă Gabriela-Maria PRO Europa DA
163. Ponta Victor-Viorel PRO Europa DA
164. Pop Georgian PRO Europa DA
165. Pop Tudor Rareș USR DA
166. Popa Mihai Valentin PRO Europa DA
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Mariana-Venera Minoritati DA
169. Popescu Nicolae-Daniel USR DA
170. Popescu Pavel PNL DA
171. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
172. Preda Cezar-Florin PNL DA
173. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
174. Prisnel Adrian-Claudiu USR DA
175. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
176. Prună Cristina-Mădălina USR DA
177. Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD DA
178. Raețchi Ovidiu Alexandru PNL DA
179. Răcuci Claudiu-Vasile PNL DA
180. Rădulescu Dan-Răzvan USR DA
181. Răduț Violeta PSD DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Roman Ioan Sorin PSD DA
185. Romanescu Cristinel PNL DA
186. Rotaru Alexandru PSD DA
187. Rotaru Răzvan-Ilie PSD DA
188. Săftoiu Ana Adriana PNL DA
189. Sămărtinean Cornel-Mircea PMP DA
190. Schelean-Șomfelean Valeria-Diana PNL DA
191. Sebestyén Csaba-István UDMR DA
192. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
195. Simion Lucian-Eduard PSD DA
196. Simionca Ionuț PMP DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Sitterli Ovidiu-Ioan PNL DA
199. Socotar Gheorghe-Dinu PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Spânu Ion PRO Europa DA
202. Stamatian Vasile-Florin PNL DA
203. Stan Viorel PSD DA
204. Stancu Florinel PRO Europa DA
205. Stativă Irinel Ioan PSD DA
206. Stănescu Alexandru PSD DA
207. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Matei PSD DA
210. Surgent Marius-Gheorghe PRO Europa DA
211. Szabó Ödön UDMR DA
212. Șarapatin Elvira PSD DA
213. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șotcan Theodora PSD DA
217. Șovăială Constantin PNL DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Teiș Alina PSD DA
221. Terea Ioan PSD DA
222. Todor Adrian PSD DA
223. Todoran Adrian-Mihăiță PMP DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Tudor Beatrice PSD DA
226. Turcan Raluca PNL DA
227. Turcescu Robert-Nicolae PMP DA
228. Tușa Adriana Diana PSD DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Ursu Răzvan-Ion PSD DA
232. Varga Glad-Aurel PNL DA
233. Varga Vasile PNL DA
234. Vasile Daniel Minoritati DA
235. Vasilescu Lia Olguța PSD DA
236. Vasilică Radu Costin PSD DA
237. Vass Levente UDMR DA
238. Văcaru Alin Vasile PRO Europa DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vîlceanu Dan PNL DA
241. Vîrză Mihăiță PSD DA
242. Vlad Sergiu Cosmin USR DA
243. Vlăducă Oana-Silvia PRO Europa DA
244. Vosganian Varujan PRO Europa DA
245. Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD DA
246. Zainea Cornel USR DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 august 2020, 9:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro